Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen nagyszülőkről? Kell mindig a kort tisztelni?

Figyelt kérdés

Adott párom és az anyukája felőli nagyszülők. Párom anyukája sajnos évekkel ezelőtt meghalt és a nagyszülők azóta nemigen foglalkoznak az unokákkal. Az anyuka testvérének a gyerekeit dicsőítik párommal és a testvéreivel meg nemigazán foglalkoznak. Tény hogy a másik unokák ott laknak a szomszédban így sűrűn járnak a mamához, a mama minden nap süt, főz rájuk. Hozzátenném nem gyerekekről beszélünk már hanem huszonéves unokákról.

Ami engem zavar nagyon, hogy páromnak van egy óvodás kislánya aki ugye a dédunokájuk és vele se foglalkoznak nagyon, max ha elmegyünk hozzájuk akkor kedvesek vele, de akkor is azt kell hallgassuk hogy a többi unokával mi van minket meg se kérdeznek kb, hogy hogy vagyunk. Mikor elmondtuk nekik, hogy babát várunk az össz reakció annyi volt, hogy akkor kezdhetik el gyűjtögetni a pénzt...csak nem tudom mire értették mikor soha semmit eddig nem kaptunk tőlük. Ők a korukra hivatkoznak (75-80 évesek) és hogy már nagyon fáj a lábuk és nem tudnak menni azért nem jönnek hozzánk se. Ezt meg is érteném, hogy 80 évesen nem rohangál az ember de a tata ugyanannyira lakik a kocsmától, mint az ovi ahova a kislány jár... Kocsmába le tud menni minden nap az oviba eddig a 3 év alatt egyszer nem jutott eszébe hogy elmenjen. Vagy pl. kutyát sétáltatni le tud menni, de az oviba már nem...A biztosítékot az verte ki mikor tegnap felhívtuk őket, hogy anyák napi műsor lesz az oviba jöjjön át a dédi. Persze nem jött át...de múltkor mikor xy kolléganőjének volt temetése a temetőbe ki tudott cammogni. Mivel nem jött tegnap át az oviba párom most ment a kislánnyal fel hozzájuk hogy odaadják neki az anyák-napi virágot...hát mondom én biztos el nem mennék. Mikor névnapja volt páromnak, vagy a kislánynak egyiket se köszöntötték fel. Majd párom névnapja után 1 héttel mikor véletlen összefutottak az utcán akkor utólag felköszöntötte meg adott neki valami nyúlott, sz@r pólót ajándék gyanánt. Értem én, hogy idősek de engem ez szörnyen bosszant. Az én mamám pl. 80 éves és érdekes ő fel tudta köszönteni párom lányát, pedig elvileg neki sok köze nincs is hozzá mégis érdekli mi van velünk, tud foglalkozni vele. Páromnak legszívesebben mondtam volna hogy ne menjenek el, mert az ilyen virágot se érdemel, de inkább nem szóltam...viszont nekem ez az anyák napja után többet a büdös életbe nincs kedvem a tájukra nézni. Mit gondoltok? Nálatok is vannak ilyen dédszülők?


2014. máj. 6. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

A közel lakó unoka mindig előnyt élvez, teljesen mindegy milyen a nagyi.

A minden nap kocsmába járó tatát, meg miért akarod, hogy bemenjen az oviba????

2014. máj. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
ez igy nem teljesen igaz hogy amelyik unoka a közelben van az elsőbbséget élvez. 6 utcára lakunk és a 3 év alatt 5 ször volt itt látogatóba. azon kívül egy darab narancsot nem ad a gyereknek ha àtmegyünk mert a kedvenc unokájának tartogatja.... amúgy én sem mennék többet, nekünk nem a dédi de a nagymama ilyen... elég undorító egy viselkedés főleg hofy a gyerek is érzi ezt.
2014. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Örülj, hogy élnek a gyerekeid dédszülei. Ne haragudj de egy dédszülőnek már miért kellene a gyerekért oviba menni.

Ott az anya apja plusz az új párok.Ennyi ember már csak megoldja a gyereket.

2014. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

A fiaim dédije is ilyen volt annyi különbséggel, hogy neki csak egy gyereke volt édesapám, így köztem és nővérem közt tudott csak különbséget tenni. Mindig azt hallgattam, hogy a nővérem így, a nővérem úgy. Én ezért már meg se lepődtem, amikor a fiaimmal mentünk és nővérem gyerekeinek a képeit kellett nézegetni, amikor nem voltak ott, és azt kellett hallgatnom, hogy mik történtek velük és hogy a gyerekek milyen ügyesek.

Hagyd a fenébe. Nem ér meg egy vitát, főleg azért nem mert nem is vita lenne, csak két öreg cseszegetése. Úgyse változnak meg ebben a korban.

2014. máj. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

"ugyanannyira lakik a kocsmától, mint az ovi ahova a kislány jár... Kocsmába le tud menni minden nap az oviba eddig a 3 év alatt egyszer nem jutott eszébe hogy elmenjen"


Talán mert a kocsma nem rohan ki az úttestre kocsik közé. Szerintem baromi felelőtlenség is lenne ha egy 80 éves bácsika menne a gyerekért.


Ti hányszor mentek át hozzájuk,mert oké ők nem mennek és ti hányszor mentek át hozzájuk segíteni, vagy csak látogatóba?

2014. máj. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A közel lakó unoka 25 éves felnőtt, a dédunoka meg 6 éves kislány..náluk is ez van, hogy tele a fal a fényképekkel páromékról meg egy sincs kitéve...de mondom nem ez zavar, nem vagyok féltékeny és persze megoldjuk mi az óvodába járkálást de, hogy egy nagyszülőt ennyire nem érdekli az unokája. Nem azt kérem én hogy vigyázzanak rá, de a gyereknek is jól esne ha néha a tata elmenne érte, elmennének fagyizni egyet stb...ha a kocsmába lemegy, le tudna érte is menni. Amúgy nem alkesz, nem nagyon iszik csak unatkozik fent a panelbe és le szokott járni, szóval nem félteném tőle.
2014. máj. 6. 17:09
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
A kor nem érdem, hanem állapot.
2014. máj. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szellemileg semmi baj nincs velük, a tata teljesen jól van fizikailag is a mamának fájdogál a lába ennyi, de ő is le szokott attól menni sétálni. Nem 3 éves szeleburdi gyerek hanem 6 éves értelmes kislány, mellesleg ez egy lakótelep ahol autós forgalom sincs. Egy kupacba van szinte a kocsma, a cukrászda, meg a lakásuk még úttesten se kell átmenni.
2014. máj. 6. 17:20
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk nagyszülő van.Soha rá nem néztek,ha az utcán össze futottunk a fejüket is elfordították.Nem kell ilyenekkel foglalkozni.Mára vén hülyék,és a gyerekem is pont úgy átnéz rajtuk.
2014. máj. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Sem a kort, sem semmi mást nem kell tisztelni. Az számít, hogy viszonyul egyik családtag a másikhoz, nem a genetikai hasonlóság, meg a kor vagy bármi más.

A tettek számítanak.

A húgom összeházasodott egy alkoholistával, így elméletileg az is családtag lett, meg idősebb is nálam. Tőlem csak egy alapos verésre számíthat a szemem elé kerül. Az érdekel milyen ember, semmi más.

2014. máj. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!