Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az osztály vesztese?

Az osztály vesztese?

Figyelt kérdés

Anyukák, akik hasonló cipőben jártatok a gyereketekkel, segítsetek!


Kisfiam 2.osztályos, 8 éves.

Kis létszámú suli, kisváros. 22 az osztálylétszám.

Semmi extra nincs a fiamon, fiammal. (külső-belső tulajdonságokra gondolok)

Annyi, hogy nagyon szerény, inkább visszahúzódó típus, de végtelenül jószívű, segítőkész.

Kitűnően tanul, magatartásával nincs gond.


...és mégis minden áldott nap azzal jön haza, hogy nincs barátja,nem játszanak vele :(


Ez nagyon rosszul érinti, már a hasa fáj, ha suliba kell menni...

Próbáltam mindenféle praktikával, tanáccsal segíteni, hátha...de nem.

beszéltem a tanítóval, ő azt mondta, hogy nem látja, hogy a periférián lenne (egy kisfiú rendszeresen üti, de a fiam visszavág)


Egyszer láttam őket az udvaron, mindenki játszott, csak a fiam ment körbe-körbe egyedül az udvaron :(

A szívem szakad le, hogy nem tudok segíteni neki!


Adjatok tanácsot, mit és hogyan?


Szülinapi/névnapi bulit nem tudunk itthon tartani (4 gyerkőcöm van, a kicsi még baba)

Gondoltam arra, hogy meghívunk magunkhoz valakit az osztályból, de az meg már milyen, hogy "ráerőltetem" Őt valakire?


A fiam már feladta a reményt, mindig azt mondja már nem akar beszélni sem senkivel, mert úgysem válaszolnak, úgysem játszanak vele. Kérdeztem tőle, hogy ezt ők mondták? Azt mondta nem, csak én már ezt gondolom :(


2016. nov. 13. 23:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%

Attol, hogy 4 gyerek van es egy baba, attol miert nem lehet tartani egy szulinapi zsurt ? Ami ket ora hossza? Rendelsz ket pizzat , meg sutsz egy tortat, ez nem hatalmas erofeszites, sokat segitene szerintem.


Valoszinu ilyen tipusu a fiad.

2016. nov. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Talán csak nehéz neki kapcsolatot teremtenie/kezdeményeznie a többiekkel. Ezen tudsz segíteni, ha csomagolsz a szokásos innivaló és étel mellé némi ropit például, amivel meg lehet kínálni azt, akivel ő szívesen barátkozna. Vagy ha gyűjtenek valami matricás albumot vagy hasonlót az osztályban, akkor ha neki is van olyanja, beviszi, rögtön lenne miről beszélgetni a többiekkel.
2016. nov. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen, ezeken már túl vagyunk.

Kártyagyűjtő album, nasi, színező osztás...addig jó amíg kiosztja, de után a szünetben már nem ...

:(

2016. nov. 13. 23:55
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt a tanítónak észre kéne vennie, ő is tudna segíteni egy kicsit. Nincs valami más közösség, ahol van egy-két osztálytárs is? Sportcsapat pl., úszás, foci, valami, amit a kisfiad is szívesen csinálna?
2016. nov. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
másik iskola?
2016. nov. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jó ötlet a nasiosztás, mert tapasztalatom szerint addig kedves, amíg kiosztja, utána újra el van felejtve a gyerek, nem barátkoznak vele. A zsúr se opció még szerintem, mert ha valóban ennyire nem barátkoznak vele, és visszautasítják a meghívást, az még nagyobb csalódás.

Jajj, de sajnálom szegényt és téged is :(

Szerintem fuss neki még egyszer a tanítónak, mondj el neki minden tapasztalatot és kerek perec kérd, hogy segítsen.

Meg próbáljatok külön programokra járni, hátha akkor máshol találna magának barátokat.

Valahogy ki kell rántani ebből a helyzetből, mert ha ez így marad, akkor ez végigkíséri, nem fog tudni sem felső tagozatban, sem gimnáziumban kapcsolatot kialakítani, ő lesz az a tipikus egyedül ülő, csöndes fiú.

Nagyon drukkolok neked, nektek!

2016. nov. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamnak is voltak ilyen gondjai elsőben.

Neki az vált be, hogy amikor olyan idő volt, vitt focilabdát (persze előtte megbeszéltem a tanítókkal), és minden szünetben fociztak az udvaron a fiukkal, és sokszor több kislány is beszállt. Azóta már vannak barátai és haverjai is, fiuk és lányok is.

2016. nov. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Az jó, ha meghívtok valakit... de a te gondolkodásoddal is baj van ám! mi az, hogy "ráerőlteted" valakire a fiadat? Rossz a hozzáállás.

Kell egy pajtás, akivel jóban van... még ha nem is játszanak együtt, de pl padtárs, vagy még oviból ismerik egymást és ott játszottak együtt, bárki, akivel szokott beszélgetni. Kisfiad beszélje meg a pajtással (te meg majd a szülővel), hogy egyik nap iskola után átmehetne hozzátok 1-2 órára, mittudomén társasozni, mesét nézni, játszani.

Nálunk ez már most, nagycsoportban is megy. Lassan rendszeressé válik, hogy heti 1-2x jön hozzánk egy másik gyerek, vagy az enyém megy a másikhoz. Volt már szülő, aki azt is felajánlotta, hogy ő hazaviszi a fiamat ovi után, és hozzájuk menjek érte.

2016. nov. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!


A ráerőltetemet idézőjelben írtam, mert nem szó szerint értettem...nehéz megfogalmazni...ha pl. az osztályban nem beszélget nem játszik vele senki akkor, hogy hívjunk meg bárkit is, aki szívesen jönne?

Értitek...ha ott nem akkor miért is mondaná a fiamnak, hogy oké, elmegyek hozzád...


Persze, megpróbáljuk, ez nem kérdés, bármit megtennék érte!


Jár sportolni, ott imád lenni, vannak haverok, szeretik, de oda nem járnak osztálytársak. Mivel versenysport (nem mi találtuk ki neki, ő akarta, nagyon elhivatott, abba nem hagyná) oda nem járnak osztálytársak.


beszélek az ofővel is újra, nem fogom ennyiben hagyni az biztos!

Sajnos másik suli nincs, kisvárosban lakunk, ez az egy suli van.


Nem napközis, nem is ebédel a suliban, hogy minél kevesebbet legyen bent szomorúan...egyedül.

Tavaly még bent ebédelt...egyedül...semmi értelmét nem láttam, hogy az is húzza a szívét.

A napközit hevesen elutasítja, pedig beszélgettünk itthon róla, hogy ott játékidőben talán jobban összebarátkoznának...


Tanácstalan vagyok. A nagytesóval nem voltak ilyen "gondok" A kicsi is megtalálta a helyét az oviban.

Tudom, hogy neki is tennie kellene, nyitnia a társak felé, de már nem mer...megszólalni sem mer...

:(

2016. nov. 14. 10:12
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen nálatok a tanító, nekünk is van hasonló gondunk (nem egészen ugyanez), és nálunk a tanítónő nagyon segítőkész, aktívan tesz érte, hogy ne legyen egy gyerek se kitaszítva. Elsőnek ezen a nyomon indulnék el a helyedben, erre a korosztályra még lehet hatni. Persze ha a tanító elzárkózik, mert sajnos ilyen is van, akkor elgondolkoznék az iskolaváltáson, akár úgy, hogy egy csapattársával kerüljön egy suliba.

Nagyon sajnálom a fiadat. Írj majd néha, hogy mire jutottatok.

2016. nov. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!