Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok a gyerekeiteknek...

Szoktatok a gyerekeiteknek advent időszaka alatt ajándékot adni?

Figyelt kérdés
Az egyik kézműves újságban látam ilyet,hogy mind a 24 nap alatt adnak valami apróságot (édesség,ceruza,kis játék stbgyereknek. Van olyan aki ezt teszi? Mire jó ez? Én nem is hallottam ilyesmiről. Az természetes,hogy karácsonykor kap,de minek kell neki adni az előtte lévő 24 napon is? Az adventi naptár az még rendben van,egy falat csoki még nem olyan ajándék féle.
2011. nov. 10. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert szerintem jópofa, ahogy számoljuk a napokat karácsonyig, ahogy alig várják, hogy nyithassák, izgulnak, hogy mi lesz benne, összehasonlítgatják, ki mit kapott...nálunk minden gyerkőc (4 van) kap ilyet.


És azért kapnak inkább apróságokat (pici legó figura, üveggolyó, ceruza stb., tényleg kis dolgok, nem az érték a lényeg, hanem a meglepetés), mert alapjáraton sem nagyon esznek édességet, inkább kapjanak valami "értelmeset", mint csokit - nagyobb a meglepetés, hisz minden nap új ajándék vár rájuk, ráadásul kreatívabb is, mint boltban megvenni a kész naptárat. Abban nincs semmi "pláne".

2011. nov. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valaki nem szereti hogy a gyerek csokit egyen és ezért inkább minden nap egy ceruzát stb kap.

Nekem a lányom semmit nem kap évközben csak is kizárolag szülinap,névnarpa.

karácsonyra drága nagy dolgokat kap, és az adventi naptárba pedig, minden nap egy újbáb, és nagyon pici füzet könyvek lesznek. így a 24 nap alatt meg lesz az újbáb szettje és a kiskönyvekböl a szett.


pl mi mindig vettünk egymásnak párommal adventi naptárat, és a végén ott sorakoztak a csokik mert nem ettük meg öket. kislányom is kap egy nagyon keveset télapóra, ha több lesz elrakom és jó lesz tavaszig,de nem kell minden nap egy szelet csokit bevágnia.

2011. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy nagyon kedves dolog! Az enyém még kicsi, de jövőre talán már fogjuk számolgatni a napokat karácsonyig. Nem mindegy, hogy egy falat csokit kap, vagy mondjuk egy ceruzát? Azért az sem akkora érték. :)
2011. nov. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon jó szokás, én évekkel ezelőtt varrtam meg a szütyőket (2 szett van a 2 gyereknek - más árnyalatú, de piros mindkettő) és minden évben máshogy akasztjuk fel őket. Az enyémek se kapnak sok csokoládét, 1-2 szütyőben ott van egy kindertojás, vagy épp a kedvenc csokoládé, egyébként radír, ceruza, hajgumi, a Barbie elveszett cipői (megtalálta a Jézuska címmel), apró mütyürök, amiknek nagyon örülnek, és tapogatják kibontás előtt a zacskót, próbálják kitalálni, mi lehet benne. Nagyon szokták szeretni és már most kérdezik, mennyi idő van Adventig. :) Koszorút is szoktunk csinálni, van egy szalma alapunk és azt szoktuk együtt feldíszíteni, vasárnap meggyújtjuk egy picit és akkor énekelünk vagy verselünk valami karácsonyit. :) Az ajándékokat is együtt csináljuk, nem szoktak nagy dolgokat kapni, azokra kapnak zsebpénzt, és összegyűjtik (hetente kapnak 200 Ft-ot, még alsósok). Ruhát, cipőt pedig akkor veszünk, amikor kell. Kiskoromban mindig ruhát kaptam, és szomorú voltam, hogy ha nem lenne karácsony, akkor nem lennének ruháim?
2011. nov. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!