Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lányom nem nagyon eszi meg...

A lányom nem nagyon eszi meg a húst (2,5 éves), milyen ételeket adjak helyette ami pótolja a tápanyagokat?

Figyelt kérdés
2016. dec. 16. 17:33
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
a halat szereti de édesvízi halat nem tudok neki mindennap produkálni, a pangasius és társai meg tök drágák és a fele víz, ami kisül belőlük..
2016. dec. 16. 17:33
 2/17 anonim ***** válasza:
35%
Ki mondta, hogy kell mindennap hus (jelen esetben hal)? Pont hogy ez az egeszsegtelen. Egy heten 2-3x boven eleg. Egyebkent en 18 eves vagyok es a mai napig nagy kuzdelmek aran tudok letuszkolni a torkomon par falat hust, meg sincs semmi bajom. Aminosavakat szoktam etrendkiegeszitovel potolni. A verkepem, mindenem tokeletes. Magas is lettem. Szoval feleslegesen parazol. Lehet csak azert sem eszi meg, mert folyton tukmalva van.
2016. dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
8%
Lehet h ugy döntött vega lesz tarcsd tiszteletben a döntését
2016. dec. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
acsi. nem tukmalok semmit sosem voltam vele eroszakos, ha nem keri nem keri nem eroltetek semmit. masreszt nem minden nap eszunk hust hanem heti 2-3 alkalommal de o annyiszor sem eszi.
2016. dec. 16. 18:12
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Tejtermékkel és gabonafélékkel (pl. rozs) nagyjából lehet pótolni a húst. Az én lányom sem ette kb. két évig (2 és 4 éves kora között), aztán egyszer csak elkezdte enni.
2016. dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Igen, igaza van az előzőnek. Tejtermékek, gabonák és a tojást tenném még hozzá. Ezek is helyettesíthetik a húst. Ha nem eszi, nem eszi. Nem tudsz semmit tenni. Az én gyerekeim zöldségből és gyümölcsből esznek nagyon keveset.
2016. dec. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A fiam 1 éves korától 2.5 éves koráig egyáltalán nem ette meg a húst, eleinte aggódtam, próbálta így-úgy csempészni más kajákba de egyből feltűnt neki, nem ette meg. Bezzeg a szalonna, kolbász, sonkaszalámi, virsli az ment. Egy idő után belenyugodtam. 2.5 évesen egyszercsak elkezdte megenni, most 3.5 éves, ímmel-ámmal eszi csak meg, pl rízseshúsban megeszi, levesben már nem, darálthús formájában igen stb...

Ne aggódj, hagyd, rakd elé, ha nem kéri hát nem kéri, hidd el, változni fog.

Egyébként a szalámikat vagy virslit sem eszi meg? (tudom, azokban kevés a hús, de az is valami)

2016. dec. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
ooo dehogynem! kolbasz virsli fuggo....de nem eszi meg a tojast es a huvelyeseket amikben soka novenyi feherje...gombat se.. milyen gabonakra gondoltok? a sajtot nagyon szereti az szinte mindig kerul a tanyerra, kb egy szeletnek megfelelo menbyiseg (mar ha pl a csomagolt trappistat vesszuk alapnak), meg natur joghurtbol megeszik kb hetente kettot, illetve reggel este 250 ml tehentejet kap...emellett ugye heti egyszer halacska, csirkemell sonkakat eszik még (tudom az szinte nulla hus de szereti..) meg zoldsegkremeket..a zoldsegeket amigy nagyon szereti de inkabb a tokot, uborkat paradicsomot ceklat borsot..
2016. dec. 16. 20:28
 9/17 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem megfelelő az étrendje. Gabonafélék alatt a müzlit, zabpelyhet, gabonapelyhet értettem.
2016. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező!

Rossz helyen jársz, ha itt kérsz tanácsot.

Gabonával az életben nem helyettesited a húst.

Tejtermékekkel csak óvatosan.

Az ember alapvetően húsevő, még akkor is, ha a nagyszámú mintán (1 darab) végzett gyorselemzés szerint a vegáknak tökéletes a vérképük.

2016. dec. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!