Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A mikulás elviszi a cumit, de...

A mikulás elviszi a cumit, de helyette mit hozzon?

Figyelt kérdés
Kislanyomat le szeretnem szoktatni a cumirol es ugy gondoltam a mikulas vigye el a cumit. Hallottam tobb ismerostol hogy ez bevalt,nem akkora trauma igy. Mit hozzon helyette? Nyilvan valami nagy dolog kell helyette. Marciusban lesz 3 eves a lanyom,szulinapra biciklit kap. Telen ugy se tudna hasznalni,tehat az kilove. Valami otlet? Koszonom
2015. aug. 29. 07:46
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Nyilván nem kell nagy dolog, csak te érzed így. Azt vedd, amire vágyik. Az ismerősömék egy nagy csomag gumicukrot vettek, mert egyébként sosem kapott a gyerek, de nagyon vágyott rá. És totálisan bejött. A lányom ennyi idősen egy Barbie babára vágyott, bár nem a cumiért, hanem az éjszakai pelus elhagyásért kapott.
2015. aug. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, nem biztos, hogy beválik. Mi is próbálkoztunk ezzel, a kisfiam közölte, ha oda kell adni a mikulásnak a cumit, akkor inkább ne jöjjön a mikulás.:)

Nálunk az vált be, hogy egyszer úgy elrakta a gyerek a cumit, hogy nem találtuk, mindezt este, de nem találtuk, így mikor elég fáradt volt, elaludt nélküle. Én megtaláltam egyébként, de nem szóltam a kisfiunknak, mondtam is neki, hogy nem tudunk venni most másikat, mert nincs a boltban, de el tudott nélküle is aludni, nagy fiú ő már. Így azóta nem cumizik.

A cumisüveggel annak idején szintén így jártunk. Úgy elrakta azt is, hogy nem találtuk. És rájött a gyerkőc, hogy lehet az nélkül is. Szóval nálunk így hagyta el a cumit.:)

2015. aug. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A nagy dolgot nem az arara ertettem,nyilvan ot nem erdekli mi mennyibe kerul es meg nem is ert. A biciklit mar nagyon nezegeti az utcan masik gyereknel es a bolban is kiszurja.ez eleg nagy dolog,mert nem ket perc alatt fogja megunni. Kisebb jateka,mint Barbi,beszelos akarmik vannak,meg igazan nem is erdeklik ot. En meg mondogatom neki a mikulast hogy majd oda adjuk es mondja hogy oke,meg varja hogy majd mit hoz helyette. Egyszer mar leejtette az erkelyen a cumit akkor par napig nem volt,kibirta,de olyan banatosan aludt el mindig hogy vissza adtuk. :( nem nagy cumis amugy de nem akarom hogy hianyolja es szomoru legyen miatta.
2015. aug. 29. 09:39
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

"Egyszer mar leejtette az erkelyen a cumit akkor par napig nem volt,kibirta,de olyan banatosan aludt el mindig hogy vissza adtuk."

És itt szúrtátok el.:)

Nem kellett volna visszaadni. Előbb-utóbb eljön az ideje, hogy el kell hagyni, akármilyen bánatos is, hisz neki már nincs szüksége rá, hidd el, meglett volna nélküle, pár nap alatt el is felejtette volna. Néha lehet, hogy hiányolta volna, de mivel rájött, hogy az nélkül is megy az elalvás, így elaludt volna úgy is, hisz meg is tette.

2015. aug. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle mit szeretne a legjobban. (A lányom egy hatalmas plüss kutyát kert a cumiert)
2015. aug. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért szeretnéd leszoktatni róla? Szerintem a fokozatosság a lényeg, ne drasztikusan egyik napról a másikra, mert ez a kötődés miatt fontos neki.
2015. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor kicsi voltam nálunk cumitündér volt beraktuk egy kis dobozkába a cumit a dobozkát az áhy mellé raktuk és reggelre a doboz kicserélődött egy barbibabára :) tesóm és én is így szoktunk le a cumiról :)
2015. okt. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Fokozatosan nem lehet semmiről leszokni szerintem.Vagy leszoksz vagy nem....

Pl én próbáltam a cigiről leszokni úgy hogy kevesebbet szívtam...az nem leszokás.

Ugyan ez a cumi is.Sőt még rosszabb hogy tudja hogy van,ott van de nem adom oda csak x óránként???Nekem ennek nincs értelme és csak nagyobb kínzás.


De megoldódott a dolog :D

Ugye mondogatjuk már hónapok óta hogy büdös,rossz,nem jó az a cumi...az én okos lányom egyik este mondta hogy fúj büdös,meg nem kell és elhajította.

Kérdeztem kivigyük a kukába?Mondtam neki hogy tudja hogy az szemétledobó,ott legurul aztán a kukás bácsi elviszi és nincs többet.Azt mondta kidobja.

Beledobta és vasárnap lesz 2 hete hogy nem cumizik. <3

Az első pár napban kijártunk a kukához,megnézni hogy tényleg nincs ott a cumi,aztán már egy ritkábban kérdezte és végül egyáltalán nem.2 napja láttunk kukás autót és mondta magától nagy büszkeséggel!!!! hogy ott van a kukás bácsi,elvitte a cumit,beledobta autóba.

Kérdeztem örülsz neki?És mondta hogy igen. :)



Azért ezt a megoldást választottam mert féltem hogy a mikulást megutálja,vagy épp nem fogja oda adni és erőltetni nem akartam.Azt akartam hogy a saját döntése legyen,gondolván így könnyebb lesz neki. :)

Mondtuk azért hogy a Mikulás látta ám és fog hozni valami szépet amiért ilyen ügyes volt. :)


Köszi a hozzá szólásokat :)

2015. nov. 28. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!