Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit akar ezzel elérni? Egyálta...

Mit akar ezzel elérni? Egyáltalán normális ez?

Figyelt kérdés

Van 2 lányom az exférjemtől és 2 fiam a páromtól. Sokszor viszem négyesben őket programokra, pl falunap, lámpás felvonulás, szüreti felvonulás, stb, ahol persze fotózom őket telefonnal. Ezekből a képekből sokszor küldök át a lányok telefonjára, vagy egyet-kettőt teszek ki a facebookra ( összesen 20db kép van fent, nem vagyok egy posztolgatós típus, de a barátnőm, nővérem csak így látja őket, mert külföldön él).

Most adtam be a kérvényt gyerektartás letiltására, és a láthatás újraszabályozására ( nem veszi figyelembe, ha a gyereknek különórája, szakköre van). Apuka pedig elkezdte a lányok telójáról és az én oldalamról letöltögetni a képeket, kicsit át photoshoppolja őket, és kiteszi az ő oldalára a sajátjaként, hozzá kamu szöveg, hogy ilyen meg olyan programon volt a lányokkal.

Ezt szerintetek miért csinálja? Szerintetek arra mehet ki a dolog, hogy kérvényezni akarja, hogy nála helyezzék el a gyerekeket, és ezzel akarja bizonyítani, mennyi helyre viszi őket?

Cseppet sem fura, hogy a két fiam mit is keresne ott....

Ő valójában sehova nem megy velük.....


2016. okt. 31. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Aki facebookon és más közösségi oldalakon ennyire kitárulkozik, az miért csodálkozik azon, ha a fotóit valaki más egyéb célra is felhasználja. Barátnőnek, testvérnek lehet smail-ben is fotót küldeni, mi értelme ennek a nagy kitárulkozásnak ???
2016. okt. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Igen, valószínűleg ilyen célja van vele.

Szerintem egyszerűbb lenne, ha azt szeretnéd hogy nővéred, barátnőd lássa a gyerekeket, akkor nekik küldesz, akár üzenetben, akár e-mail-ben.

De amit kiteszel, azt bárki letöltheti, és onnantól kezdve nem tudod befolyásolni, hogy mi lesz vele.

2016. okt. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
4 év alatt 20 kép sok? Nem gondoltam. De igazatok lehet. Nekem csak az a fura, hogy a képeken általában vagy mind a 4-en szerepelnek vagy egy fiú-egy lány páros, és így lehetetlen, hogy a képeket ő készítse. Plusz tudom bizonyítani az eredeti képekkel, hogy én készítettem, dátumozva vannak, plusz rajta van a helyszín is. Mindenesetre érdekes...
2016. okt. 31. 19:49
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem arról van szó, hogy sok. Egyetlen képpel is vissza lehet élni.

Ezentúl, ha bármit felteszel, azt úgy tedd, hogy a volt férjed ne láthassa.

2016. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"hozzá kamu szöveg, hogy ilyen meg olyan programon volt a lányokkal. "

Esetleg aláírhatnád, hogy "aztán a fiaim hogy kerültek oda?" :)

2016. okt. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Állítsd át a képeknél a láthatóságot, hogy csak az ismerőseid vagy csak a család láthassa ezentúl. Az 5ös válaszoló nagyon jót írt.
2016. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még ha ez is a célja, sokra nem megy vele, simán bizonyítható, honnan vannak a képek. Nem ez alapján dönt a bíróság.:-)

Töltsd le a messengert, és küldd át azon a képeket csak azoknak, akiknek szánod, de millió egyéb megoldás is van (simán emailben, google pluson/facebookon/google drive-on/icloudon privát megosztás csak a kiválasztott címzettekkel, stb.)

2016. nov. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tényleg azt hiszi, olyan hülye, hogy ezzel "bebizonyítja" azt, hogy ő jó apa és sok helyre viszi a gyerekeit. Vagy esetleg más ismerős előtt akar jó arcot mutatni (pl. új, családcentrikusabb nő). Én lehet, írnék neki egy privát üzit, hogy nem tudod, mi a célja ezzel, de neked van bizonyítékod, hogy te fotóztad a képeket és te vitted el a gyerekeket.
2017. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!