Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor mentek valahova kisgyer...

Amikor mentek valahova kisgyereketekkel, hogyan próbáltok meg hatni rá?

Figyelt kérdés
Kisfiam most 2 és fél éves és nagyon aktív. Ma orvoshoz kellett mennünk és én ilyenkor mindig rettegek, mert nagyon - szerintem túlságosan- barátságos és mindenkihez odamegy, dumál nekik, odaviszi a rajzait, ma majdnem kézen fogott egy vadidegen nőt. Ettől én teljesen kiakadok, mert szerintem kellene, hogy legyen egyfajta tartása az idegenektől. Nem tudom mit tart erről a pszichológia, de én sokkal jobbnak tartom, ha nem "túl" barátságos egy kisgyerek. Van akinek ez szimpi és beszél hozzá, van aki annyira nem foglalkozik vele. Szóval ő csak rohangál, jön-megy és amikor próbálunk rá hatni, hogy légyszives ülj most le ide egy kicsit, elkezd dühöngeni. Ritka szerencsétlennek érzem magam ilyenkor...nem tudok hatni a saját gyerekemre, pedig amúgy egy jó kisfiú, tényleg. Ti hogy kezelitek/kezelnétek egy ilyen helyzetet?
2013. dec. 12. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Én kicsim is ilyen volt, én örültem neki. Általában tetszett az embereknek, hogy ilyen nyitott és barátkozó. Mondjuk nem mindenkinek, nem vagyunk egyformák, de akkor hagytam, hadd kezeljék le ők a helyzetet. Az illető nem válaszolt, vagy úgy tett, mintha nem hallaná a kisfiam köszönését. Ilyenkor mondtam a kicsinek, a bácsi/néni nem szeretne beszélgetni/barátkozni, hagyd őt légy szíves. Ennyi, nem próbáltam erőszakkal elrángatni onnan. Most 3,5 éves, és ezt már megtanulta. Ha megyünk valahová, először figyeli az embereket, és csak azokkal barátkozik, akikről látja, hogy vevők rá.
2013. dec. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem most még hagyd, kicsi még ahhoz hogy megértse miért nem engeded. Egyébként értelek és igazad van, csak várj még vele.
2013. dec. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért szerintem vannak határok, az, hogy mással beszél, ok. De hogy pl. egy orvosi rendelőben rohangáljon, az nem fér bele. Meg kell tanulnia viselkedni.
2013. dec. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szoktál vinni játékot/könyvet amivel lekötöd?
2013. dec. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!