Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ikrek anyukái! Ti is egyforma...

Ikrek anyukái! Ti is egyforma ajándékot vesztek a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akinek ikerlányai vannak, s most látom fb-n, hogy teljesen egyforma ajándékokat kaptak karácsonyra. 2 egyforma baba, gyöngyfűző, lego...szóval mindenből 2. Ez csak nekem fura? Nekem ikerfiaim vannak, de az egyik a legot, puzzlet, kockát és a menő autókat szereti, míg a másik munkagépekért, farmos dolgokért és barkácsjátékokért van oda. Mondjuk az is fura nekem, hogy sokaknál már ma reggel megkapták az ajándékot.
2016. dec. 24. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az érdeklődési körüknek megfelelően.

De neked az elképzelhetetlen, hogy ugyanarra vágyjon egy ikerpár mindkét tagja?

Az lenne a gáz, ha egyet venne mindenből úgy hogy mindkettő. pl. : xy barbiet/legót akart és utána mehetne a csata.

2016. dec. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem kicsit fura, bocsi. Az én fiaim imádják egymást, de teljesen más természetük van. Az egyikük a férjem és a tesóm keveréke a másik tiszta én, mármint ami a természetüket illeti.
2016. dec. 24. 12:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is reggel jött a jézuska, így tudnak játszani nem este fognak a legoval szöszmötölni.

Holnap megyünk a nagyihoz akkor meg ott lesz más.

9 éves fiú ikreim vannak, teljesen mások. Mind a ketten hasonló értékben de teljesen mást kaptak. Egyik Lego Minecraftot világokat másik a transformersért :)

2016. dec. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na akkor rajtam ki fogsz akadni :D Van egy 2 éves lányikerpárom, meg egy 4 éves lányom. Mind a hárman ugyanazt kaptak. Semmi más oka nincsen ennek, mint az, hogy ami az egyiknek kell, az rögtön a másiknak. Még a család többi tagjától is ugyanazt kapnak csak színben tér el. A nagylányom színe a lila, az ikerpárból az egyiké a rózsaszín. A másik kislányomnak általában mindegy, most citromsárga ruhájú babát kapott tőlünk, a másik kettő meg szokásos lila, rózsaszín. Hiába van az, hogy a nagyobb már kaphatna életkorban más játékot, vagy nem is vágyik rá, mert a kicsik sem azzal játszanak, vagy a kicsik kapnak valami olyat, ami a papír szerint még nem nekik való. Én azt nem vállalom be, hogy menjen a sírás, mert a háromból az egyik valami olyat kapott, ami azonnal kell a másik kettőnek is!
2016. dec. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lányaim öt évesek, és kaptak egyformát is, különbözőt is. Pl.mindketten kértek babát, kaptak is, de különböző dolgokat is. Egyik 3D kirakót, másik korcsolyát kért. Nem volt vita. Amúgy is használják egymásét is. Úgy vettem észre, főleg a szerepjátékos dolgokhoz igényelnek "sajátot", hogy együtt tudjanak részt venni benne (babacuccok, plüssök, főzöcske, stb.).

Már pici koruktól olyanok, hogy ha valami tök egyforma, annak nem örülnek. Egy minimális különbség kell, hogy legyen (mint az egyik válaszolónál a babák ruhájának a színe), olyankor elosztoznak rajtuk, és boldogok, hogy egyformát kaptak:) Ruhákkal ugyanez a helyzet. Az egyformát elutasítják, de a majdnem egyformáért meg odaáig vannak, "összeöltöznek". ki érti ezeket az ikerlelkekeket...? Én is csak tanulom:)

2016. dec. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!