Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Maximum hany nyelvet lehet...

Maximum hany nyelvet lehet megtanitani egy kisgyereknek anyanyelvkent?

Figyelt kérdés

Mivel a kicsik gyerekkorban gyorsan tanulnak, arra gondoltam, kesobb a gyerekeimnek tobb nyelvet is meg lehetne tanitani anyanyelvi szinten. Lehetseges? Mennyit lehetne maximum? 2-3? Erdemes egyaltalan?

Van valakinek ilyen tapasztalata?


2010. máj. 1. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Akármennyit meg lehet nekik tanítani csak figyelembe kell venni, hogy minden egyes plusz nyelv iszonyatosan hátráltatja a beszédfejlődését.

Míg egy 1 nyelvet tudó gyermek 3 éves korára már összefüggően tudna beszélni addig egy 2-3 nyelvet tudó gyermek talán 5 éves korában sem.

Anyanyelvre egyébként iskolában nem lehet tanítani egy gyereket. Azt csak otthon lehet a szüleinek, akik folyamatosan beszélnek hozzá az adott nyelveket. Iskolában tanulva... Hát kb semmit sem ér.

2010. máj. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

tisztázzuk, anyanyelve csak egy lesz, amit az anyuka beszél. három éves korig max. két nyelvet érdemes használni, ez is lassíthatja a beszédtanuást, de cserébe, egyszerre és tökéletesen kezdi majd el beszélni mindkettőt, ha már stabil a nylvi kompetencia lehet a harmadik nyelvet is bevetni, de ismerek sok olyan gyereket, ahol a két szülőnek más az anyanyelve és egy harmadik a közös nyelv és a gyerek mindhármat beszéli két évesen. a lényeg, hogy teljesen hibátlanul hallja, és csak olyan nyelvet szabad használni amivel az érzelmi árnyalatokat is ki tudjátok fejezni, mert ha ez egy idegen nyelv miatt elmarad a gyerek szociálisan sérül. én magyar vagyok a férjem német, de amerikában is élt, perfekt angol, de ő sem mer a gyerekekkel angolul bezsélni, mert nem anyanyelve, a magyar német bőségesen elég három évig, utána meglátjuk hogy tovább.


nyelvész végzettségem van, nem tudom, hogy a fentiek helytállóak-e, de mivel érintett vagyok minden érintett prof-ot kifaggat az egyetemen, hogy ne csináljak én sem hülyeséget, de nem állítom, hogy csak ez lehet helyes.

2010. máj. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Én 2 nyelven kezdtem egyszerre beszélni és semmiben sem voltam gyengébb, mint az egynyelvű kortársaim...(sőt).

Most minden nap áldom szüleimet, hogy kétanyanyelvűnek neveltek, rengeteg előnyöm származik belőle!!

18/L

2010. máj. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is fontos a természetes környezet. Ahol anyukának és apukának más az anyanyelve (esetleg egy harmadik országban élnek), ott megtanulhat két-három nyelvet is profin.

Én anyanyelvi szinten és kiejtéssel beszélem a németet, éltem is kint és bölcsésztanár végzettségem is van németből, mégis úgy döntöttünk a férjemmel (ő is tud, de nem annyira jól, inkább ért mint beszél), hogy nem fogom őket tanítani, csak ha nagyobbak lesznek, mert furcsa lenne, ha éppen az anya beszélne neki idegen nyelven, továbbá épp a gyermeki nyelvezet játékosságaiban nem vagyok annyira otthon.

Én annyit teszek, hogy versikéket énekeket, mondókákat mondok németül, illetve egy-két kedvenc meséjét németül nézi (Barbapapa), most 2,5 éves (és egy pici 8 hónapos).

Én elégedett leszek azzal, ha megszereti a hanglejtést, és hallgatja a kiejtést, a többit később is megtanulhatja még. Ovis korában tervezek további játékos tanulást, de erőltetni nem akarom.

Ismeretségi körömben van olyan, aki 4 évesen 5 nyelven beszélt, fenti okokból, és mert több országban éltek és járt a kisfiú ovosába, de olyat is, aki 10 évesen is csak kevert mondatokat mondott (egyik szót így, a másikat úgy), és nehézségei voltak az iskolában is emiatt...

Nem lehet pontosan kiszámítani, hogyan reagál a gyermek, de túlterhelni ezzel nem szabad szerintem, mert az egészséges lelki fejlődését hátráltatná. (Hangsúlyozom, hogy más az, amikor tényleg két külön nemzetiségű szülő van, azt természetes környezetnek tartom.)

2010. máj. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi Angliaban elunk, a ferjem is magyar es en is, de a kisfiunk mar itt szuletett. Most 2 eves, es bolcsibe jar, ahol az angolt megtanulja. MI otthon a lakasban csak magyarul beszelunk, tehat tolunk meg csak a magyart hallja. Mar mindket nyelven sok szot tud, es tokeletes a magyar es az angol kiejtese is. Nincs lemaradva a beszedfejlodesben, sot, kortarsaihoz kepest inkabb elorebb tart a beszedben, ezt a bolcsis nenik mondjak. En a magyar beszedere figyelek oda, igyekszem mindig mindenre magyarul valaszolni, megha neha 1-1 angol szot bele is kever a magyar mondatokba. Igy szerintem mindket nyelvet szepen tokeletesen meg fogja tanulni, de figyelnunk kell, hogy a magyar ne szoruljon hatterbe, ugyanis az angolt itt gyakrabban hallja. Szerintem viszont 2-nel tobb nyelvvel mar nehezebben boldogulna, mert nagyon keverne a szavakat.
2010. máj. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ertem, koszonom a valaszokat! :)
2010. máj. 1. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!