Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire érezzem rosszul...

Mennyire érezzem rosszul magam emiatt? Ti mennyit vagytok levegőn a kisgyereketekkel?

Figyelt kérdés

Amióta tél van az alig sétál a gyerekem. Márminthogy nem hajlandó a saját lábán sétálni. Eleve pár hónapja jár amúgy. (Másfél éves.)


Szóval a napi séták abban merülnek ki hogy én próbálom rávenni hogy sétáljunk, de ő rögtön beül a babakocsiba. Marad tehát a tologatás, aminek egyszerűen nem látom értelmét.

Sokszor nincs is kedvem így levinni sétálni. Ez a céltalan tologatás volt a legrosszabb kiskorában is, örültem hogy vége van.


Álatalában napi kétszer megyünk ki a levegőre, de ezek egyre rövidebbek, kb napi kétszer fél óra, hacsak nincs valami elintéznivaló, program, vagy véletlenül épp ha kedve van sétálgatni. Sőt, már többször előfordult hogy a délelőtti séta kimaradt mert fáradt is vagyok, hideg van, ő nem szeret sétálni... Meg látszik rajta is hogy nincs kedve a hideg sétákhoz.


Szóóval az a kérdésem hogy ez így gáz?

Ilyen kifejezetten hideg napokon napi kétszer fél óra nagyon kevés? (Persze igyekszem minél több ideig húzni, de ha nem akar sétálni akkor én sem látom értelmét a dolognak.)

Én alapvetően nagyon szeretek sétálni, imádnám ha jönne velem, akkor szerintem nagyon sokat lennénk lent. Tehát nem tőlem szedi hogy nincs kedve.

Ti mennyi időre mentek le átlagosan egy nap ha nincs semmi dolgotok?

(Ráadásul bent lakunk a városban, szmog stb..)


2017. jan. 2. 13:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Én akkor se érzem rosszul magam, ha egész héten csak egyszer jutunk ki. Lehet lepontozni!

3 óránként menetrendszerűen szellőztetek, azért is, mert tavaly penész volt (idén még nincs). Sosincs állott levegő. Nem beteges egyáltalán.

A pici egyébként még nem indult el (15 hónapos múlt), egyértelműen utálja ha órákig tologatom a hidegben, negyedóra után már reklamál úgy is, hogy normálisan be van öltöztetve (de nem is túl melegen).

2017. jan. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Mások vagyunk, én imádtam tologatni, ő is szerette. Közben nagyot aludt, vagy nézelődött.

Én nem hagynám rá a döntést. Biztos kényelmetlen a sok ruha rajta, lehet azt cipelve fárad bele a sétába. Miért nem hagyod meg neki ezt a kis könnyítést, télen babakocsit?

2017. jan. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Meghagyom es ez marad, ez van. Nincs valasztasom kulonben sem. Csak rovid idokre... de igyekszem!
2017. jan. 2. 14:06
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Ennyi idősen még a mi egyébként örökmozgó fiunk is inkább babakocsizott télen. A sok ruhában, bélelt cipőben nehéz az egyensúlyozni egy jarast most tanuló gyereknek. Menjetek le egyszer, nem kell kétszer és ne erőltesd a sétát, természetes, hogy nem rajong érte. Majd ahogy lekerul az Overál, a vastag nadrág, bélelt cipő, úgy lesz kedve sétálni.
2017. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Kétszer biztosan nem vinném ki, pedig kertvárosban lakok, naponta egyszer maximum, ilyen hidegben akár kétnaponta mennék ki sétálni.
2017. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
17%

Nagyon helyes, ha naponta kiviszed. Semmi baj azzal, ha babakocsiban.

Oltari lustasagra vall, ha valaki napokig nem viszi ki a gyereket. Jobb bent netezni.

2017. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Jó ez így. Mi előbb babakocsival boltolunk stb aztán járkál kint egy kicsit a kisfiam. Napi 1-1,5 óra kb. Jobb időben sokkal többet voltunk kint de most elégnek érzem ezt így. 15 hós.
2017. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Csináld, ahogy jólesik. A tologatásnak az a lényege, hogy levegőn van, nézelődik. Az se baj, ha a babakocsiban ül, még kicsi.
2017. jan. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
Negyed ennyit sem vagyunk kint!
2017. jan. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
6, ha alszik netezek (is), valóban halál a fejemre. Kocsiban 8 hónapos kora óta nem tud. Bizonyára a javát szolgálnám, ha csak azért is tologatnám alvásidőben.
2017. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!