Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normális 2 éves orban,...

Az normális 2 éves orban, hogy nem eszik az addig jóevő gyermek, csak hülyeségeket?

Figyelt kérdés

Babakorában kimondottan ügyeltem arra, hogy rengeteg éle ízzel találkozzon és megismerjen sokmindent. kimondottan jólesett hogy rendesen étkezik, nem válogatós, bölcsiben ő volt az egyetlen pl aki evett amikor kelbimbófőzelék volt ebédre.(azt is bevezettem anno)


de kezd megváltozni minden és fenekestül.

eleinte arra gyanakodta bizti újakat csinálok, azért nem eszi. pl mákos-, diós tészta, vagy húsleves, ilyeneket soha nem csináltam korábban.

de valahogy kezd állandósulni :(

ma semmit nem evett normálisat.

csak olyanokat fogad el, hogy fornetti, müzli, csoki, kekszek, bolti narancslének nevezett italok, tehát minden egészségtelen, de már kínomban vett dolgot :( ezeken élt mai nap!

vacsorára megint semmit nem eszik, de mama porcukros almáslepénye az megy...


hogyan oldjam ezt meg?


2016. okt. 29. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy oldd meg, hogy ne adj neki ilyeneket. Csoki, keksz csak akkor legyen, ha már evett mást is. Nem lesz semmi baja, ha néhány napig alig eszik.

Az én középső gyerekem csinálta azt, hogy 2 éves koráig egy zabagép volt, akkor meg elkezdett nem enni. Nála ez a dackorszakkal volt összefüggésben, azértsem evett, minél jobban pörögtem rajta. Nála az volt a megoldás, hogy elé raktam az ételt, és teljesen hidegen hagyott, hogy megeszi vagy sem. Mikor úgy látta, nem figyelem, akkor megette az egészet :)

2016. okt. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nálunk kb ugyanez van, 2,5 eves a lanyom...nalunk is az valt be nagyjabol amit a 2. ir: semmit sem eroltetek, eszik amikor akar de nasi nincs sak egyszer egy nap
2016. okt. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Detto :-) én sem pörgök rajta, eléteszem, ha megeszi megeszi, ha nem nem. De ha csokiért "rinyál", akkor megmondom, hogy csak akkor kap, ha evett normálisat is. (Persze ha evett aznap normálisat, akkor megkapja.)
2016. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Snorri ***** válasza:
Gyakori ez a nem evés ilyen korban. Itt tudja leginkább érvényesíteni az akaratát, manipulálni, tehát a dackorszakkal van összefüggésben, ahogy már valaki említette. Nálunk is volt. Én is először aggódtam, de aztán megtanultam elengedni. De szerintem ilyenkor nagyon el lehet szúrni azzal, ha adogatsz neki ilyen finomságokat, mert bizony hamar rászokik, és tudni fogja, hogy ha kitart, nem eszik, akkor majd kap csokit, meg ilyeneket. Nálunk egyszer van naponta tejszelet, vagy ilyesmi uzsonnára, de csak gyümölcs után. Én előbb vennék vitamint, hogy ne legyen hiánybetegsége, de a nasikat ilyen formában gyorsan elfelejteném!
2016. okt. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy dolog volt, amit meg szülés elott megfogadtam, h nem fogok az évesen pörögni (az öcsémet évekre elrontottak ezzel, h tömték, könyörögtek neki, alkudoztak, nasikkal vesztegettek, komolyan felnott korára lett ismet "normalis" evo). Szoval, mikor a fiam elkezdett sztrájkolni, aszondtam, jol van fiam, akkor nem eszel (nyilvan ezt az ember nem az újszülöttek csinalja, hanem amikor mar nem aggódsz a súlya miatt, ez a hülyeség az evessel ilolyan masfel eves kora korul volt vagy kicsit kesobb). Koppant a gyerek, mert tenyleg nem könyörögtem es nem is volt mas helyette. Termeszetesen nem napokig eheztettem, de ha nem kert ebedet, akkor a kovetkezobetkezes azbuzsonna szokott időpontjában volt. Na ezt eljátszottuk egyszer ketszer, azota rajott, h ezzel nem erdemes szorakoznia, mert nem dőlök be neki :) kitartás.
2016. okt. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2,5 éves lányom rendszeresen csinálja ezt. Amit előző nap két pofára tömött magába, azt másnap félretolja. Tudom, hogy nincs "nemszeretem" étel nála, hanem dacol.

Így ő is éhezik a következő étkezésig. Egyetlen kivétel a betegség, akkor félretolom a szabályokat és kap akár cukros péksüteményt is.

Ha meg egmésztőszervi betegségről van szó, akkor értelemszerűen diétán van, keksz-főtt krumpli/rizs/répa szentháromságban, amíg nem rendeződik az input-output téma.

2016. okt. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

megpróbálom mellőzni akkor az édeseket


de kicit tartok attól, mi van, ha bennem a hiba?

holnap megpróbálom a kedvencét, vagy valami finomat főzni :)felkészülök az elutasításra is

2016. okt. 30. 04:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!