Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha elvileg csak pupillatágítás...

Ha elvileg csak pupillatágítással lehet kideríteni, hogy jól lát-e, akkor a többi tágítás nélküli eljárás hogy ad reális képet? Vittétek már gyermeketeket tágítás nélküli vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 éves! Nemrég egy gyerekneurológus barát ránézett, és megjegyezte,hogy vigyem el szemészhez, mert ő úgy látja,hogy az egyik szeme pici befelé fordul. Hozzáteszem, mi ezt soha nem láttuk rajta, ennek ellenére elvittem szemészhez. Az első táblaolvasás mindkét szemnél tökéletes lett. Aztán volt két tágító cseppentés egy-egy óra különbséggel. Akkor már nem tudta teljesen leolvasni. A doki mondta,hogy 2 pluszos, tehát távollátó, ami jó, mert ez még korrigálható szemüveggel. Viszont mi soha nem vettük észre,hogy közelre mondjuk kancsalítva nézne. Barátnőm szintén 5 éves fia már egy éve szemüveges, viszont nála tényleg lehetett látni,hogy kancsalít,ha közelre néz. Ők, akkor olyan vizsgálatra vitték, ahol nem használnak pupillatágítást.

Viszont én nem értem,mert a doki szerint csak így lehet kideríteni a rossz látást.

Esetleg tudtok erről több infót? köszi


2016. nov. 8. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a két esetet nem feltétlenül kell összehasonlítani.

Ha a másik gyereknél látható tünetek voltak,valószínűleg ezekből az orvos pontosan le tudta szűrni,hogy mi a probléma,nálatok viszont "rejtve"volt ez a probléma,amihez nyilván szükséges volt az alaposabb vizsgálat.

2016. nov. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bizonyos szembetegségeket kell/lehet pupillatágítással vizsgálni. Az orvos akinek erre van rálátása, nyilván feleslegesen nem tágítgatnak.

De előfordulhat, hogy hülyeséget csinál egyik másik szakember, szóval ha nem bízol meg az orvosban, vidd el másikhoz.


Gyerekkoromban nekem is csinálták (3 évesen). Valami speciális szembetegségem volt, és kellett a szemüveg, szintén pluszos, de az első doki plusz 8-ast akart adni, amitől anyukám sokkot kapott. Így ő is elvitt egy másikhoz, végül 4-4,5-el indítottam.

26 éves korom óta nem kell szemüveg. Ha öregszem, kellhet majd a mínuszos...

2016. nov. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pupillatàgìtàssal a szemfeneket stb vizsgàljàk, meg az ilyen rejett kis hibàkat, aki tök kancsal azon értelem szerűen làtszik,azaz nem kell annyit vizsgàlgatni,de azért meg szoktàk nézni.

Kisfiamnak is csak ìgy derült ki,hogy kis mértékben rövidlàtó. De még szemüveg sem.kell annyira misnimàlisan. Senki nem vette észre pedig nagyon figyeltem mert az apjànak nagyon rossz a szeme.

2016. nov. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a pupillatágításról csak negatívan tudok nyilatkozni. Nekem -8as szemet mértek így, az optikus amikor meglátta az eredményt összetette a próbaszemüveget amiben egy kukkot se láttam, külön megjegyezte, hogy ennyire nem lehet rossz a szemem. Akkor -1,5szemem volt.

Szóval eddig egy orvosi szembemérés se jött össze, míg optikában gépi beméréssel tökéletesen látok.

2016. nov. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tegnap óta beszéltem több emberrel köztük a neurológus baráttal, aki meglepődött,hogy 2-es a gyerek szeme. Kérdezte,hogy látunk-e rajta valamit, fáj-e a feje stb. Mondtam,hogy semmit. Mert szerinte meg ahhoz képest "nagy" ez a dioptria, és visszaemlékeztünk,hogy amikor ő látta, akkor egy calici vírus után, vashiányos állapotban volt. Nem kizárt,hogy azért állt egy kicsit félre a szeme.

Az óvónő is csodálkozott reggel, mert mondta,hogy ők sem vettek semmit észre, és megemlítette,hogy a szomszéd csoportban úgy járt egy kislány,hogy neki is azt mondták,hogy kell a szemüveg, sztk-s doki, anyuka elvitte egy magánhoz, az meg azt mondta,hogy semmi baja a szemének.

Ezek alapján úgy döntöttük,hogy még egy helyen megnézetjük. Ha ott is azt mondják,hogy kell, akkor veszünk.

2016. nov. 9. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!