Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik még otthon...

Anyukák, akik még otthon vagytok kisgyereketekkel és van a közelben szomszéd hasonló korú gyerekkel, milyen gyakran jártok össze?

Figyelt kérdés
Tehát itt azokra az anyukákra gondolok, akik még nem dolgoznak, hanem egész nap otthon vannak a babával/kisgyerekkel.

2013. máj. 21. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Játszótéren rendszeresen összefutunk a hasonlókorú gyerekekkel. Akkor eljátszanak a kölkök és ennyi.

Valamint, még az utcán futunk össze, akkor beszélgetünk, mi szülők. Természetesen nem a gyerekekről, tehát nem megy a: "Kinek fa*zább a gyereke játék"!

Egyszerűen csak elbeszélgetünk.


Lassan 2 éves a lányom, idén megy bölcsibe. Még senki se tudja, hogy kinek a gyereke melyik csoportba kerül. Persze van 1-2 szülő, aki szimpatikus és jó lenne, ha a gyerekek egy csoportba járnának, de vannak olyan szülők is, akiket mindenki messziről kerül.


Ettől függetlenül rengeteg gyermekes szülőt ismerünk a környékünkről, akivel együtt jártunk kezdetektől babázókra.

Velük járunk el havi 1-2× ide-oda. De ennek a "szoros baráti köteléknek" úgyis a bőlcsiben kell kialakulnia.

Hiszen a gyerekek ott lesznek egész nap összezárva és ott kezdődnek a nagy barátságok.

2013. máj. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 nittababy ***** válasza:
Hát nagyon közel lakunk egymáshoz!!Átjárni egymáshoz nem szoktunk de majdnem minden nap talizunk a játszón!!
2013. máj. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahol az elsö lányom elsö 2 évében laktunk ott a szembe szomszédunknak volt. Ott heti 2 alkalom és a 2 hetentei találkozások között volt.

Most nincsen kisgyerekes ahova költöztünk.

De egy másik városból minden héten találkozok egy anyukával, és van egy baráti anya kör velük fixen minden kéthétben egy bizonyos napon.

2013. máj. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk több anyuka is van itthon, de sajnos mind bolond, én nem nagyon keresem a táraságukat, de a gyerekek (egykorúak) miatt jó néha összejönni. Általában mindennap találkozunk kint az utcában, sajnos itt az dívik, hogy kinek faszább a gyereke, kinek hajtja gyorsabban a motort, ki kit előz le (2 évesekről beszélek) kinek nagyobb a lába, ki evett többet kinek van több ruhája stb, így ha tehetem inkább az udvaron maradok vele.
2013. máj. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt nem igazán lehet összejárni senkivel.Vannak az én lányommal egykorú gyerekek,de az egyik szülő le se hozza soha a gyerekét.Egész nap a panelba gubbasztanak.

A másik úgy néz rám mint a véres rongyra.

Aztán azt nézik mi van a gyereken,milyen játékai vannak stb.

Ha már én játszótérre ráadok egy adidas felsőt akkor minket kinéznek.Szóval engem nagyon idegesítenek.

2013. máj. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Már nem vagyok otthon vele,de amíg otthon voltam volt talán 1-2 anyuka akik a barátnőim is voltak velük összejártam,de a többitől menekültem,mint ahogy leírta az egyik válaszadó,mindig a versengés,nem volt más téma az anyukák között csak a gyerek, a pelenka, a fogzás,mennyire jobbak Ők xynál,meg milyen az,hogy nem 1-2 év korkülönbséggel szeretnék gyereket.Úgyhogy örültem,hogy fiam szeptemberben bölcsibe ment,mert neki i van jó társasága és nagyon szereti,és nekem is van jó társaságom a barátnőim,munkatársaim körében,ha lehet a játszótérre is a bölcsis társakkal megyünk.
2013. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1 ilyen anyuka van. Tavaly nyáron szinte minden nap átmentünk egymáshoz, aztán a telet végig betegeskedték, alig találkoztunk. Na azóta elég ritkán találkozunk. Hetente vagy inkább 2hetente egyszer. Én igényelném gyakrabban, meg a lányom is, de nem akarok rájuk akaszkodni.
2013. máj. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!