Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves kisfiú nem iszik...

2.5 éves kisfiú nem iszik tejet sem tejitalt lehet ebből gond? Másnál is volt ilyen? Lett belőle gond?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja nem hajlandó meginni a tejet, tejitalt sem.

Próbalkoztam kakaóval, vanilliás tejjel még varázs szívószállal sem akar inni. Joghurtott, kefírt kisebb korában sem szerette most sem.

Ha vásárolunk kiválaszthatja mit szeretne melyiket de úgy sem kell neki.

Teát sokat iszik, baba teát mézzel és citrommal. Vizet is sokat.

Túró rudiról leszedi a csokit a túró ott marad. Tejszeletet szereti de abban nem sok tej van.

Tejszínhabot amit én csinálok azt imádja, abból bármennyit megenne.


Ma a védőnő is leszidott, hogy ilyan nincs. Próbáljam kiskanállal itatni vele :(


2017. jan. 11. 18:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%

Jesszus! A védőnők sötétsége mindig megdöbbent.

Semmi baja nem lesz, sőt!!! Senkinek nem szabadna inni a vacak, antibiotikumos, vizezett, allergén tejet. Én sem iszok tejet, a gyereknek meg pláne nem adnám! Kalcium tartalma egyébként is nulla. Adj neki banánt! Abban sok a kalcium.

2017. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem iszik tejet, nem baj, de ha a tejtermékek nagy részét elutasítja, az már gondot okozhat. A saktot szereti? Hogy áll a húsokkal? Mert valahonnan azért biztosítani kellene a fehérjét.
2017. jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
31%
sajtot...
2017. jan. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%

Lol

A tej total felesleges az emberi szervezetnek, es ezt a kiskolyok erzi is. Bizd ra, tudja o, hogy mi kell neki.

2017. jan. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Húst, sajtot, tojást eszik? Leírásod alapján eleget iszik. Szerintem ne erőltesd. Tejszelet, tejszínhab nem igazán alkalmas tejbevitelre.

A banánban, úgy tudom, káliumból van sok, kálcium csak kevés.

2017. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Én voltam/ vagyok ilyen, 33 éve élek így, és egészséges vagyok.

A tejundor nálam veleszületett. Már az anyatejet sem fogadtam el. A tejnek a szagát, látványát sem bírom a mai napig.

Annyit javult a helyzet, hogy joghurtot, túrót, sajtot most már eszek, de szóba sem jöhet semmilyen folyékonyabb állagú tejes ital.

Túrós tésztával, túró tortával nem próbálkoztál? Én ezeket tudtam megenni leghamarabb. Esetleg krémlevesek, amiket tejszínnel sűrítesz be? Vagy majd jobb időben fagyi.

2017. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van 5-ös a banánnal kapcsolatban! Felültem a tévhitnek! Már ezt is tudom! Köszi! :) 1-es voltam
2017. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%

Mi a fenéért lenne gond? Miért kell erőltetni?


Azon gondolkodj már el, hogy milyen hasznos tápanyag van a tejben, ami szerinted hiányzik neki? Semmilyen.

A tej az egyik leghaszontalanabb élelmiszer ezen a földön, 2db ásványi anyagból tartalmaz elviselhető mennyiséget, minden másban rémesen szegény, emellé zsíros is. Többet árt az egészségnek mint használ.


A joghurt, túró már sokkal jobb tápanyagok szempontjából (több fehérje, ásványi anyag), de semmi olyan, amit ne lehetne pótolni.


A tejszínhab szinte tiszta állati zsír, azt jobb lenne, ha nem adnál neki. 80%-ban telített zsírsavakat tartalmaz, amik emelik az LDL (rossz) koleszterint, és egyáltalán nem tesznek jót az egészségnek...


A védőnődet nem ártana elküldeni egy dietetikai kurzusra, mert valahogy úgy érzem, leragadt a 80-as években.


Ha érdekel, melyik tápanyagot miből tudja bevinni a kisfiad egyrészt olvass a témában kutatásokat (nem nőilapozós cikkeket), de kiindulási pontnak:

- fehérjék (napi bevitt kalória 10-20%-a legyen): hüvelyesek, olajos magvak, húsok, halak, sajt, túró, tojás

- zsírok: a telítetlen zsírokat lenne érdemes fogyasztani (napi kalória 10-20%-a legyen), pl. olíva, tökmag, lenolaj, stb.; ha állati zsír akkor a liba-és a kacsazsír az ami többnyire telítetlen, a disznó, marha, csirke zsírja kerülendő mert többnyire telített. Ugyanígy a vaj is, de ezt senki sem fogja megfogadni :) A halak zsírja is jó

- szénhidrátok: lassú felszívódású szénhidrátok tegyék ki a napi kalória 60-70%-át: zöldségek, gyümölcsök (ezt a lúgosítás miatt délelőtt érdemes fogyasztani), teljes kiőrlésű tészták és kenyerek, barna rizs, gabonák (kuszkusz, stb.), hüvelyesek


Ha bizonyos ásványi anyagokkal vagy vitaminokkal kapcs. vannak kérdéseid szívesen megválaszolom.


Ami a tejet illeti a kálciumot nem tudjuk felvenni belőle a kénhatása miatt, de remek kálciumforrások pl. a bab, olajos magvak, káposztafélék, borsó, szójatej, más hüvelyesek is.


A tejben nagyon kevés vitamin található, mint írtam, A+B1 a napi szükséglet mindössze 3%-a 100ml-ben. Illetve magnéziumot és káliumot is ilyen alacsony arányban tartalmaz.


B2-ből van benne jelentősebb mennyiség 12% 100ml-ben, erre jó források a sajtok, leveles zöldségek, gabnafélék

Ill. B12 hasonló mennyiségben ezt bármilyen hússal vagy tejtermékkel ugyanúgy be lehet vinni


Tehát gondold végig elsősorban mi az, ami szerinted a tejtermékek miatt kisebb mennyiségben szerepel a fiad étrendjében, és keress rá más alternatívákat. De mivel mint írtam, a tej pl. kifejezetten nem tápláló, ezért felesleges aggódni.

2017. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Minden mást eszik, sajtot mindig szoktam adni neki naponta.szendvicsbe, rántottára főzelékee reszelve.

Húst is eszik szinte minden nap.


A gyümikkel még harcban áll, csak a lédúsakat eszi meg, zöldségek közül főzve mindent de nyersen csak a paradicsomot szereti

2017. jan. 11. 20:10
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

Valaki magyarázza már el, hgy mi 25%-os a RÉSZLETES, konkrét értékekkel, tényekkel teli, segítőkész szándékkal megírt válaszolom?


Ennyire rosszindulatúak nem lehetnek az emberek... :(

2017. jan. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!