Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hónapos kisfiú még nem...

14 hónapos kisfiú még nem jár. Belefér még a normálisba?

Figyelt kérdés

Első babám 21 éves vagyok, így igen kevés tapasztalattal rendelkezem. Az orvos szerint várjak még, legyek türelmes, de látom, hogy a kortársai már bőven lépegetnek ő pedig még kapaszkodva sem.

Nem akarok túlaggód anya lenni, de azt sem, hogy miattam bármi baja legyen, hogy elhanyagoljak egy problémát. Egy ismerősöm a Pethő intézetben végzett, ő jár mozgatni a kicsit és én is tornáztatom. Tapasztalataitok szerint még van remény egy egészséges mozgásfejlődésre?



2013. nov. 4. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 18 hósan kezdett menni és semmi baja nem volt :) Vannak lustább babák, nem kell aggódni :)
2013. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém 20 hónaposan tanult meg járni, cserében viszont sokkal jobban beszél mint a kórtársai. Általában vagy a beszéd vagy a mozgás fejlődik jobban. Vannak későn érő babák nem kell ezen aggódni. Csak a mai világ elfuserélt szemlélete, hogy 1 évesen már járni kell stb. El kellmenni ortopédiára esetleg neurológiára de ha ott nem találnak semmit akkor békén kell hagyni a gyereket. Amúgy annyi a lényeg, hogy folyamatosan fejlődjön, nem az számít, hogy mennyi idősen mit tud, ha nem hogy mindig egyre többet tudjon. Pető módszerrel éppen csak annyi a probléma, hogy bár zseniálisan megtanítják a gyerekeket járni, de eközben tönkreteszik az egész gerincét, csípőjét és izomzatát. Egy egészséges kisgyermeknél ez max gerinc ferdüléshez vezet, vagy egyéb "aprósághoz", mozgás korlátozott gyermeknél viszont annyit tesz, hogy igen megtanul járni , ami kb 10 évig megy is, és utána vissza kerül kerekes székbe erős ízületi fájdalmakkal.
2013. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
lehet még nem érzi magát biztonságban,hogy elinduljon.de tudom csak akkor fogsz megnyugodni,ha járni fog.ismerek kislányt.aki 15 hósan kezdett el járni,két évesen semmi lemaradása sincs.de tudom milyen érzés,mert a fiam is később csinált mindent picivel.férjem 15 hósan kezdett el járni és nb1-es focista (volt).ha az orvosok nem látnak semmi bajt,majd behozza a lemaradást:)
2013. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt leírják a járás tanulás folyamatát:

[link]

2013. nov. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gabszem ***** válasza:
15 hósan kezdett el járni a kislányom
2013. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2013. nov. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

14,5-15hós kora között indult el az én kisfiam is, semmi kóros nincs ebben!

Mindenki a maga ütemében fejlődik!!

2013. nov. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!