Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Keveset, átlagosat vagy sokat...

Keveset, átlagosat vagy sokat eszik a 3 éves gyermekem?

Figyelt kérdés

Az egyik helyen le vannak döbbenve, hogy milyen rengeteget eszik, a másik oldal megjegyzi, hogy ennél sokkal többet szoktak enni a gyerekek.


Nekünk jó ez így, csak kíváncsi vagyok, ki hogy látja.


Reggeli:

- vagy zabkása (vízzel főzve) rajta reszelt alma, fahéj - ez 3 decis gyerektálkában (benne, nem púpozódik ki)

- vagy egy szelet barna kenyér lekvárral vagy sajttal, vagy 1 főtt tojással - ilyenkor iszik hozzá max. 1 dl innivalót

- vagy túró joghurttal és gyümölccsel, max. két decis tálban


Tízóraira (ha eszik) mindig gyümölcsöt kér: egy fürt szőlő vagy egy egész alma/körte, vagy 3-4 szem friss füge vagy néhány szem szilva, barack


Ebéd:

- ha húsos leves van, akkor egy egész tányér levest eszik tele sűrűjével: hús, borsó, zöldbab, répa, fehérrépa, karalábé, brokkoli, krumpli, zeller - tehát szinte minden zöldséget szeret és eszik, ami éppen benne van

- ha nem "dús" leves van (pl. paradicsom vagy könnyebb zöldségleves), akkor abból kb. egy-másfél decinyit eszik meg és másodikra eszik egy gyerektányér fözeléket hússal vagy tojással, vagy hallal.


Vagy leves + fél tányér bulgur/rizs és egy szelet hús/hal, egy kovászos uborka.


Vagy leves + joghurtos saláta a szelet hússal, hallal.


Vagy leves + gyerektányér rakott étel savanyúsággal.


Uzsonna:

- vagy gyümölcs: egy alma/körte, vagy fél banán + pár szem szilva, vagy gyerektányérnyi eper/málna stb.

- vagy túró joghurttal, esetleg gyümölcs bele

- vagy egy adag sütőtök

- vagy egy 5 dkg-os zabszelet

- vagy 2 kocka házi sütemény


Vacsora:

- egy szelet kenyér pl. sajttal, sonkával vagy tojáskrémmel, padlizsánkrémmel, túrókrémmel stb.

+ paradicsom, paprika, retek, uborka (gyakran mindegyikből eszik) + fél pohár natur joghurt + innivaló 1-1,5 dl.

- vagy zab gyümölccsel + zöldségek + a joghurt

- vagy egy zsömle 1 tojással + joghurt + zöldségek

- vagy egy kifli egy fasírttal + zöldségek.


2016. okt. 26. 23:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
Hozzánk képest rengeteget eszik
2016. okt. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mert nálatok mennyi az adag?
2016. okt. 26. 23:51
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem àtlagos. Vagy kevesebb, de semmiképp nem sok.


Kisfiam sokat evett.

Reggelire 3dl tej 2-3 kifli/ zsemle felvàgottal vagy 5 dl tejbegrìz

Tìzóraira 1-2 alma, banàn plusz vmi péksüti( otthoni)

Ebéd 1 tànyér leves 1 tànyér màsodik deszzert, néha vmiből repeta

Uzsi 2-3 szendvics/ bundàskenyér vagy 2 pàr virsli

Vacsora ebédről a màsodik 1-2 tànyérral és desszert


Az adagok felnőtt adagok nem 1-1 deci, rendesen 4-5 dl leves, 30 dkg köret+ hús hal egyéb.


De amikor jó étvàgya volt simàn megevett akàr 3 tànyér nokedlit is pörkölttel vagy épp zöldbabfőzeléket fasìrttal. Persze ez nem az àtlagos minden nap volt, de sokszor előfordult. Mondjuk igazi örökmozgó mai napig és 2-3 évvel nagyobb a korànàl, 3 évesen egy az àtlagnàl picit nagyobb 5 évesnek nézett ki.

2016. okt. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Ahhoz képest, hogy én felnőtt férfi vagyok, 2x annyit eszik, mint én. Egyébként átlagos és a sok között van.
2016. okt. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Atlagos.

Bar az en masfel evesem tobbet eszik :)

O megeszik pl. 3 szelet kenyeret reggelire / vagy vacsorara plusz gyumocs. Nala egy reggeli : egy banan, egy korte, 3 szelet sajtkremes kenyer es meg ket marancs facsart leve.

2016. okt. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
a lanyomra azt mondjak zabagép de ennek a felét se eszi...ő reggel este bever 2,5 deci tejet, delelott megeszik egy fel karej kenyeret valamivel, meg gyumolcsot (egy almat egy kiwit egy narancsot vagy ilyesmit), ebedet altalaban csak megpiszkalja, 2-3 evokanalnyit ha megeszik, uzsira kb fél pohar joghurt muzlivel vagy egy marek koles golyo vagy egy dormi maci vagy egy szelet suti aztan 5 felé tart egy masodik uzsit is altalaban egy fel puffsztott rizs, aztan vacsira kb megeszi egy kifli harmadát, felét kis feltettel.
2016. okt. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
3 évesemhez képest sok, de nem tudom mennyi a "javasolt" mennyiség. Ha nem kövér, nem sovány, jó kedvű, akkor ne érdekeljen ki mit mond.
2016. okt. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

8 eves fiam sem eszik ennyit. De azert, mert rossz evo sajnos.

A tied egeszseges eteleket eszik.

2016. okt. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem átlagosan eszik, 3.5 éves fiam ennél egy picit többet eszik, de változó. Viszont a fiam nagyon nagy (116cm, 25kg). Szerintem ne aggódj, ez teljesen jó, főleg hogy ennyi zöldséget és gyümölcsöt is eszik, ez szuper jó dolog.
2016. okt. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ezt így nem lehet megmondani...


mindent megeszik amit elé raksz?

sokat mozog ?

hogyan milyen ütemben gyarapodik a magassága és a tömege?


nekem a fiam fel ennyit evet sokat mozgott mégis amolyan nagydarab alkat, macis korosztályában a legmagasabb legnagyobb gyerek

a lányom 2x ennyit de a mai napig méretben az alsó határértéken mozog, ö is sokat mozgott mindig


mind a két gyereknek más a tápanyag feldolgozása ezért elég a nagynak a fele ennyi és a kisebbnek a dupla ...

2016. okt. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!