Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyermekek tárgyaktól való...

Kisgyermekek tárgyaktól való félelme, anyukák?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy vannak olyan szülők akiknek a gyermekük fél valamilyen tárgytól?

Kisfiam 3 éves. Imádja a vonatos meséket (Thomas) és vonatokkal játszani.

Van egy vonat ami világít, vonat hangot ad ki stb. nagyon fél tőle, ordít, sikít.. környékére se mer menni..kéri h kapcsoljam ki.. kikapcsolom majd kéri, hogy tegyem vissza a dobozába.. ezt a vonatot tavaly kapta karácsonyra, sajnos akkor is ez volt, gondoltam hátha idén már nagyobb és megváltozott a véleménye róla.. de nem. Úgyan ez a gond van a távírányítós autókkal, eljátszik vele addig amíg meg nem mutatjuk neki, hogy igen ez távírányítós és ilyet is tud, attól fogva nem kell neki.

Próbáltam megbeszélni vele, hogy nem bántja ez csak egy játék. Nem szeretném eröltetni a dolgot. Eldugtam a vonatot.

Barátnőm kisfia pedig a plüs állatoktól fél. Kapott egy zenélős éneklős macit és azóta még simát sem akar... megijedhetett?

Vajon mitől lehet ez? Gondoltam arra, hogy élettelen tárgyak zenélős-mozgó stb megijesztheti ennyire a gyerekeket?


Ezt nem veszem problémának csak egy kérdés hozzátok anyukákhoz. Hátha vannak még hasonló gyerekek akik nem szeretnek egyes dolgokat..


Hogyan lehetne ezt a félelmet feloldani náluk?

Erőltetés és akaratosság kizárva. Ez nem hiszti!


Köszönöm szépen előre is mindenki válaszát!



#játék #gyerek #félelme
2016. dec. 24. 02:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekik még borzasztó élénk a fantáziájuk, hiába mondod te hogy csak egy játék és nem igazi, nem bánt, a gyerek akkor is másképp látja. Én a kézre húzható bábuktól, bohócoktól és az elmo-szerű babáktól féltem rettenetesen gyerekként. Maguktól kifogják nőni, a félelmem nekem is elmúlt maradéktalanul, de nem szimpatizálok ezekkel a tárgyakkal 30 évesen sem, a bohócokkal viszont már semmi bajom. De ez már csak abban nyilvánul meg hogy míg egy plüssmacit aranyosnak találok, addig elmo-t nem.
2016. dec. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

A lányom egy hangot adó kiwimadártól fél.


Teljesen megèrtem, ijesztő hangja van.


Minden más zenélő vagy hangot adó nyomkodóst szeret.


Mivel a vonatos csak egy vonatra koncentrálódik, eladnám.


A távirányításúakhoz pedig.. vennék egy olyan kisautót, amit hátra kell húzni, hogy előre menjen. Így rá lenne vezetve, hogy mi irányítjuk a mozgást. Ezt beelőzi a zsinóron húzható játék.


A plüsshöz vennék egy illatos plüsst. Amit meg kell szagolnia. Ráadnám valamelyik kedvenc ruhadarabját, és mondanám, hogy milyen aranyosan áll neki.


Ha levetette velem a maciról a ruhát, kérném, hogy szagolja meg, átvette a maci illatát.


Így hátha kedvet kap a maci szagolgatásához.


Vagy nyomjatok be neki macis meséket.

2016. dec. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon gyakori, hogy egy gyerek fél valamilyen tárgytól. Az oka az, amit 1-es leírt, még nagyon élénk a fantáziájuk. Az én kisebbik lányom minden maszktól, jelmeztől félt egy időben, bohóctól, télapótól is. Ez 2 éves korától kb. 4 éves koráig tartott. Mostanra már kinőtte, de Gryllus Vilmos Maszkabál zenéjétől még mindig kiborul (ebben jelmezekről énekel). Nagyobbik lányom meg a kikapcsolt számítógéptől fél. Egyszer látott egy számára ijesztő valamit a youtube-on, azóta retteg, hogy egyszer csak elindul a számítógépen. Már 7 éves, de még mindig nem szívesen megy be egyedül olyan szobába, ahol monitor van.

Nem kell sehogy kezelni ezt a dolgot, ha fél a távirányítós autótól, meg elemes vonattól, akkor ne adj neki olyat.

2016. dec. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezek még a belső bizonytalanságból erednek, hogy nem ő van hatással a tárgyra hanem az magától mozog/beszél, mégsem élőlény.ez megkavarja, ami félelmet idéz elő.
2016. dec. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha elteszed egy jó időre azzal nem fogja megismerni ezért maradt meg a korábbi félelme is.

Hagyni kell felfedezni hogy ő kapcsolgassa nyomogassa

2016. dec. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én régen a zenélős játékoktól féltem. De valahol láttam az interneten egy robotkutyás videót, és azóta akartam egy robotkutyát, és kaptam is, de az világítani tudott csak. Most van már olyan is, ami hangot ad, és a B-I-N-G-O ritmusára ugat. A robotkutya volt nálam az "átléptető".
2016. dec. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek, hogy kisfiam önszántából kérte a zenélős-fütyülő vonatot. Szerintem csak idő kérdése és megbarátkoznak az adott tárggyal. :)

2017. márc. 4. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!