Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan jut idő a 3 évessel...

Hogyan jut idő a 3 évessel foglalkozni, ha teljesen leköti az időm a 2 hónapos csecsemő?

Figyelt kérdés
Hogyan szakítsak időt a naggyal való foglalkozásra (rajzolás, olvasás, játszás, stb) ha a 2 hónapos csecsemő és a háztartás teljesen leköti minden időm? Férjem külföldön, segítségem senki.
2017. jan. 9. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

A 3 eves ovis mar gondolom.

A hazimunkat ovi idoben megcsinalnam, es ha alszik a pici akkor deltan meg este foglalkoznek vele.

Meg szoptatas kozben is lehet meset olvasni a nagynak.


Egyedulallo szulo vagyok, megertelek :(

2017. jan. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Ismerkedj ossze a szomszedokkal, szerezz baratokat. Hogy minek kellett a 2. gyerek, amikor apuka nincs otthon, azt csak ti tudjatok...
2017. jan. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Egy két hónapos még biztosan sokat alszik. Vagy bedobod a picit egy hordozókendőbe, már mehet is a rajz a naggyal, és mindenki a lehető legboldogabb lesz!
2017. jan. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 piroska és a farkas ***** válasza:
76%
Kisfiam 2 hónapos, kislányom márciusban lesz 3. Teljesen megértelek, nekem folyamatos lelkiismeretfurdalásom van, ráadásul vmiért a bennem lévő feszültség is a Nagyon csattan, bár ezt tudatosan próbálom már elkerülni. Férjem sokszor éjszakás, ha egyik gyerek itt sór a másik meg ott, olyan szétszakadós érzés van a szívemben, h sírni tudnék. A kicsit nem tehetem hordozókendőbe, sokszor hasfájós is, tehát messze nem az a baba aki 24 órából 20- at még alszik. Ja és nem óvódás még a kislányom. Nekem most az a taktikám, h ha csak pár nyugodt oerc van, azt használom ki. Pl ha alszik a kicsi, akkor szólok a nagynak, h üljön az ölembe, énekeljünk, vagy bújjon ide mellém csakúgy, ezek rövidek, de reménxeim dzerint töltekezik ő is ilyenkor.
2017. jan. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

2-es, másoknál is van, hogy apuka külföldön, anyuka meg itthon a gyerekekkel, és hidd el, nekik is nehéz, és biztos, hogy van, amikor kipanaszkodják magukat, csak ezt te nem hallod.

Jah, és nem jutott még eszedbe, hogy lehet, apuka időközben kezdett el kint dolgozni, nem úgy vállalták a 2. gyereket, hogy már kint volt?


Azt nem értem, hogy amikor valaki rákérdez dolgokra, csak hogy sorstársat keressen, megnyugodjon, hogy nincs egyedül a problémájával, vagy elkeseredettségében segítséget kér, akkor egyből lehordják, belérúgnak ezek a "tökéletes" emberek.

2017. jan. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Nekem négy éves volt a fiam, mikor érkezett a kistesó, és igazi "programgyerek" volt, állandóan vagy cicin lógott, vagy épp pelenkáztam. A férjem nem külföldön dolgozott, hanem itthon, több szakban, és az nem olyan nagy segítség, hogy aludni még azért hazajár. (Sőt, talán nehezebb, mivel ő ugye aludna, tehát egyik se ordíthat torka szakadtából.)

Ahogy már írták is: a nagyobb az oviban volt, az alatt igyekeztem gyorsan megcsinálni a házimunkát, és megtanultam, hogy nem kell sírógörcsöt kapni akkor se, ha aznap szendvics lesz ebédre, nem két fogásos menü.

És amíg a kicsi cicin van, addig van még egy szabad kezem, meg egy szabad szám, lehet beszélgetni a nagyobbal, hogy mi volt az oviban, kivel játszott, mit rajzolt, mit szeretne játszani aznap. Amibe lehetett, belevontam, pl. segített főzni, elpakolni az edényeket, esetleg odahozta a pelenkát, stb. Ebben a korban még élvezik, ha segíthetnek. :)

És persze nagyon sokszor megdicsértem, és mondtam neki, hogy milyen büszke vagyok rá, hogy ő már ilyen nagy, és segít nekem/egyedül is játszik, stb.

Sétálni együtt mentünk, kimentünk a játszóra, ott a kicsi varázslatos módon bealudt a gyerekzsivajban, én meg tudtam túrni a homokot a nagyobbal.

Nekünk sokat segített, hogy igyekeztem tartani a napirendet, így a nagy is tudta, hogy most pl. fürdetés van, addig ő mesét néz, és nem verte nekem a fürdőajtót, hogy "anya, most velem foglalkozz". Tudta, hogy mindjárt ő következik.

2017. jan. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Egyetértek az ötössel! Megértelek, és együtt érzek. Segíteni nem tudok, mert hasonló cipőben vagyunk, és én sem tudom a megoldást, de kitartást kívánok!!!
2017. jan. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van. Tavaly a nagyfiam is itthon volt.Párom velüni van desokat dolgozi váltott műszakokban. Az én taktikám. A kicsit is a lehető leghamarabb letettem a földre és így 3masban játszottun vagy négyesben ha a lányűm is itthűn volt. Kezdetben a kicsi nézelődik így neki magyaráztam, hogy mi most mit csináltunk. Neki isadtam csörgőrneki valóautót. Ha a lánym is itthon van akkor legózúni építkezünk olyan játékokat játszunk amit a két nagyommal egyszerre tudok játszani. Haaz egyikük egyedül akarlenni akkor a másikkal aztjátszuni amit szeretne. Igény szerint szoptattam amíg a kicsi evett addig játszottam a nagy fiamal mutassa meg melyik testrésze hol van. Vagy mivel ágyon vagy a földön ültem tudtam ölelgetni puszilgatni. Aztán havonta 1-1 nap van amikor a lányomat meg a fiamat csak én kettesben elviszem valahova amikor azt csinálunk amit szeretnének. Másik tippem amiben csak ehet vond be a nagyot is. Pl hozza oda neked a popsikrémet törlőt. Sokat buborék fújózunk mesét olvasok. Szerintem 1 gyerekről 2re átállni a legnehezebb.
2017. jan. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 piroska és a farkas ***** válasza:
Ilyet én is szeretnék, h anya- lánya nap, nade amig csak anyatejes addig ez nekem nem megy, majd ha már legalább a tízórait kiváltottuk.
2017. jan. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor s meg lehet csnálni. Én akkor 1-2 órára mentem el a fiammal vagy lányommal. A picivel meg a férjem maradt.
2017. jan. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!