Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen nagyszülőkről?

Figyelt kérdés
4 éves kislányomnak most volt nemrég a névnapja. Még októberben vettem egy kis nacit neki, amit anyósomék kifizettek még akkor , mondván ezt kapja majd tőlük. Mikor a névnapja volt még telefonon se hívták fel hogy megköszöntsék. Most tegnap jöttek hozzánk, erre a lányom azt hitte hogy őt köszönteni. Meg is kérdezte apát.. Erre a válasz hát már megkaptad az ajándékot tőlük,mire a lányom közölte hogy őt ugyan a mamáék nem köszöntötték fel. Ekkor párom gyorsan felhivta a szüleit, hogy ha jönnek akkor mondják már neki legalább hogy isten éltessen. Megjöttek és semmi kipakoltak a táskábol egy kis gyümölcsöt meg pár doboz joghurtot és közölték vele, hogy ezt otthon találtuk elhoztuk neked. Erre a párom elkezdte mondogatni a kicsinek hogy na tudod miért kaptad meg mire kaptad.. Erre a gyerek csak lesett... Miért nem lehet azt mondani egy gyereknek hogy boldog névnapot vagy vmi? Egy ekkora gyerek már felfogja és várja. Hozzáteszem a nadrág amit vettem 1800 Ft volt. Nem is ez a lényeg, csak tudom hogy mennyire jól élnek, meg hogy a másik két unoka mennyi mindent kap tőlük, az enyémnek meg jó lesz az 1800 Ft-os nadrág is,es akkor még azt se mondták neki isten éltessen!? Olyan rosszul esett, és persze a gyerek nekem mondta este hogy őt mindenki megköszöntötte csak a mamáék nem. :(
2016. nov. 21. 15:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%

Vannak furcsa nagyszülők, nem tudsz velük mit kezdeni, helyén kell őket kezelni. Tudom rossz, mikor látod, hogy rosszul esik a gyerekednek valami, de az ilyenekkel úgysem tudsz mit kezdeni.

Nálunk idáig nem érdekelte anyósoméket a fiunk aki 4,5 éves, most meg bekattantak és épp menni akarnak a gyámhatóságra nagyszülői láthatásért.

2016. nov. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
29%

Hát igen, vannak fura emberek, de a gyereknek se lesz jó, ha később is elvárja mindenkitől, hogy így meg úgy köszöntsék. Lesz egy pár csalódása az életben.


El lehet neki mondani, hogy nagyon kedves mindenkitől aki megköszönti, de a mamiék már öregek és sok mindent elfelejtenek, de ettől még szeretik és miatta jöttek. Örüljön az együtt töltött időnek, ne a köszöntésnek vagy az ajándéknak. Nem feltétlen rosszindulatból felejtik el az emberek a másikat felköszönteni.


Nekem kicsit felszínesnek tűntök ebben a sztoriban Te is meg a lányod is így leírás alapján, de nyilván nem ismerlek titeket, lehet csak rosszul fogalmaztál.


Minden esetre Te is meg a lányod is azt nézitek, mit hoznak, mennyiért, hogyan élnek és köszöntenek-e, holott annak kéne örülni, hogy elmentek, miattatok, mert nyilván szeretnek titeket. Ha meg alapból nem jó a viszony akkor a köszöntést sem kell elvárni, meg semmit se.


Szóval én azt gondolom, hogy egyik fél sem tökéletes ebben a sztoriban.

2016. nov. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%
Ilyenkor örülök, hogy még a gyerekek születése előtt lemondtam minden népnapozást, az összesből balhé volt, azóta meg nyugi van, ajánlom nektek kis.
2016. nov. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nem az ajándékot várta a gyerekem, csupán annyit hogy annyit mondjanak neki hogy boldog névnapot! Nem elfelejtették mert mint írtam is a párom előtte telefonon felhivta őket. Egyébként egyáltalán nem azt nézem kitől mit kap. Csak annyi tűnt fel hogy a másik unokákat mindennel elhalmozzák. Most is hogy itt voltak egyfolytában a másik két gyerekről beszéltek hogy milyen okosak ügyesek. Ha az én lányom sírt akkor rögtön elkezdték hogy persze a másik két gyerek milyen okos ők ilyet nem csinálnak!
2016. nov. 21. 15:38
 5/25 anonim ***** válasza:
22%
Nem szabad azt nézni, hogy kinek mennyit adnak. Lehet az unokatesoknak meg pont a te lányod dicsérik.
2016. nov. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
Hát nem tudom... Szóval szerintetek az normális ha egy gyereket nem köszöntenek meg a nagyszülők? Mi a gyerekeinket pici koruk óta megkõszõntöttük, pedig akkor még fel se fogták mi az a névnap vagy születésnap. Nekem is rosszul esne ha nem köszöntenék fel a nagyszülők a gyerekeimet. Nem idegenről van szó vagy a huszadik rokonrol, hanem a saját nagyszülőkről. Meg persze biztos a gyerekeknek se esne jól, és nem azért mert úgy neveljük őket, hogy elvárják az ajándékot.
2016. nov. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

Ha a fejed tetejère állsz sem fog ez valtozni valòszinuleg :(

Kitartast.

2016. nov. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg vannak ilyenek, és a legrosszabb, hogy még csak nem is értik, mi ezzel a probléma. Nálunk a legnagyobb (7éves) a kedvenc, neki aztán még a csillagos eget is, a legkisebbek ikrek. Még csak annyit sem kaptak, hogy boldog névnapot. Nálunk eljött az a pont, hogy egyebek miatt is megszakítottuk a kapcsolatot, 2 évig eszükbe sem jutottak az unokák, most mi is járunk a gyámhatóságra, mert láthatást akarnak újabban... persze, ha lehetne kérni, elég a legnagyobbra.. ezt ők mondták. szerintem ez gusztustalan, de változni nem fognak, attól tartok nálatok sem.
2016. nov. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%

OFF


Nincs olyan szó, hogy megköszönt. Felköszönt van.


ON

Miért kell ezen ennyit ppörögni, hogy mit hozott a mama, mit mondott, mit nem, 1800 ft volt, nadrág volt, gyümölcs volt, joghurt volt...édes istenem...lehet, a mamáék családjában nem volt divat a felköszöntősdi és egyszerűen nem áll rá a szájuk, bután érzik magukat ebben a helyzetben. Elmentek hát meglátogatni az unokát, vittek is neki apróságokat, persze, azt mondták, csak úgy otthon találták neki a finomságokat. Mint amikor az én nagyim azt mondja, "óh, csak egy kicsit összecsaptam a seprűvel a koszt" közben meg tudom, h szegénykém órákig takarított.

2016. nov. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
46%
Én megértelek. A legrosszabb azt látni, amikor a gyereknek rosszul esik valami. A nagyszülök bunkók voltak...bocsi. De én is azt mondom, hogy a gyereknek próbáld meg elmagyarázni, hogy idősek és elfelejtették.
2016. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!