Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szeret a kisfiam? De mit...

Nem szeret a kisfiam? De mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

2 éves múlt (2 éves és 4 hónapos) a kisfiam. Mindig valamilyen szinten apás volt, szeret az apjával lenni, vele játszani, stb. pici baba kora óta. Ennek nagyon örülök, alapból semmi problémám nem lenne ezzel.

De az utóbbi időben már olyan dolgokat csinál ami nagyon rosszul esik. Kb. semmit nem akar velem csinálni, apával akar enni, vele akar fürdeni, vele akar wc-re menni, ez még egy dolog, de engem konkrétan kizavar, elzavar, kilökdös, közli, hogy menj innen anya, vagy te most nem jöhetsz be, stb.

Ma pl. egy ilyen után hallottam, hogy a fárjem mondja, hogy menj, öleld meg anyát, mire a fiam közölte, hogy ő nem akar megölelni.

Háttér információként két dolog: 2 éves kora óta bölcsis, szóval arról sincs szó, hogy éjjel-nappal velem van, és az apját ritkán látja, visszamentem dolgozni, kb. 3-ig van minden nap a bölcsibe, akkor megyek érte, annyival van többet velem, hogy a férjem általában fél 6 felé ér haza a munkából.

A másik dolog, hogy közben várandós lettem, érkezik a kistesó. Már látszik a pocakom. Sokat mesélünk neki róla, stb., igyekszünk felkészíteni az érkezésére.

A terhesség miatt amúgy érzékenyebb is vagyok, előfordult olyan is, hogy kiküldött a szobából, kijöttem, és elsírtam magam...és észrevette...:(

Tudom, gyerek, lehet hogy nem kellene komolyan vennem, de nagyon rosszul esik. Úgy érzem, hogy engem nem is szeret a saját gyerekem. Mindenkitől azt hallom, hogy mennyire anyás a 2 évese, csak vele hajlandó mindent csinálni, én meg nagyokat hallgatok, mert engem meg konkrétan elzavar maga mellől....

Én mindig igyekeztem jó anyuka lenni, sokat foglalkozni vele, sokat szeretgetni, mindent megadni amit csak érzelmileg lehet, emellett következetesen nevelni, nem vagyok sem túl engedékeny, sem túl szigorú.. vannak szabályok, amiket betartatok, nem vagyok vele határozatlan sem.

Miért van ez? Mit csinálok rosszul? Volt ilyen rajtam kívül mással? Létezik még ember, akit nem szeret a saját gyereke??


2016. dec. 4. 20:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%

Velem a 3 éves csinálja ezt! Ha a párom itthon van mindent csak vele, ha ő nincs itt és átjön anyukám akkor mindent csak vele! 10 hónapos a testvére, nagyon imádja és félti amióta csak megszületett, egyáltalán nem féltékeny rá és sosem próbáltuk meg lenyomni a torkán, mindig természetesnek vettük hogy van, úgyhogy biztos nem miatta van.

A mi esetünkben én arra tudok gondolni hogy én jóval szigorúbb és türelmetlenebb vagyok, velem nem lehet szórakozni pl öltözésnél mint a többiekkel hogy 9x körberohanja a házat egy szál bugyiban mire fel lehet rá adni a következő ruhadarabot, ha második kérésre nem jön elkapom és ráadom, ha ordít ha nem!

2016. dec. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
68%
11 vagyok, na vajon miért lettem lepontozva? Mert nem esek kètsègbe attól hogy lányom eltölt egy órát az apukájával???
2016. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Próbálok sorban reagálni.

Ennyi idősen felfoghatja már ilyen mértékben hogy mit fog jelenteni számára a kistesó érkezése hogy ezért büntet?

4-es, soha életemben nem bántottam a fiamat, nem is fogom, ő az életem. Sajnálom, hogy veled így bánt anyukád, de nem értem mi alapján feltételezel ilyet rólam, maradjunk ennyiben. Csúnyábbat is tudnék írni.

Arra én is gondoltam, hogy sok változás érte, és arra is hogy megváltozott az eddigi "vidám" kisugárzásom.

11-es/13-as ha nem egyértelmű: nem az a baj hogy egy órát elvan az apjával amúgy minden happy és ezen hisztizek, hanem hogy szinte teljesen elutasít.

Nálunk is az van amúgy hogy én képviselem a "kötelező" dolgokat, én szólok rá, hogy menjen enni, menjünk fürödni, vegyen papucsot, ha kell elkapom ha nem akar öltözni, az apja kicsit engedékenyebb ezekben, stb. de ez eddig is így volt, ezért nem viselkedett így, max hisztizett.

2016. dec. 4. 23:24
 14/15 anonim ***** válasza:
67%
Szia. Nyugalom, tudom, hogy nehez de ez most egy ilyen szakasz, elfog mulni. Mindent, tenyleg mindent jòl csináltok mind a ketten. Èdesanyám mesèlte, hogy amikor en voltam uton batyam hasonlò volt.. sőt egyszer bokanrugta mert megölelte. Aztan lassan enyhült , magátòl, mert latta h anyut ezt bántja. Mire megszulettem ő vàrt a legjobban, bar ő majdnem 4volt mire megszulettem.:)
2016. dec. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el mindent,

DE ne beszéljetek a tesóról, nem tudja mit jelent, ha sokat beszélsz csak megijeszted vele! Fenyegetve érzi a saját státuszát a családban... hiszen most anya a tesót választotta, ne érezze főlegm hogy szeretnie kell, nem fogja szeretni, így normális. Ha hazajössz a kórházból, pár napot ne menjen bölcsibe, hogy megtapasztalhassa, semmi olyan nem történik, amit ő ne tudhatna.

2016. dec. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!