Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan gyereke másnak is,...

Van olyan gyereke másnak is, aki minden stresszhelyzetre úgy reagál, hogy "fáj a hasam"? Ha megszidjuk, vagy csak nem kap meg valamit, egyből ezzel jön.3 éves kislány.

Figyelt kérdés

Már nagyon idegesítő, mett nyilvánvalóan csak manipulál, mert 5 perc múlva már semmi baj.

Többször szépen a lelkére beszéltünk, hogy nem szabad hazudni, stb. de újra és újra ezzel jön.



2016. nov. 7. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A " kisfiú aki mindig farkast kiáltott" mesével próbáltad már elmagyarázni neki?
2016. nov. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

te nem hallottál még a gyomoridegről?


stresszhelyzetben a lelki bajok kófizikai tüneteket produkálnak.

egy 3 éves nem manipulálni akar, hanem segítéget kér, hogy baj van, valami nem jó. a lelkibajokat meg egy 3 éves meg sem tudja fogalmazni, ezért is vetítheti ki a hasára.

mert mit kapott ha a hasa fájt? törődést.

ergo mit kér, ha azt mondja fáj a hasa? törődést.


nem ellenséget kell látni egy gyermekben, hanem aki segítégre szorult.


a hazugágoknak is meglehet a háttere...de ugye nem mindegy mit nevezel annak.

3 éves még nem is képes hazudni, manipulálni. ő max nem tudja megfogalmazni amit szeretne, csak másképp, vagy másra kivetítve.

2016. nov. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom akkor mondja ezt, ha kezd kiszáradni. Ilyenkor iszik egy pohár vizet, és elmúlik a hasfájása.


Első alkalommal amikor mondta, hogy fáj a hasa, bevittem ügyeletre és ki volt száradva szegénykém, azóta mérem a napi folyadék mennyiségét. Szintén 3 éves.

2016. nov. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valóban nincs konkrét betegsége ilyenkor, de simán elképzelhető, hogy tényleg fáj a hasa... Egyáltalán nem ritka, gyerekosztályokon a hasfájós gyerkőcök 90%-a iskolai és családi problémák (válás, bántalmazás) miatt kerül be. Sok olyan felnőtt ember is van, akiknél a testi tünetek ("rosszul vagyok", "szédülök", "felmegy a vérnyomásom") szintén kommunikációs és manipulációs szerepet tölt be egy stresszhelyzetben.


Nem vagyok pszichológus, nem tudom mit érdemes ebben a helyzetben tenni. Teljesen saját vélemény, de talán érdemes lehet próbálkozni azzal, hogy dicséritek, ha szimplán jól viselkedik. Meg következetesen viselkedtek vele, tehát egy idő után megszokja, hogy mit szabad és mit nem, így nem okoz neki stresszt, hogy korlátokba ütközik, mert ismeri őket.

2016. nov. 8. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam igaz már 9 éves, de sokszor alkalmazza ezt :-)

Ismerem annyira, h meg tudom különböztetni mikor szimulál és mikor fáj igazán neki.

Tény ha mondok neki valamit és nem akarja csinálni, jön a hasfájással.

Szerintem tudat alatti reakció ez nála... mert a stressz miatt volt nekem is hasfájásom...

De ha valami miatt fél, vagy döntés képtelen, akkor is fáj neki.

Én mindig elmondtam, h tudom azért fáj a hasa mert nem akarja csinálni...

Nem ismeri be... de érdekes módon gyorsan elmulnak a hasfájások...

2016. nov. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tekintem ellenségnek a gyerekemet, de azt se akarom, hogy ilyen viselkedésmintákat rögzítsen, hogyha azt mondja, hogy fáj a hasa, akkor azt csinál, amit akar, akkor minden megoldódik, és elkerüli a kellemetlen következményeket.

Sajnos sok felnőtt is ezt csinálja, hogy konfliktushelyzetben így akar kibújni a következmények alól (jaj, fáj a fejem, felment a vérnyomásom), én azt nem látom helyesnek.

2016. nov. 8. 08:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Az enyém nyolc éves fiú, szintén alkalmazza ezt a dolgot, ha nem tetszik neki az ebéd, vagy nincs kedve olvasni. Én nem csinálok ebből drámát, át szoktam vagni, h jó, akkor ebédelni kell, de utána nem kap túró rudit, vagy sajnalkozok, h de kár, akkor olvasas után nem tudunk kimenni biciklizni. Általában bejön.

Az, amikor tényleg fáj neki valami, egész más, bagyadt, lefeheredik asitozik,(ez az előjel nála, h hányni fog), latszik a szemén, ezeket persze komolyan veszem.

2016. nov. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is be szokott próbálkozni. Lassan 4 éves. Ő a fülét is mondja újabban.
2016. dec. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!