Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam nem vesz...

2 éves kisfiam nem vesz komolyan. Mit csinálok rosszul? -bővebben lent-

Figyelt kérdés

Egyszerűen rémálom a sétálás. A kezemet nem hajlandó fogni(csak ha úttesten megyünk át). Ha nem arra megyünk, amerre szeretne, hisztizik, és lefekszik a földre.

De ami a legrosszabb, gyakran elszalad, hiába szólok(határozottan), hogy álljon meg, azt hiszi játszunk, szalad tovább, és közben nevet. Belvárosban lakunk, így ez nagyon veszélyes, mert nagy a forgalom... Egyszerűen nem tudom, hogyan értessem meg vele, hogy ha azt mondom, hogy állj meg, azt komolyan is gondolom. Kezdjek el ordítani vele a város közepén, vagy csapjak rá a popójára?

Szégyen szemre 2 évesen babakocsiban kell tolnom, mert a sarokig nem jutunk el hiszti és elrohanás nélkül. Ha olyan helyen laknánk, ahol nincs forgalom, nem zavarna, de itt ahol lakunk ez nagyon veszélyes, és inkább babakocsiba rakom, hogy nehogy egyszer egy autó elé rohanjon ki.

Következetes és határozott vagyok, mégsem vesz komolyan... Mit rontottam el? Nagyon-nagyon el vagyok keseredve. És akkor a boltokról, bevásárló központról nem is beszéltem...


2013. aug. 16. 22:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ne írd, hogy szégyen szemre 2 évesen babakocsiztok. Nincs abban semmi rossz. Észak-Európában a 4 éveseket is simán babakocsiba teszik, ha már elfáradtak. Nem kell a szülőnek cipelni őket, nem muszáj haza menni, ott biztonságban pihen a kicsi.

Én a 18 hónapos lányommal vagyok így. Nem fogja meg a kezem, de az apjáét sem. Rohan ész nélkül. Gőzöm sincs, hogy elrontottam-e valamit, de szerintem semmit, mert mindig ilyen volt. 10 hónaposan már szépen maga járt, és azóta ilyen, de akkor még legalább nem futott. Szerintem ne magadat okold. A popócsapás szerintem semmit sem ér. Én egyszer megtettem, de rájöttem hogy puha a pelus, felfogja, így csak vigyorgott a rosszcsont tovább.

Nálam a "megoldás" most az, hogy babakocsival elmegyünk pl a parkba, ott kiteszem, szaladgálhat kedvére, aztán visszagyömöszölöm a babakocsiba és hazamegyünk. Szerencsére szereti a babakocsit.

2013. aug. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

Több ismerősöm tett már megjegyzést, hogy egy ennyi idős gyereknek minek még babakocsi.

Akkor addig használjuk, amíg ki nem növi a rohangászást?

2013. aug. 16. 22:33
 3/15 Babeli Zurzavar ***** válasza:
oooo nehogy azt hidd, hogy a kulvarosban kevesbe idegesitene a dolog! fiam 16 honapos, a helyzet ugyanaz,mint Nalatok annyi kulonbseggel, hovy a Te porontyod valoszonuleg sokkal ugyesebben jar/szalad, mint az enyem! nem hiszem, hogy elrontottal/rontottunk volna valamit, mert szamtalan kinlodo szulot latok a kornyezetemben masfel-2-3 eves gyerkoccel! a popsira csapassal mit ersz el? maximum annyit, hogy jot nevet az idegessegeden! a babakocsi meg miert is lenne szegyenletes egy 2 eves eseteben? dehogy az! az elso valaszado megoldasa a jo, be a bababkocsiba, ki a retre/szabadba/jatszora aztan mehet a maga utjan! orulj, hogy kivancsi a vilagra, de ha celiranyosan kell menni, akkor johet a hiszti, a feszenges, amig meg nem tanul kezenfogva melletted setalni, addig marad a babakocsi. ezt Neki is fel kell fogni! kicsit azt erzem ki a szavaidbol, hogy a kornyezeted velemenye motival a problema megoldasaban... kit erdekel mit gondolnak a babakocsizo 2 evesrol vagy arrol, hogy a gyerek ordit a babakocsiban ha epp nem hajlando Veled kezenfogva setalni? ha ugyesebb a csunyan nezo anyuka/apuka/ nagyi vagy a komotosan setalgato ciccego, fejcsovalo szomszed neni, akkor mosolyogva meg lehet kerni, hogy tanitson, hiszen O a mestere a gyereknevelesnek!!!:-)
2013. aug. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!

én megprólnám hozzászoktatni a sétához! NE nézz hüllyének de úgy látszik nem bírsz vele egy sétálásnál! Szóval kezd kicsiben max 5 perc gyalog valahova! Szerintem: hagyd otthon a babakocsit. Mielött elindultok guggolj le hozzá hogy a szemetek egyszintbe legyen! és mond el neki hogy sétálni mentek le a pl : közérthez! végig fognia kell a kezedet, és ha ügyes volt akkor a közértnél kap valamit! Ha elindultok fogd végig a kezét! tegyél valamit a zsebedbe és ne menj be vele a közértbe, hanem add oda neki azt a valamit - valami picit!- ne nagy dolog legyen! - és utána vissza haza! semmi további lődörgés! ezt 4-5 napig eljátszod és bővítheted az útvonalad! a lényeg hogy minden elindulás előtt guggolj le hozzá (ezt csak az elején kell) és magyarázd el hogy hova mentek és hogy fognia kell a kezed! és a jutalom az elején... nem tudom máshoz hasonlítani csak a Pavlovi kutyához :) de be kell hogy válljon. és legalább nem erőszakoskodsz a gyerekkel, nem ütöd meg, és neked is jobb lesz idővel! szerintem érdemes lenne ezt kipróbálnod.

2013. aug. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem én sem, hogy te rontottad el.

Nekem a nagyobb gyerekem példaértékűen közlekedett még pelenkával a fenekén is. Olyan, hogy ne fogta volna a kezemet, a zebra előtt ne szállt volna le a motorról (kérés nélkül nyújtotta át) egyszerűen nem volt. Az amúgy hisztis akaratos kislány a közlekedésben maximálisan megbízható volt. Se hiszti, se nyafogás, se úttesten átrohanás. Büszke is voltam magamra, hogy én aztán tudok gyereket nevelni, bezzeg mások....


A kicsi közben ott ült a babakocsiban, már ott látta maga előtt a jó példát. Ahogy elkezdett totyogni, járni, megtudtam mi a magyarok istene.... A sikoltozós földön fetrengős gigahisztijét a zebra közepére időzítette, de úgy, hogy még elindultunk, majd az autók előtt elvetette magát a földre. Én meg próbáltam felnyalábolni, fogtam a motort és közben már villogott a lámpa... Még az volt a szerencse, hogy a nagyobb amikor látta hogy mi van (kb. 3 éves volt) egy járókelő mellé csapódott, ahogy a járdára lépett megállt és fegyelmezetten ott várt mozdulatlanul, amíg a tekergő, szabadulni akaró, üvöltöző kicsit nem rángattam oda a már pirosban, az induló autók előtt. Minden zebra előtt műsor volt, vagy a motort nem akarta átadni, se a kezemet nem akarta megfogni. Már a séta gondolatára is rosszul voltam, mert égett a pofám, hogy akkora műsort adunk.

De senkinek nem fogadott szót, anyukámék is folyton szenvedtek vele.


A vicc az, hogy pont anyukámnak sikerült egy pillanat alatt "megnevelnie" úgy, hogy csak lestem, milyen gyereket kaptam vissza. Apukámmal és a nagyobb gyerekemmel indultak volna fagyizni, aztán szokás szerint az első útkereszteződésnél kezdődött a műsor. A nagyobb gyerekem már fogta apukám kezét, a kicsi meg nem volt hajlandó senkiért.. Anyukám meg mondta hogy oké, akkor mi maradunk. Apukám szépen elindult a nagyobb gyerekemmel a fagyizó felé, anyukám meg a kicsivel visszafordult. Épp tette volna a kulcsot a kapuba, amikor a kicsi nyújtotta a kezét, hogy "mama, fogom kezed". Úgyhogy kézen fogva elmentek ők is fagyizni, én meg egy angyalkát kaptam vissza.:-)

2013. aug. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%
na ha nem megy a fokozatos hozzaszoktatas, akkor minamdannyian kolcsonkerjuk az utolso hozzaszolo Anyukajat egy setara:-)
2013. aug. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6: :-DDD


Egyébként a mai napig nem értjük. Utána rögtön hívott az anyukám, hogy képzeljem el mi történt, hiszti nélkül kézen fogva mentek át az úton. Merthogy ez nagyobb esemény volt nálunk annál is, mintha Nobel díjat kaptam volna atomfizikából. Amikor hazahozták és legközelebb velem sétált, akkor leesett az állam, hogy se cirkusz, se műsor, nem néznek minket az emberek és kézen fogva megyünk át egy zebrán. Úgyhogy én is hívtam anyukámat, hogy "képzeld, fogja a kezem!!! Nem hiszed el, de fogja!!!"

2013. aug. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, azt hiszem, türelmesebbnek kell lennem. Ha nem megy rendesen a séta, nincs mese, beül a babakocsiba.

Múltkor anyukám mondta, hogy a tesóm gyereke még csak másfél éves, de milyen szépen sétál kézen fogva, úgyhogy rakjam el én is a babakocsit.

2013. aug. 16. 23:23
 9/15 anonim ***** válasza:

"A kezemet nem hajlandó fogni"


Abban azért van valami, hogy ügy érzi ebben van választási lehetősége. Te vagy a szülő van amiben nincs alkuk ez van és kész.

2013. aug. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ne anyukádra hallgass, azt csináld amit te jónak látsz, ami a gyereknek biztonságosabb, neked meg kényelmesebb.


Én a két, gyakorlatilag az egyformán nevelt, kis korkülönbséges "egy fészekből való fiókáim" közül az egyikkel csődöt mondtam, a másik meg a sikertörténet. Még azt sem mondhatom, hogy a másodiknál tapasztaltabb anya lettem, mert a második volt az, akit nem tudtam megtanítani rendesen közlekedni.

2013. aug. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!