Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok egy lelkileg...

Mit gondoltok egy lelkileg megterhelt gyerek megbetegitheti saját magát tudatalatt?

Figyelt kérdés

Tehát okozhat tudatalatt magának lázas állapotot illetve produkalhat különféle betegségeket egy kisgyerek ha otthon nincs minden rendben?

Se neki a szülőkkel se a szülők között?

És ha ez így van mi erre a megoldás hogy ez javuljon?


2016. dec. 6. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Nelem pl. a suliban voltak gondjaim és csináltam magamnak lázat, hogy ne kelljen bemennem. Igyekezzetek jó otthoni légkört biztosítani.
2016. dec. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fogékonyabb lehet a betegségekre, de azt nem hiszem, hogy csak ettől lesz konkrétan beteg.
2016. dec. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Ez egy érdekes folyamat.

Ha otthon problémák vannak,akkor azt a gyerek érzi és elkezd stresszelni,szorongani,és ez a felfokozott állapot arra készteti a testet,hogy folyamatosan a menekülésre koncentráljon(hiszen evolúciósan erre az érzelemre ez lenne a helyes reakció),ami azt jelenti,hogy máshogy kezd el működni,máshova küldi a tápanyagokat,ami eredetileg nem lenne probléma,hiszen ez segíti a gyors menekülést,a túlélést,csak normál esetben ez nem tart sokáig,ebben a helyzetben viszont nem múlik el a "veszély" és a felfokozott állapot fenntartása azt eredményezi,hogy az immunrendszer elkezd gyengülni,és ez egyenes út a betegségekhez.

Ezt érdemes komolyan venni,mert amíg a gyerek stresszel,addig kizárt,hogy a szervezete "normálisan" tudjon működni.

2016. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A stressz, mint nem "egészséges lelki állapot" lehet kiváltó oka valós, fizikai, biológiai megbetegedéseknek. Kortól függetlenül. Súlyos eset, de pl stressztől felmondhatja a szolgálatot a hasnyálmirigy, és kész a cukorbetegség. De egy stresszes ember immunrendszere se tud maximálisan összpontosítani a védekezésre, illetve le is gyengülhet az immunrendszer stressz hatására.

Ezért is fontos, főleg kisgyereknek a nyugodt otthoni légkör. Nagyobb korban se elhanyagolható, de akkor már éppen dönthet úgy, élhet úgy, hogy megpróbál nem foglalkozni az otthoni gondokkal. Engem mindig úgy neveltek, hogy próbáljak meg ne foglalkozni azzal, ha a szüleim balhéznak (előfordult), mert bárhogy is alakul kettőjük között, az anyám mindig is az anyám, az apám mindig is az apám marad. És nekem ez bevált. Nem is érzem úgy, hogy az ősök otthoni vitái túlságosan rányomták volna a bélyeget az életemre (valamennyi hatással biztos volt, de nem számottevően)

2016. dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

Lázat, komoly betegséget kizartnak tartom. Hasfajas, hasmenés, általános rossz kozerzet, fejfájás, izomfájdalom simán lehet.

Van, aki szerint minden betegség lelki eredetű és akarattal le lehet győzni -ezt konkrétan baromságnak tartom

2016. dec. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én olvastam olyasmit, hogy igen, összekapcsolódhatnak a reakciók. kb olyasmiről szólt a cikk, ha egy gyermek pl akkor kap csak szeretetet ha beteg (otthon van, pátyolgatják)akkor ha nincs minden rendben (tehát egyébként elhanyagolt)akkor pszichésen is hajlamos a megbetegedésekre, de ez még felnőtten is megmaradhat, mert tudatalatti reakció, azaz feltételes reflexként(Pawlov kutyája kísérlet) tud beépülni.
2016. dec. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*ha alapvetően sincs minden rendben(tehát elhanyagolt a gyermek) de betegen figyelmességet kap, akkor hajlamos lesz a megbetegedésekre, egyfajta "önvédelem".
2016. dec. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!