Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányok ti vesztek a gyereketek...

Lányok ti vesztek a gyereketeknek monster high babákat? Nézik a mesét? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Nem akarom túlpörögni, de most először élek meg ilyet, elsős a lányom és az iskolában iphoneokról, szünetben az osztálytársnőivel elkezdte nézni a monster high nevű sorozatot és most szeretne ilyen barbie-babát, vagy nem is tudom mik ezek. rákerestem és ezek szörnyek... vérfarkasok, csontvázak, vampirok, akik elég laza erkölcsű, gimis lánynak öltöznek. Szerintem egyrészt ehhez túl kicsi, másrészt nem vagyok benne biztos, hogy ez bármilyen korosztálynak való. Nem akarok ilyen aggódós véranyának tűnni, de ezzel most nem tudok mit kezdeni. 29 éves vagyok egyébként, szóval még csak a túl nagy generációs szakadéknak sem tudom betudni az ellenérzésemet, kortárs barátnőimnek általában még nincs, vagy kicsi a gyerekük, így más témák aktuálisak náluk.... Ti mit gondoltok erről?

2013. máj. 15. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
karácsonyra megkapta a lányom. Inkább, mint iphont, és piercinget kérjen :-D nagyon jól eljátszanak vele, általában 2-3 osztálytársa összeül hol nálunk, hol másnál, és játszanak. Ez olyan, mint még 3 évvel ezelőtt Hannah ontana volt a nyerő, mára ciki. Ez is elmúlik hamarosan :-) de boldog volt, hogy kapott ő is egyet :-)
2013. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hannah Montana, bocsi, elírtam :-)
2013. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 6 éves és a kedvenc meséje, most kapott egy monster high barbie babát a szülinapjára , ugyan úgy játszik vele mint a többi barbiejával csak jobban szereti mivel vámpír baba és szétlehet szedni :).
2013. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ezen már túltettem magam. Az én lányaim kisiskolások és van nekik. Eleinte árgus szemmel figyeltem, hogy mit játszanak velük, de sima történeteket, pl. iskolába mennek, szerelmesek, veszekednek-kibékülnek, teapartit rendeznek. Szóval semmi agresszív. Ha belegondolsz, mindig van valami játék amit szörnyűnek kiáltanak ki, pl. a Barbie babát, mert mellei vannak, stb... én azon nőttem fel és nem lettem anorexiás k.rva.

A mesét is megnéztem, azon kívül, hogy borzalmasan néznek ki, szintén nem agresszív. Mondjuk nekem a Skelita már verte a biztosítékot.


Most külföldön élünk, itt minden Monster High-os. van jégkrém, takaró, poharak (Nutellát is adtak benne), többféle táska, tolltartó, még fotelt is láttam. Pizsamák, melltartó bugyival, köntös... Tulajdonképp csak vécépapírt nem láttam MH figurákkal, de nem fog meglepni.


Úgyhogy én még nem láttam semmi rossz hatását, ezért engedtem. Nem mondom, hogy tetszik, de nem én játszom velük.

2013. máj. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Másodikos a húgom, és van neki már 4, többnyire minden alaklomra azt kér. Az osztálytársai körében is nagy divat, nekik is van. Nem mondom, hogy szépek, de ha belegondolunk a Barbie-baba mitől jobb? Azoknak is aránytalan a testük, az ő öltözékükben is van "laza erkölcsű".
2013. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
az én lányomnak is van már 3.ő 9 éves lesz és a házbeli gyerekekkel játszanak,általában mindenkinek másfajta van így lassan megvan az osztály :)A mese nekem sem a szívem csücske,de sima iskolásat játszanak velük amit végül is bármilyen babaával lehetne de most ez tetszik.Elmúlik ez is mint bármilyen más mánia.
2013. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%

Akkor most egy másfajta vélemény. :)Igen, minden mánia elmúlik egyszer. De az a nem mindegy, milyen hatást hagy maga után...

Természetesen mindenki maga dönti el, és lehet követni a "csordaszellemet" ebben is, mint mindenben, én ennek ellenére nem vennék a lányomnak. De persze, ez csak egy vélemény. :) És egyébként igaz az is, hogy az én lányom már 13 éves, tehát nem érint a dolog közvetlenül, de azt azért megjegyzem, hogy mi volt az ő reakciója a reklámban látott vámpír babára: "Úristen, Anya, láttad, milyen gáz???" :)

2013. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
Én azt gondolom, hogy amíg az anya teheti, addig irányítsa és kontrollálja a dolgokat, amennyire csak bírja. Elönti a gyermekek agyát a sok hülye film, játék, videó. Bizonyos szintig nem lehet vele mit kezdeni, mert nem lehet kalitkában tartani a gyermeket, de például ebben az esetben nyugodtan elmondhatod a véleményedet a gyermekednek, még akkor is, ha úgy tűnik, hogy nem érdekli, és ne vegyél neki olyan játékot, ami szerinted agybutító marhaság.
2013. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
nállunk meg már az oviban ez a mánia ,a matricás album matricával 6 éves lányom nem is szereti ,de a többi lány után megy ,eddig nem vettem neki .és pont tegnap hallottam meg hogy mondják neki,ha nem hozol Monster High-tos matráciát akkor nem vagyunk a barátod.......na ehhez mit szóltok?
2013. máj. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

9: Ezt nem kell a Monster Highra fogni, ha az nem lenne, akkor ezek a gyerekek mással piszkálnák. Ha nem Barbieval, akkor valamelyik hercegnővel, ha nem hercegnővel akkor moncsicsivel, stb.


Nekem a nagyobb ovis korában kérdezte, hogy mi az a Hannah Montana, mert olyat játszik a többi lány. Nem nagy örömmel, de mondtam, hogy oké, egy részt nézzünk meg közösen. Majd halálra unta magát, neki meg ez nem jött be. Utána nem is nézte, nem érdekelte többet. A hercegnőkért sincs nagyon oda, de a MH babákat szereti. Én írtam korábban, hogy direkt figyeltem, nem játszanak-e agresszívan a babákkal, de nem. Szerintem amelyik gyerek olyan, az egy fadarabban is puskát lát és "lövöldözni" kezd vele.

2013. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!