Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek későn indult el önállóa...

Akinek későn indult el önállóan a gyereke (18 hónap környékén), hogy alakult a picinél beszédfejlődés?

Figyelt kérdés

Ugye szokták mondani, hogy a mozgásban "ügyes" babák, később kezdenek el beszélni, és ezt fordítva:

a "lustább", lasabban fejlődő babák szüleit gyakran nyugtatják azzal, hogy "cserébe hamarabb tanul meg beszélni".


(Ugyanakkor a szakmai álláspont hogy a nagymozgások késése a kommunikációt is gátolja, késlelteti.)


Ti hogy tapasztaltátok?

Tudtok példát?


Fő kérdés:

(Meg)késett mozgásfejlődésű gyermeked hogy állt a beszéddel 16-18 hónaposan?


2017. jan. 7. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

18 hónaposan már szép kerek mondatokban beszélt, bárkivel megértette magát, sőt, sokak szerint a korához képest túlságosan is, olyan szavakat használt amit 4-5 évesek, és hihetetlen látása volt az összefüggések felfedezéséhez.


Tehát pl mondta hogy kér csokit, mondom tudod, ebéd előtt nincs csoki, erre ő: oké, akkor eszek cukrot.

2017. jan. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

19 hónaposan indult el először.....választékosan,szép kerek mondatokba és bárki számára érthetően beszélt akkor tisztán mondta a szavakat (rengeteget beszél,de imád is beszélni)

A második gyerek 10,5 hónaposan ment, 2 évesen a szókincse kb 4 szó volt. Most 4 éves és hát az tény,hogy mozgásba amit szeret is nagyon vagy már túlzottan,iszonyat ügyes,de a beszéd nem az erőssége és nem is igazán szeret beszélni.

2017. jan. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek 17 hónaposan indult el a gyereke. A beszédfejlődéssel sokáig el volt maradva. 2,5 évesen az 'anya' szón kívül nem mondott semmit, mindenre csak ööö, ööö, és mutogatott. Rengeteg helyre elvitték kivizsgáltatni, aztán logopédushoz jártak, pszichológusnál is voltak vele, ő is adott tanácsokat.

Kb 3,5-4 évesen indult meg a beszédfejlődése jobban.

Szobatisztaságban is későn érő volt, majdnem 3,5 évesen lett szobatiszta.

2017. jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

1-es, 2-es, azt még leírnátok, hogy nálatok csak az önálló elindulás késett, vagy a többi nagymozgásban is volt csúszás?

Volt kivizsgálás, jártatok tornára?

Feszes vagy hipotón izomzat?

2017. jan. 7. 13:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom hipotón volt, minden mozgása későn indult be, járni 16 hónaposan kezdett. Egy évesen már rengeteg szót mondott, 1,5 évesen mondatokat. 3 lesz, be nem áll a szája, olyan válsztékosan beszél, hogy csak pislogunk. Amikor 9 hónaposan még nem kúszott, akkor vittem gyógytornára, beindították neki a mászást (kúszás kimaradt). Amikor csúszott a járás is, akkor megmutattam dévényesnek, ő már azt mondta, hogy hagyjam a saját ütemében, a hipotón babák később járnak, de 3 éves korára mind ugyanott fog tartani.
2017. jan. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi, 5-ös, de nálatok leírás alapján csak a kúszás késett azzal hogy kimaradt. Mászni 13 hónapig kell, járni 18.
2017. jan. 7. 14:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Fiam 11 hónaposan járt, 3 éves koráig 1-2 halandzsa szövege volt de ennyi, 3 éves kora után kezdett el beszélni. Lányom 13 hónaposan kezdett el járni, 1.5 évesen már voltak szavai, most 2 évesen már szinte mindent mond de nem tisztán persze, mondatokat is alkot.

Barátnőm fia 18 hónaposan kezdett el járni, addigra már nagyon sok szót használt tök tisztán, most volt 2 éves, olyan folyékonyan beszél mint a most 3.5 éves fiam.

2017. jan. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Fiam ajdnem 16 hónaposan kezdett önállón menni.

2 évesen 6 db szó volt a szókincs. 2,5 évesen kezdte a bölcsit, es a 3. szülinapja előtt kicsivel kezdett igazán beszélni.


Soha sehova nem vittem kivizsgálni. Mindenki (gyerekorvos, védőnő, bölcsis nevelők) azt mondta, teljesen rendben van.

2017. jan. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miután mindent kb. időben csinált, 9 hósan indult el az egyik gyerekem a bútorok mentén, de végül csak 16 hósan kezdett el önállóan menni. Két és fél éves koráig nem beszélt, inkább mutogatott, aztán kb. 3 hónap "baba-mama"-szókincs után egyik napról a másikra szép összetett mondatokban kezdett beszélni. Egyébként a színeket vagy autómárkákat viszont már 1 éves kora körül is tudta, elmutogatta, a finom motorikája (építkezés, rajz, ruhahajtogatás :)) is elég korán beindult (kicsit már tartottam attól is, hogy autista, de ugyanakkor nagyon barátságos és társaságkedvelő volt mindehhez). Tehát ő nem a beszéddel vagy nagymozgásokkal volt "elfoglalva" ebben az időszakban. Aztán kb. ovira már mindenben átlagos lett.
2017. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A kisfiam 18 hónaposan kezdett egyedül járni. Addigra már rengeteg szót tudott, az összes színt, a számokat tízig, az állatokat, az alap szavakat, akkor már még tudta értetni magát. 2 évesen már 5-6 szavas mondatokban beszélt. Először csak korábban hallott mondatokat ismételt (pl."a szarka elvitte a táblákat tele mézeskaláccsal"), aztán a gondolatait is hamar nagy mondatokban fejezte ki. Most 2,5 éves múlt és folyékonyan beszél, nyelvtani hibák néha vannak, de általában azért, mert logikusan építi fel a szavakat és a végződéseket (lefekszni lefeküdni helyett, alszikálni aludni helyett). Nagy áldás ez a hisztikorszak közepén, mert el tudja mondani, éppen minden akadt ki.

A mozgás nála későn indult, mindegyik. Amikor kúszott, voltam vele szakembernél, ott mutattak egy gyakorlatot, hogyan korrigáljam otthon a kúszást, ez segített, mászni hamar megtanult utána és másfél éves koráig olyan gyorsan mászott mint egy pók :-)

Aztán egy hét alatt megtanult járni, az első lépések után egy héttel már rúgta a kis labdát az aszfalton, nem hittem el.

Ha őt nézzük, tényleg igaz, hogy ha hamar beszél akkor később mozog, jár.

Én nagyon paráztam, hogy nincs-e valami baja, de most a másodiknál már nem fogok. :-) Minden gyerkőc más.

2017. jan. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!