Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Néhány korábbi kérdés ihlette...

Néhány korábbi kérdés ihlette az enyémet. Vegyünk egy aranyos kislányt. Gyönyörű menyasszony lesz belőle majd elragadó feleség, odaadó anya. Honnan és mikor nőnek ki belőle annak a bizonyos ANYÓS-nak a csírái?

Figyelt kérdés
Személyesen nem vagyok érintett, az én anyósom egy igazi angyal.

2014. ápr. 16. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt, aki anyósként kiállhatatlan, az valószínűleg általában az.

Másrészt sok esetben láttam olyat, hogy a meny volt finoman szólva rugalmatlan, így ténylegesen ő okozta-gerjesztette a konfliktusokat - de asaját hibát nem szívesen látják be az emberek.


A harmadik verzió az, amikor alapvetően egyik féllel sincs gond, csak nagyon nem kompatibilisek egymással.


Pl unkatestvérem egy nagyon karakán csaj.Én kedvelem ezzel együtt/emiatt. De ő később is ilyen lesz, ha a fia egy hasonlóan karakán, vezéregyéniség csajt visz haza, ott szikrázni fognak a kések. Ettől egyikük sem lesz rossz ember, de tudom, hogy két ilyen típus nem bírja ki egy légtérben, akaratlanul is rivalizálás, sértegetés lesz belőle.

2014. ápr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Akkor amikor más idegen ember is bekerül a családba és az ő kis féltve felnevelt csemetéje még határozottan kötődik is az idegenhez, na ezt nem szokták bírni elviselni az anyósok, általánosabb a dolog fiúgyermek esetén, bár lehet, hogy a lányoknál is van ilyen. Az én anyósom meg szerintem sosem volt normális, szóval tőle nem is várok sokat.
2014. ápr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Illetve van az "anyósnak" egy úgymond alfaja, akinek az élettörténete hozza valahol a sárkányságot.


Fiatalon ragaszkodik a konzervatív szerepekhez, férfi keressen pénzt, a nő otthon gyereket nevelget, házat csinosítgat, stb. DE, ez az életmód általában magával hozza az elszigetelődést. Kevés a más területen elért siker, nem törekszik stabil kapcsolatok fenntartására, nincs szakmai siker az életében.

A gyerekek felnőnek, leválnak, ő pedig talajvesztett lesz, hiszen amiért élt, az megszűnt (átlagos életkép: a 15 éves gyerek inkább lenne a barátaival a placcon, mint otthon anyuval). Alternatívát nem épített ki, a személyisége vonzereje megkopik, hiszen nincs saját élete, nincs benne érdekes. A férj is eltávolodik - és ekkor, 40-50 évesen viharos gyorsasággal elsárkányosodik.

2014. ápr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Ezt én napra pontosan elmondom neked.


Még csak udvarolt nekem a férjem, náluk voltam hétvégén. Nem volt több szék, hát uccu neki, beleültetett az ölébe, és puszikat is kaptam.

Rá pár percre anyós(jelölt) odasündörgött hozzá (a legkisebbik fiához), hogy kicsit megpuszilgassa, mire a férjjelölt elhárította, hogy ő már nem gyerek.

Azt a pillantást, amit akkor küldött felém, nem fogom elfelejteni.


Itt és ebben a percben lett belőle az az igazi sárkány anyós, akinek soha semmi nem lesz jó, amit én csinálok.

Elvettem a legkisebbik pici fiát, aki nem átall azóta is rendszeresen a pártomon állni, ha nekem van igazam.

2014. ápr. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerintem a folyamat már ott elkezdődik mikor a gyermek megszületik. Vannak anyák akik nem úgy tekintenek a kicsire hogy új családtag érkezett, hanem olyan tulajdont szereztek amihez senkinek, sok esetben még az apának sincs semmi köze. Ez az anya aztán nem neveli a gyermeket hanem birtokolja, szinte korlátlan hatalmában tartja. Ez a birtoklási vágy idő múlásával egyre erősödik. Aztán eltelik az idő a fiú/lány párt talál magának, Ekkor az anya robban. Elakarják venni tőle ami az övé, megszűnik a hatalma, birtoklása az Ő saját tulajdona felett. Ezt nem hagyhatja. Valamit tennie kell!!! Véleményem szerint az anyós nem akkor alakul ki amikor mi azt látjuk, hanem a folyamat már a gyerek születésével kezdetét veszi.
2014. ápr. 16. 17:21
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Ismerek olyan nőt, akiről az ismeretség első fél órája után az jutott eszembe, hogy ebből kiállhatatlan anyós lesz.

Mindenbe beleköt, kiállhatatlan, rosszindulatú: emberként ilyen.

Gondolom, anyósnak se lesz különb.


Illetve ismerek olyan hölgyet, aki kedves, közvetlen, a gyerekével meleg, szoros kapcsolatot ápol, és mondhatni baráti kapcsolatban van a menyével is. Elfogadja, mert neki az a fontos, hogy a fia boldog legyen, és belátja, hogy nem kell neki mindenbe mindig beleszólni. Van saját élete, nem a fiatalokét akarja rendezni.


Olyan nem igen jut eszembe, aki másokkal kedves, türelmes, és hárpia anyós lenne. Illetve aki rémálom anyósként, az másokkal is sűrűn keveredik konfliktusba.

2014. ápr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az teljesen mindegy, hogy ez a gyerek születésétől fogva alakul ki, vagy sem, hiszen anyóssá csak akkor lesz, ha a gyermekének párkapcsolata van, házas lesz, amíg ez nem következik be, addig csak látens anyós és nem is tud kötekedni a gyerekének a párjával.
2014. ápr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mellesleg az én anyósom az igazi rémálom anyós, másokkal nem viselkedik úgy mint velem és a másik gyerekének a házastársával, csak ránk tartogatja a szemétségeit. Igazából ő és kedves apósom is valami tökélynek gondolják magukat, akik tökéletes gyermekeket nemzettek és két idegen senkiházi belerondított a boldog családi idilljükbe, nekem legalábbis ez jön le a viselkedésükből. Az biztos, hogy én és a másik szerencsétlen semmit sem csinálhat, gondolhat jól, ja és szerintük még ártunk is a gyerekeiknek, anyósom évekig azzal bombázta a férjemet, hogy ő látja rajta, hogy milyen boldogtalan mellettem, le se lehetett állítani.
2014. ápr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a válasz arra a bizonyos anyós csírákra:

- már eleve ilyen elviselhetetlen természettel született

- és/vagy az élet keserítette meg, hogyha neki nem jó, másnak se legyen! De ez akkor sem lehet ok a viselkedésére szerintem.


Mind a két esetben ezt 1 személy birtokolja! AMi meg is látszik az arcán- de neki inkább pofája van, mocskos szája-, idő előtt megöregedett a sok keserűség miatt, plusz 15 évet ráverhet a korára, az anyja húga lehetne.. Még a saját anyja is leteremti a kis "csíráját", ez azért durva! Még a saját gyerekeit is elmarta maga mellől amilyen.. Állandóan pletykált rosszindulatúan, ez tipikus unatkozó nyanya szokás. Semmi sem tetszett neki, mindenbe belekötött. Gusztustalan, trehány egy némber, ilyet még csak nem is láttam! 1 héten 1x fürdött. A körmei olyanok voltak, mint egy kutyának. Sziklát lehetett volna vele mászni. És még ő dolgozott, mint ápoló. Pfúj.

2014. ápr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Hát én nagyon félek hogy olyanná válok akaratlanul..... mivel a fiam az életem..... alapból alkalmazkodó, kedves ember vagyok szerintem.... aki szivesen segít másoknak. Szóval lehet hogy nem kell ahhoz a gyerekkorban keresni az okokat.... pl. elég ha jobban ragaszkodik valaki a gyerekéhez, főleg úgy ha egyedül is neveli.
2014. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!