Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekem rászokott arra, hogy...

Gyerekem rászokott arra, hogy csavargatja a haját. Először csak alváshoz, most már "csak úgy" is. Érdemes foglalkozni vele, vagy leszokik magától?

Figyelt kérdés
2016. nov. 3. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi a baj ebben?

Az lenne gond, ha enné.

Egyébként mekkora? A gyerek, nem a haja.

2016. nov. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én kisiskolás koromban csavargattam a halántékomnál, lett is egy kopasz folt. Nem tudtuk miért, ugyanis én észre sem vettem, hogy csavargatom, anyám vette észre.

Elmentünk dokihoz, kenegetni kellett vmilyen szesszel, rögtön helyre is jött, ugyanis ezután TUDTAM, hogy csavargatom, így rögtön abba tudtam hagyni.

Ezt csak azért írtam le, hogy tudja-e egyáltalán, hogy mit csinál.

Ha tudja és nem hagyja abba, akkor lehet, hogy hiába szólsz rá, nem tudja abbahagyni. Az én lányom (4,5) rágja (szerintem meg is eszi) a haját. Befonom neki szoros parasztfonással mindkét oldalon, így nem tudja rágni. Hiába ígéri, akkor is megteszi. :(


Szóval mindenképpen foglalkozz vele, aztán vagy le tudod szoktatni, vagy leszokik magától.

2016. nov. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A gyerek 3 éves.

Nem tudom, hogy tudja-e, hogy csavargatja a haját, de azt én is észrevettem, hogy van, hogy annyit csavarja, hogy kihullik egy-egy vékony tincs.

2016. nov. 3. 20:13
 4/4 anonim ***** válasza:

29 vagyok, a mai napig előfordul, hogy csavargatom a hajam. Még nem kopaszodtam meg :D

Ha nem ràgcsàlja, akkor semmi gond szerintem.

2016. nov. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!