Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos fiammal, nincs...

20 hónapos fiammal, nincs kedvem utcára menni? . Folyamatosan ellentétes irányba szalad, visitozik, az utestre menne. Ha baba kocsiban van, akkor is hisztizik pl. boltban lehúzza a dolgokat, sír értük.

Figyelt kérdés
2016. dec. 3. 21:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Megvisel egy egy kis vásárlás.

Vagy rokoni látogatás... "Ezt tedd vissza" Gyere vissza" Nehúzd" Nem szabad" tényleg csak itthon vagyog ((viszonylag) vele békében. Normális ez igy? Elhiszem ,hogy neki épp olyan unalmas a szövegelésem ,mint nekem,de nem tudom kezelni ...

2016. dec. 3. 21:05
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2016. dec. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az ,hogy ez a viselkedés meddig elfogadható? Meddig mondjuk egészségesnek? Ill. Szivesen fogadok Szuper képességű tapasztalt, anyukáktól tanácsot!
2016. dec. 3. 21:09
 4/11 anonim ***** válasza:

Türelem, majd megtanulja ha megtanítod neki, hogy mit lehet ès mit nem.

Nehèz időszak, de legyèl kitartó ès határozott.

Sètáljatok, tanuljátok a szabályokat, mindig ugyanúgy. De legyen közben olyan hely is, ahol szabadon rohangálhat.

2016. dec. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 22 hónapos. Ugyan azt csinálja, mint a te gyermeked.

Nekem is néha rossz bele gondolni, hogy boltba, postára kell menni vele.

Nem így neveltem!!! Nem volt rá hagyva semmi, mindig rá szóltam, de hiába...

Én reménykedem, hogy majd kinövi ezt a hihetetlen elevenséget :D

Amúgy szerintem az se jó, ha nem viszed sehova, mert annál rosszabb lesz. Ha ritkán viszed el otthonról, akkor azokban a kis időkben fog beleadni a rosszágból anyait apait.

2016. dec. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 28 hónapos iggggazi dackorszakosom van (fiú), de vele fordítva van. Mindenhol egy angyal, mindenki imádja, itthon viszont maga a pokol. Egyedül vagyok vele, apuka külföldön.


Egyébként én boltba pl nem babakocsiban viszem, hanem beültetem a bevásárlókocsiba, lekötöm a figyelmét, beszélgetünk, "segít" gyümölcsöt választani, kikérem a véleményét (nyilván nem ő fi*gja nálunk a passzátszelet, tehát nem úgy kell elképzelni, h kaviárt veszek a kedvéért), kezébe adom a superhop kártyát, felsoroltatom, miket lát rajta. Az utcán versenyzünk, ki ér előbb oda, vagy kézen fogva szaladunk, esetéeg felhívom a figyelmét a tócsákra, keresse meg a következőt. Ezekkel le lehet kötni. íg haza nem érünk. Itthon viszont szerintem lassan rám hívják a gyámügyet a szomszédok, h szíjjal verem a gyereket, mert olyan hangok jönnek ki belőle. Kiborító :P

2016. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem megoldás, hogy ezért amennyire csak lehet kerülöd vele a közösségeket! Aki nem megy vízbe, az nem tud megtanulni úszni. Ennyire egyszerű. Ezen úgyis át kell esnetek. Éppen hogy erőt kellene venned magadon és a lehető legtöbbet menni vele, hogy meg TUDJA tanulni a dolgokat. Az nem megoldás, hogy inkább nem viszed! Türelmesnek kellene lenned!
2016. dec. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szavakat ismétel. Annál többet megért,mint amit ő kimond. De még nem tudom szavakkal meggyőzni,és lekötni sajnos.

Vinni viszem persze,nem tudok mást tenni. Boltba,postára stb menni kell. Csak hát közben lever a viz... :)

2016. dec. 3. 21:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Mondókázzatok sèta közben, beszèljètek meg mit láttok, milyen idő van.

Ahogy már írta is valaki a boltban segíthet bepakolni a cuccot amit veszel.

Adj a kezèbe egy fèl kiflit-tudom sokan elítèlik,de sok gyereknèl beválik.

Ès türelem, türelem :)

2016. dec. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ami segíthet, ha a tiltással együtt ajánlasz neki alternatívát. Pl. a boltban nem ezt a polcot pakoljuk le, hanem tejet veszünk. Nálunk pl. volt idő, mikor engedtem, hogy rohangáljanak a boltban (úgy hogy lássam), de nem nyúlhattak semmihez. Szokott segíteni, ha ő maga tolhat kiskocsit vagy húzóskocsit. Minden olyan helyre, ahol várni kell, vigyél neki játékot/könyvet/uzsonnát, amivel le tudod foglalni, legyen az posta, orvosi rendelő vagy ismerősék.

Meg tapasztald ki, hogy mikor lehet könnyebben kezelni, ha először kedvére kirohangálja magát, kicsit arra mentek, amerre ő szeretné és félórát lépcsőztök, vagy pont fordítva, rögtön indulás után, mikor még nem fáradt.

És próbáld meg úgy felfogni, hogy nála életkori sajátosság, hogy visítozik és nem fogad szót időnként, majd kinövi, addig meg ne foglalkozz vele, mit szólnak a boltban vagy az utcán.

2016. dec. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!