Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kisgyereknek már...

Másfél éves kisgyereknek már meg lehet tanítani, hogy miként kell kifújni az orrát? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2008. okt. 6. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Megpróbálhatod megtanítani, de nekem a lányomnál nem jött be. Ő magától jött rá hogyan kell kb. 3 éves korában.
2008. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Hát én úgy csinálnám hogy először odatenném az orromhoz a kezét és érezné a levegőt, aztán a sajtátja elé tenném akkor érezné hogy onnan is jön levegő, majd bíztatnám hogy erősebben fújja. És ha erősebben fújja, akkor már jön a nyunya is, akkor meg mondhatod, hogy "jé, ide már zsepi kell és milyen ügyes vagy"
2008. okt. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én fiam 2 évesen tanult meg orrot fújni,és ő volt az első a bölcsiben,aki tudta,hogy kell. Kérdeztem töle,mit csinál a Süsü: erre Ő hörgött egyet,majd kértem,hogy szorítsa össze a száját,és az orrával csinálja :) Sikerült neki,kijött a fikusza mindig.
2008. okt. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy tanítottuk neki,hogy a levegőbe fújtunk és ez milyen jó mulatság.Bohóckodással könnyen tanulnak a kicsik.Amúgy a mi lányunk 14 hónaposan tanulta meg ezt,utána jöhet a zsepi.mikor elmúlik az a fránya nátha,akkor is gyakorolni kell néha.Próbáld meg a fontos dolgokat bohóckodással megtanítani neki,majd meglátod sokkal fogékonyabb lesz a hülyülésre mint minden gyerek.
2008. okt. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Próbáljatok meg pitypangot fújni az orrával, vagy gyertyalángot megmozgatni.


Judy

2008. okt. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a párom tanította meg kislányunkkal.Akkor volt a pici kb. 16 hónapos,most 18.Megmutatta neki, ő hogy csinálja, mire hazajöttem dolgom végeztével,ezzel fogadtak, hogy milyen ügyesen fújta a kicsi az orrát.Persze ha meg van fázva, az orrfújás nem elég, orrszívó-porszívóra van szükség.
2008. okt. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nekik is nagy feladat. az é kislányom is saját maga jött rá. Próbálgasd valahogy megmutatni neki, meg, hogy ő is fújjon, és ha egyszer sikerül onnantól már menni fog. Ezt nekik nehéz megtanulni, de menni fog.
2008. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez még nem olyan komoly, de az én kislányom 13 hónapos és a módszert már tudja, csak nem olyan erősen. Ahogy előttem írták bohóckodással!! A másik meg, hogy én most nagyon náthás vagyok, álandóan fújom az orrom ő meg rötyög rajta. Így odavittem neki a zsepit, hogy akkor ő is fújjon, mert ez olyan vicces. Azóta, ha talál zsepit, vagy nálam látja, követeli az orrfújást. De, ha ne adj isten megfázik, sajnos ahogy írták is, orrszívó-porszívózni kell, mert olyan erővel még nem tudja fújni.
2008. okt. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!