Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Őrjöngő, önmagát szétkarmoló...

Őrjöngő, önmagát szétkarmoló dühroham kezelése?

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe vagyok esve, minden napom a feszültség és a tehetetlenség jegyében telik. 2 éves lányom pokoli akaratos hisztérika. Mindenen kiborul, ami nem a kedve szerint történik. Sajnos már a nagyobb lányom is nehezen viseli ezeket a napi többszöri őrjöngéseket, sokszor ő is elsírja magát. Ma volt, hogy autóban ültünk és a kicsi megint rákezdett. Tanuló vezető vagyok, megyünk a zsúfolt úton, nagyon kell figyelni, a kicsi meg hátul karmolja az arcát véresre és visít (nem akart hazamenni). Alapból türelmes vagyok, de ráüvöltöttem, hogy elég volt, kussoljál. Szegény nagylányom is megijedt, közben persze rossz sávba mentem, el is tévedtünk. Megálltam egy parkolóban, kiszedtem a véres arcú kicsimet, próbáltam megnyugtatni, erre belemart az én arcomba is és ledobta a szemüvegem, ami berepedt. Nagyon sajnálom, de elborult az agyam megszorítottam a két karját és kapott egyet. Hazáig üvöltött, itthon még lemostam az arcát, akkor nyugodott le. Csalódtam magamban, sajnálom a nagylányomat is, folyamatosan sírógörcsöm van. Tényleg mindent kipróbáltam már, az átölelést, nyugtató szavakat, de semmi hatása. Tudtok nekem tanácsot adni?

2016. nov. 11. 12:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Az egyetlen - es """"legkegyetlenebb""""- hogy nem veszel róla tudomást. Nem akadsz ki, nem kiabálsz. Nyugodtan elmondod, hogy most ezt ezért meg azért csináljátok (pl miert kell haza menni), majd akárhogy rúgkapál, karmolja magát (majd rájon h ez neki kellemetlen) fogod és csinálod azt,amit előtte értelmesen, kedvesen elmagyaráztál neki. Sok türelem és kovetkezetesség kell. Az nem megy, hogy egyszer minden kötél ideggel vegigcsinalod,majd legkozelebb konyorogsz vagy kiabálsz vele...szisztematikusan mindig ugyan azt a nyugott plépofát kell felvenni. A nagylánnyal meg megbeszélném amit érzel, hogy neked se konnyu es h latod rajta h ö is ki van,de ezt csak ugy lehet megoldani ha korrekten, nyugodtan lefekteted a dolgokat es ugxan azzal a rezzenéstelen arccal végig is csinálod, akár lerúgja kozben a fejed a kisebbik, akár nem.
2016. nov. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Ha egy honap mulva nincs változás orvosnak megmutatnám.
2016. nov. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez már nem sima hiszti.Lehet jó lenne kérni egy pszichológus segítségét.

Ui:nem itéllek el mert megütötted,de ezt nem kellett volna leírnod.Mindjart itt lesznek a tökéletes anyák akik tanácsot nem adnak de téged ízekre szednek.

2016. nov. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Egyetértek az elsővel, porbáld meg pléhpofával, nyugodtan lereagálni, úgymond "lesz@arni", ha karmol, akkor karmol.

De megértelek, hogy kiakadtál, teljesen természetes dolog, csak tudatosabban kell megpróbálnod kezelni. Nyugi a pofont simán megérdemelte ezért a viselkedésért.

A nagyobb hány éves? Ő nem szól rá ilyenkor a tesójára?

2016. nov. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. A nagyobb lányom 6 éves. Eleinte ő is kedvesen szólt, nyugtatta,kérdezgette mi a baj, de számtalanszor volt rá példa, hogy a kicsi megcibálta a haját, vagy őt is megkarmolta, ilyenkor ő is sírt, mondta, mennyire utálja a testvérét. Marha nehéz, főleg úgy, hogy a nagyobb lányomnál ilyen durva hisztik azért nem voltak, nekem ez új és ijesztő.

Mindent megpróbáltam már, tényleg utána is olvastam, de sajnos nem működik a "nem veszek róla tudomást", mert neki inkább segíteni kell ilyenkor, annyira belehergeli magát a hisztibe, a karmolásokat meg nyilván ilyen állapotban nem érzi, de utána meg napokig megy azért a nyafogás, hogy fááááj. Megfogom a kis kezét és nem engedem, hogy magát bántsa, karmolja, de ma az autóban ezt nem tudtam vezetés közben megcsinálni.

2016. nov. 11. 14:15
 6/18 anonim ***** válasza:
40%

https://www.youtube.com/watch?v=lGTCsXp_65g


És nem lehet neki megmagyarázni, hogy édes kislányom azért fájnak azok a karmolások, mert te összekarmoltad magad hiszti közben?

Nem lehetne esetleg úgy levágni a körmét, hogy ne tudjon karmolni?

Azért a nagyobb elég nagy türelemmel viseli, ismerve a 6 éves énemet én simán "odacsaptam" az öcsémnek, ha "bántott".

2016. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
2016. nov. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem normális, vidd orvoshoz.
2016. nov. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem kezdte mostanában a bölcsit véletlenül? Nálunk akkor viselkedett így a lányom, véresre mondjuk nem karmolta magát, de volt, hogy egy np négy alkalommal produkált egyenként fél órás hisztiket a semmiért.

Megértelek, hogy elfáradtál, elkeserdtél, és megértem, hogy pofon vágtad. Te is emberből vagy.

2016. nov. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

Spriccelj az arcába egy kis vizet vagy vidd a fürdőbe arcot mosni! Nagyon megdöbben majd és elfelejti egy időre a hisztit. Mondd el neki minden alkalommal, miért kapta.

A módszerem autóba nem való, ha te vezetsz,de állj le és alkalmazd! Később már csak említeni kell neki a "spricnit".

2016. nov. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!