Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy oldjátok meg lány...

Ti hogy oldjátok meg lány gyereknél, hogy ne zavarja a szemét a haja? Szerintetek mi jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem, még fiatalabb vagyok, csak érdekekel kinek mi a véleménye.

A nővérem kislányának (3 éves) frufruja van, nem is viselné el, ha mindig piszkálva lenne a haja, még a fésülést is alig engedi. Egy másik ismerősöm viszont minden nap valahogy megcsinálja (befonja vagy valami) a kislánya (4 éves) haját. Természetesen az a kislány se szereti, de muszáj neki, mert ha nem ül meg pofon vágja az anyja...

Hát igen... mindig valami videóból vesz ötletet és van, hogy több félét is kipróbál a kislányon.

Nem tudom melyik jobb a gyereknek. Azt tudom, hogy amikor már nagyobb lettem én is utáltam a frufrut, de azt még jobban utáltam volna, hogy mindig rángatják a hajamat.

Meg amúgy ez hogy hat a hajra? Mármint hogy mindig igénybe van véve már ilyen kicsi korban?


2016. okt. 30. 12:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell naponta többféle fonással befonni. Ha utálja, akkor elég összegumizni hátul, és beletenni néhány csatot. Az én lányaim hallani sem akarnak a hajvágásról, de nem kell rángatni a hajukat. Néha pedig be is szoktam fonni, amikor pl. uszodába mennek az óvodával, vagy néha ők kérik.
2016. okt. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Az biztos, hogy a gyereknek nem jó, ha bazári majmot csinál belőle anyuka, és pofon vágja, ha nem ül nyugodtan. Basszus...


Amikor a lányom pici volt, akkor frufruja volt, és általában fülig érő haja. Sajnos ő rágta is, amint a szájához ért, egyből kapta is be.

Így is bűbájos kislány volt a kis loknijaival, és nem kellett se gumizgatni, se csattozni. Én már akkor örültem, ha elviselte néha a hajpántot.


Mikor nagyobb lett, akkor elkezdtük növeszteni a haját. (És természetesen már nem rágta.) Most másodikos, és már nagyon szép, hosszú haja van, a frufruja is hozzá nőtt a többihez. A fésülködés még egyedül nehezen megy, és begumizni se tudja, úgyhogy én csinálom a haját.

De már elég nagy hozzá, hogy türelmesen megmaradjon.


Úgyhogy én azt tapasztaltam, hogy kicsi korban egyszerűbb, ha a frizura inkább praktikus, főleg olyan gyereknél, akinek a mindennapos fodrászkodáshoz nincs türelme. Ez nem jelenti azt, hogy fiús lesz a kinézete.

Később pedig legyen olyan haja, ami az ízlésének megfelel. Egy nagycsoportos ovisnak már egészen határozott elképzelése van, hogy milyen hajat szeretne, és megérti azt is, hogy ez mivel jár (fésülgetés, gumizgatás).

2016. okt. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%

Én ezt egyszerűen úgy oldom meg hogy rövidre vágom a haját. Kényelmesebb neki is nekem is a hajmosas se kinlódás nem húzza a gumi csat stb.. erősitem a haját ha már nem lesz olyan dús mint az enyém legalább erős legyen.

Szerintem bőven ráérek divat frizurákat csinálni neki akkor ha már azt mondja anya mostmár ne vágjuk a hajam.

Megcsinálom majd neki szivesen a sima fonást, parkett, halszálka, kettőbe oldalról mindenhogy csavarodva gumizva csattal de szerintem ráér. Nem kell azért hosszú haj mert ezt várja el a társadalom. Ha lány legyen hosszú igen de a hosszú akkor szép ha erős és dús nem akkor ha a füle kilatszik ha levan engedve a haja.

2016. okt. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%
Mi kislányunknak rövidre van vágva a haja, de persze azért olyan stílusba hogy megmondják róla hogy kislány. Neki is elsősorban a hajgumizás, meg a csatolás jelent problémát. Nekem is meg a férjemnek is hosszú a hajunk, férjem mindig összegumizza a sajátját én meg mikor hogy. A kislányunkat alapból zavarta a hosszú haja, nem is szerette. Így egyrészt erősödik neki, másrészt ha nagyobb lesz akkor megnövesztheti.
2016. okt. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A pofozas nem jó, az egyértelmű. Az én gyerekem pl a frufrut nem bírta, neki mindig hajpant volt a fején, vagy amikor már olyan hosszú volt, akkor hozzá volt fogva a többi hajhoz. Anyukát azért nem kellene szidni, mert azt szeretné, hogy szép legyen a gyereke.
2016. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%

[link]


A lányomnak ilyesmi haja volt kiskorában. Sose nézték fiúnak. :D

2016. okt. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
Hátul gumizom vagy fonom, elöl csatolom vagy pántot kér
2016. okt. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Vágom a frufruját. SEMMIT nem visel el a hajában
2016. okt. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
Kislányom 5 éves, derékig érő haja van, legtöbbször hajráfot hord. Néha megkér, akkor befonom neki. Copfot egyedül csinál.
2016. okt. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

5 éves, 4 éves és 5 hónapos lányaim vannak.


A két idősebbnek amikor kicsik voltak, eltűztem, copfoztam a haját.

Most minden napra más frizurát kérnek, szerencsére engedik fésülni magukat. Vagy fonás, copf, vagy félig kiengedve, vagy csak egy hajpánt, mindig más. Hajvágásról, rövid hajról hallani sem akarnak, mindkettőnek derékig ér a haja, csak a végéből engednek vágatni pár centit.

2016. okt. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!