Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves lányom elkezdte a...

5 éves lányom elkezdte a ritmikus gimnasztikát. Ahová jár, ott együtt van a közép és haladókkal. Többször látom rajta hogy érzi, ő nem olyan jó. Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Mondtam többször hogy azok a lányok haladók, régebb óta csinálják stb.

Annyira sajnálom szegényt, mert nagyon várta hogy járjon erre.

Ha abbahagyná, azt kudarcként élné meg. Egyébként nem szeretné abbahagyni, eddig egyszer kérdeztem meg.


Mivel tudnám még bátorítani?



2016. nov. 3. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk az edződvel beszélj, hogy ilyen esetben mi a teendő? Mondhasz bármit, ha a gyerek azt látja folyton, hogy más jobb nála, bele fog egy idő után unni.
2016. nov. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jól csináltad,ezt kell mondani.Én még azt mondanám neki,hogy mindenkinek mások a képességei,és ne azt nézze,hogy xy ezt ennyi idő alatt tanulta meg,ésmar ezt tudja,hanem sz a fontos,hogy ő sajat magához képest mennyit fejlődött.De még csak 5 éves,ezt ebben a korbasn még nehéz megértetni.
2016. nov. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Amúgy másfél hónap alatt sokat fejlődött.

Viszont úgy veszem észre, hogy máshol is együtt vannak a teljesen kezdők a többiekkel.

Én mindig pozitívan állok a dologhoz, hogy még véletlenül se érezze meg, hogy aggódom.

2016. nov. 3. 08:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek alapvetően rendben vannak, amit mondtál neki és ahogy hozzáállsz, de én egy legalább ennyire lényeges dolgot hozzátennék, életkori sajátosságai okán: "Kicsim, nem az a fontos a gimnasztikában, meg a tornában, hogy ügyesebb, hanem hogy jókat ugrálsz, mozogsz. Te ügyesen csinálod, ráadásul egyre ügyesebb vagy! :) A többiek is ügyesek" és itt tenném hozzá, amit már említettél neki: "és ők már régebb óta csinálják, de te is egyre ügyesebb vagy! :)"


Amin a hangsúly van: érezze jól magát, és ne versenynek élje meg, javaslom, éreztesd vele ezt is. Persze, életkori sajátosságok okán fontosnak érzi a visszajelzést, hogy ő ügyes-e - épp ezért szükséges a többi "érv" szintén.

2016. nov. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
* nem az a fontos a gimnasztikában, meg a tornában, hogy KI AZ ügyesebb...
2016. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
En magam is rg-zem es nekem a legnagyobb motivacio mar kiskorom ota a hibatasos rg volt. En mar kicsikent neztem a legnagyobbakat (pl Yana Kudryavtseva, Margarita Mamun, Anna Rizatdinova stb... ) es tudatosult hogy csak kemeny munkaval lehet valaki olyan mint ok (hiszen mar akkor minden kislany alma az volt hogy olyan legyen mint ok, a csillogos ruhakban, aranyeremmel :) ) ezert mar nem foglalkoztam massal csak magammal es azzal hogy mindig a legjobbat tudjam kihozni magambol es a gyakorlatokbol:)
2016. nov. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a többi választ is!
2016. nov. 4. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!