Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem akar beülni a kisfiam az...

Nem akar beülni a kisfiam az etetőszékébe, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kisfiam lassan 20 hónapos. A hozzátáplálás kezdete óta etetőszékből eszünk...szeretett is ott ülni. Kb. 15 hónapos kora körül már kezdett szépen, egyedül enni kanállal. Tetszett is neki a dolog. Azt is nagyon szerette, ha csipegetős kaját evett és kézzel kellett ennie. De kb már lassan sztem másfél hónapja egyszerűen be sem akar ülni a székbe és kicsit átalakult ez az egész evés téma nálunk. Azt gyanítom, hogy mikor elkezdődött nála a fogzás (szemfogak jönnek most) akkor nem nagyon akart darabosat sem enni és ekkortájt nem is nagyon volt étvágya és a székben sem maradt sokáig. Szerintem ekkor szokta meg, hogy nem ott eszik, hanem máshol és máshogy, ahogy le van kötve és el van terelve a figyelme. Most már elég nehéz visszaszoktatni...bár csipegetős kajákat megeszik a székből, de kanállal abszolút nem akar ott enni és azt sem hagyja ha mi adjuk neki.

Kipróbáltam, hogy odaülünk a mi asztalunkhoz, úgy jobban van kedve enni, bár azt is hamarabb megunja. Tudnátok valami jó tanácsot adni ez ügyben, hogy hogy szoktassam vissza a székbe? Vagy megoldás lenne, ha olyan etetőszéket vennék, amit a mi asztalunkhoz lehet rögzíteni? Vagy etessem az asztalnál az ölemből? Mert így nem is tudja gyakorolni az önálló evést sem.

Vagy ne aggódjak annyira rajta? Majd idővel alakul? :)



2016. nov. 13. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Máshol ne adj neki enni - akkor elég hamar visszaszokik. (Eleve nem engedtem volna, hogy így egyen "nem ott eszik, hanem máshol és máshogy, ahogy le van kötve és el van terelve a figyelme" - ez ugyanis nagyon rossz szokást eredményez a késöbbiekre nézve is)


Az etetöszéket tedd a normál asztalhoz, hogy lényegében veletek egyen. Ne etesd, csak add oda neki az ételt, és ti is egyetek ugyanúgy, mintha ott sem lenne.

Ha el akar menni, akkor engedd, de máshol/máshogy ne adj neki enni.

Ha nem erölteted és nem tud másként/máshol jóllakni, akkor rövidesen rájön, hogy neki is úgy a jobb.

Az asztalra szerelhetö etetöszékek igen sok esetben balesetveszélyesek, mert ha a gyerek mozgékonyabb, akkor le tud vele esni.

2016. nov. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az etetőszék ott van a mi asztalunk mellett és ha megtehetjük, akkor leülünk mi is vele együtt enni. De - ha egyáltalán bele tudjuk ültetni - hamar megunja a dolgot, sír, ki akar jönni még a kaját is eltolja. Ilyenkor én is kiveszem és engedem, hagy menjen, csak én úgy voltam vele, hogy azért valamit jó lenne ha enne is, és elsődlegesen azt néztem, hogy egyen. Nem tudom hányszor lehet ezt eljátszani vagy meddig húzzam, hogy csak az etetőszékben adok neki enni...

Ha nem hajlandó ott enni és én máshogy nem is etetem meg akkor előfordul hogy nem eszik egész nap?

Persze nyilván értem a dolog logikáját, hogy majd megtanulja, hogy ott kap enni és kész. Csak vajon mennyi idő után? Meddig nem fog akkor enni?

2016. nov. 13. 16:31
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Amíg éhes, addig eszik. Ahogy írod, elöször egy ideig ott van, eszik és csak utána kezd nyüglödni.

Ennyi elég ahhoz, hogy ne legyen baja, nem fog elfogyni, nem lesz semmiféle hiánya. Persze azért nem is lakik teljesen jól, de ez akár hetekig sem baj.

Ami nagyon fontos, hogy semmiféleképpen ne eröltesd az evést, mert minél jobban kínálgatod, annál rosszabb lesz az étvágya.


Meg esetleg a kedvenc ételeit készítsd, és feltétlen keveset adj neki egyszerre - akkor ugyanis elöbb rájön, hogy még enne, mintha egy púpos tányér elött kell ülnie.

2016. nov. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem.

Hát meg fogom próbálni. Szerencsére az étvágyával nincs baj, megeszik akármit. Erőltetve sincs a kaja, csak ugye akkor ha az etetőszékben próbálom etetni. De ha látom hogy nem kell neki, akkor nem erőltetem. A rossz az, hogy ott nem eszi meg, de amint kiveszem belőle máris megeszi nyafogás nélkül. Szóval nemtom miért utálta meg ennyire azt a széket...biztos a sok fogzásos rossz élmény...vagy nem tudom :) De valamiért nagyon nincsenek jóban most már...

Ha ez a székes téma nem lenne...gondom sem lenne az etetésével.

Ha már a székben nem ül, legalább azt érjem el nála, hogy a mi asztalunknál egyen. Szóval a nagy kajákat ott is adom neki, a sarokülőre keülünk és eléterítek rongyot stb...mert ugye az asztaét nem éri fel és úgy eszünk. Így nincs hiszti meg semmi, csak pár kanál után már mehetnéke van.

2016. nov. 13. 16:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Ki kellene találni, hogy miért nem tetszik neki a széke. A fogzás valószínütlen, inkább azt tudom elképzelni, hogy akkoriban adtál neki máshol is és azt érdekesebbnek találja.


Esetleg az segíthet, ha megbeszéled vele, hogy a "nagyok" is csak az asztalnál, széken ülve esznek (remélhetöleg így van), és csak a kicsik kapnak szaladgálás közben

2016. nov. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
"Remélhetőleg így van"? Ezt pontosan mire érted...
2016. nov. 13. 20:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocs, nem akartam rosszat mondani, de sok helyen látom, hogy a felnöttek (szülök) sem ülnek le rendesen asztalhoz enni, hanem TV elött, meg összevissza ott esznek, ahol éppen vannak és ezzel a gyereknek rossz pédát mutatnak. Ugyanis akkor hiába mesélik neki, hogy rendesen, asztalnál ülve szokás enni, ha nem ezt látja a szülöktöl.


Nem feltételezem, hogy nálatok is így van, a megjegyzésemnek csak annyi a jelentösége, hogy csak akkor vagy hiteles, ha nemcsak mondasz valamt, hanem úgy is teszel.


Remélem, nem haragszol, tényleg nem rossz szándékkal írtam, csak esetleg kissé meggondolatlanul :(

2016. nov. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A villat ismeri? Hatha az izgalmas lenne annyira hogy azzal meg lehetne etetni is, meg o ismegprobalna egyedul.
2016. nov. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén először rosszul esett...de egyébként nem haragszom. Igazat adok neked, mert tényleg így tanulhatók a rossz szokások. Szóval a tisztán látás kedvéért, csak a konyhában eszünk apával az asztalnál :)


Viszont mondok egy olyat, hogy a kisfiam születése előtt elég pici lakásban laktunk, ahol nem volt megoldható az, hogy az asztalnál együnk...úgy konkrét étkezőnk nem is volt :) Viszont kisfiam mégis megtanult az etetőszékből enni szépen úgy, hogy nem kellett lefoglalni. Maga az evés úgy lekötötte és bele tudott merülni, hogy néha azon mosolyogtam magamban, hogy még ezt is milyen komolyan csinálja.

Aztán sikerült elköltöznünk egy nagyobb lakásba, viszont majd 2 hónapot rokonoknál dekkoltunk, mert a régiből ki kellett költözni az újba meg még nem tudtunk bemenni. Pl. itt tudom, hogy borult az etetőszékes téma, mert náluk nem tudtam megoldani, hogy etetőszékbe etessem és féltem, hogy el fog szokni. Aztán beköltöztünk az új lakásba...nagy konyha, elférünk...élvezzük :) Úgyhogy csak a konyhában eszünk, kisfiam is velünk eszik ott. Ugye sokáig ezzel sem volt probléma, evett ő szépen a székben, nem szokott el, ahogy féltem tőle...élveztem is, hogy eljött ez az időszak, hogy nem én etetem, hanem már eszik egyedül én pedig mellette az asztalnál. Aztán valamiért...és tényleg nem tudom hogy miért - próbálok rájönni de passz - megutálta. Nem szeret a székben lenni.


Ez a villás dolog sem rossz. Ki fogom ezt is próbálni. Még azt nem mertem így konkrétan a kezébe adni.


Tudok olyan példát is, ahol a gyerek nem volt hajlandó az anyjával csak úgy enni, ha lekötötte és az se volt mindegy, hogy mivel. Aztán bekerült a bölcsibe, első perctől semmi hiszti nélkül evett a többi gyerekkel egy asztalnál és azóta otthon is csak úgy hajlandó enni.


Szóval megalapozzák a rossz szokásokat az tuti100, de lehet rajta változtatni.

2016. nov. 14. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!