Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aftás torokgyulladás, új...

Aftás torokgyulladás, új keletű dolog, vagy csak nekem újdonság?

Figyelt kérdés

3.5 és 2 éves gyerekeim vannak. Kicsi bölcsis, nagy ovis, kicsi kezdte, nagy azonnal elkapta. Volt már nálunk több minden, torok-fül-tüdő-hörgő gyulladás, de aftás torokgyulladás ... még életemben nem hallottam ilyet....

Most ez a "módi"? vagy egész véletlen "kaptuk" el?

4 napja nem esznek és isznak a gyerekeim, pedig jó evők-ivók, max 2-3 Tuc keksz és fél deci folyadék.... ezt is sírva.... Már együtt sírunk.... A dokinő rázza a fejét, "szegény gyerekek, adjunk ecsetelőt" ennyi....

Mire számítsak még? Akinek ez ismerős, tudnál valamit javasolni, mit hogy próbáljak?

Cataflame cseppet adok nekik, a doktornő nem javasolta viszont látható eredménye van... Más egyéb esetleg? Kétségbe vagyok esve.

Köszönöm.


2016. nov. 16. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Tantum Verde sprayt nem ajánlotta a dokitok? Fertotleniti a torkot és pici fájdalom csillapító is van benne :) Ha a kis fiamnak torok gyuszija van mindig azzal fújom étkezések előtt így tud enni. Jobbulást a kicsiknek, neked pedig kitartás !
2016. nov. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lányomnak volt ez a felső légúti akármi, én elkaptam tőle mint torokgyulladás, doki nem írt fel semmit. Másnap mentem vissza mert nem bírtam nyelni, a vírusos torokgyulladás felülfertőződött baktériummal, kaptam rá antibiotikumot, és fül-orr gégészeten ecsetelték 2-szer egy héten a torkomban az aftákat, így múlt el kb. másfél hét alatt.

Csak pépeset tudtam enni meg leveseket, de felnőttként is egy szenvedés volt.

2016. nov. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2. vagyok, az még lemaradt hogy túl sósat és túl édeset ne egyenek mert rettentően tud csípni. Főzelékeket, leveseket turmixolva, Kekszet egy kis teába áztatva, kenyeret levesbe tunkolva, krémtúró, joghurt ilyenek... Inni is nagyon fájdalmas
2016. nov. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

TamtumVerdét megpróbálom, de a doki nem ajánlotta.

2016. nov. 17. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!