Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy csinaljatok a meseneze...

Ti hogy csinaljatok a mesenezest (mozgokep) masfel eves gyereketekkel?

Figyelt kérdés

Van valami rendszer, minthogy reggeli utan egy bogyo es baboca vagy amikor az eszebe jut nezhet egyet-kettot?

Az en gyerekemnek nem hagyok sokat nezni, napi 1-2 BesB, de folyton keri hogy kapcsoljuk be. Viszont ha nem nezzuk vele akkor o is eljon a gep elol csak kikapcsolni nem szabad (csak eszrevetlenul). Mar leallitottam a bogyorol zenevel de most meg folyton zenet akar hallgatni en meg mar nem birom az egesz napos zajt. Mit javasoltok? Legyen rendszerben vagy hagyjam amikor akarja es majd leszokik rola?


2017. jan. 13. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
6%
Masodik megoldas. Mi is teve elott nottunk fel, es tiszta kiraly volt. Ez nem jelent semmit, mert nem lesz tole feltetlenul tv fuggo. Nekem jelenleg nincs is tv-m. Ne feledd el, hogy o kb egy eve ismeri a tv-t. Ujdonsag neki, szoval baromi erdekes.
2017. jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én éppen emiatt nem nézetném vele, mert teljesen rákattan és nem tesz jót az idegrendszeri fejlödésnek. Mással nem foglalja el magát, játék, stb.?
2017. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk rendszer van. A fiam lassan 4 éves, a lányom lassan 2 éves. Reggel oviba, bölcsibe menet, amíg megisszák a reggeli innivalójukat és felöltöznek, nézhetnek mesét. Ez durván 20 perc. Aztán csak este pancsizáskor laptopról egy másik 20 percet. A köztes időben, vagy ha hamarabb érkezünk haza délutánonként, nincs mese, játszunk, beszélgetünk, főzőcskézünk, dögönyözzük egymást, tehát minőségi időt töltünk együtt.

Ez a rendszer hétvégén is áll, annyi különbséggel, hogy ha nagyon hamar ébrednek (mert hozzászoktak a korai lefekvéshez és a korai keléshez), még kókadozhatnak a tévé előtt.

Vmint ha nagyon olyan házimunkát végzünk, ami Nekik nem való, akkor addig mesézhetnek. De csak végső esetben, azaz ha a férjem vagy én domesztoszozzuk a vécét, a másikunk leköti a gyerekeket. Ha nagyon nyüzsögnek, akkor ülhetnek le egy rövid időre mesézni.

De a házimunkákba is inkább belevonjuk Őket.

Nálunk nem tabu a tévézés, csak fölösleges időtöltésnek érezzük, helyette annyi jobb dolgot tudunk együtt csinálni. Néha persze csinálunk családi mesenézést egy-egy vasárnap, de nincs állandó, időkitöltő tévézés.

2017. jan. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Sehogy nem néz tv-t. Zenét hallgatunk sokat gyerek zenét is, felnőtt zenét, rádiót is.
2017. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!