Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudom leszoktatni az...

Hogy tudom leszoktatni az ötéves lányomat az ujjszopásról meg a körömrágásról? Az ujját csak éjjel szopja mikor alszik!

Figyelt kérdés
2016. dec. 27. 21:25
 1/7 anonim válasza:
11%
Vegyém neki cumit ha esetleg nincs neki
2016. dec. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sosem cumizott bár volt neki! Meg most is van mert van egy kétéves lányom is bár ő sem cumizik, de ő hála a kezét se szopja!
2016. dec. 27. 21:57
 3/7 A kérdező kommentje:
A cumi nem kell neki! A kezét is csak éjjel szopja
2016. dec. 27. 21:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Cumi egyik gyerekemnek sem kellett, az ujjukat viszont szopták. A nagyobbik magától hagyta el 3 éves korára. A kicsi 3 lesz és még nappal is szopja ha zaklatott vagy fáradt, bár nappal már csak 1-2 percig. Eszembe nincs tiltani neki. Ettől megnyugszik. Megfogja a kabaláját, az ujját a szájába veszi és alszik. A körömrágást én gyakoribb körömvágással orvosoltam.
2016. dec. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Leszokik majd magátol az ujjszopásrol .hagyni kell békén lányom 6 éves és már éjszaka sem szopja az ujját elhagyta.
2016. dec. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Öt évesen még bőven az ön-nyugtató lelki mechanizmus "kelléktár" része az ujjszopás. Akár nappal is. Hagyd meg neki, javaslom. Normális esetben 6 évesen fokozatosan (esetleg hirtelen) leszokik róla, főleg a suliban, látva, hogy a legtöbb más iskolás már nem csinálja.


De megsúgom, hogy a kisgyermekek nem kis hányada még 8-9 évesen is szopja az ujját éjjel, amikor senki se látja, csak a legtöbbje nem szereti már bevallani. Mi rossz van ebben? Semmi. A rossz az, ha elveszik tőle az ön-nyugtatás lehetőségét.

2016. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A körömrágás a probléma, nem az ujjszopás. Mert az szorongást mutat, azt mondják. Érzékenységet, hiába nincs szorongásra ok. Ahogy látom, családi dolog általában. Meg kell kérdezni az idősebbeket a családban, hogy mit csináltak, hogyan múlt el.

De van ahol nem elmúlik, hanem leplezik, műkörömmel, pl.

2017. jan. 18. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!