Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik otthon fejlesztik a...

Akik otthon fejlesztik a gyermeket (pl tsmt) segítene beosztani az időmet? Hogy csináljátok? (egy dolgozó nő)

Figyelt kérdés

Enyhe beszédfejlődési lemaradás ill járáshiba miatt olyan milliob"házi"van, hogy egyszerűen nem tudom mikor melyik feladatsot vegyem elő plusz NAGYON szeretném ha pihenés(spontán játszani vagy hagyni önálloan vagy csupán játszoterezni)is lenne a hétben.


Egyik:kb 40 perces tsmt feladatsor minimum heti 4-szer...(nagymozgások)

Másik: mutogatós-testmozgásos-mondókás feladatsor (beszéd)

Harmadik: puzzle, rajz, gyurma, babszem szedegetés stb (finommotorika)



Heti 5 nap du 15-re megyek a gyerekért, ha játszotéren vagyunk, este 5-6-ra érünk haza..


Vagy valamelyik feladat miatt keljünk hamarabb?(gyermek 7-kor kel, bölcsibe 3/4 7-ig kell beérni)


2 éves


2016. aug. 17. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Na ezért nem megyek én vissza, mert a heti 3 gyógytornát és az otthoni mozgatást nem tudom úgy belezsúfolni a napba, hogy a gyerek is bírja.

Nálatok max. úgy lehet, ha sose mentek játszóra és ahelyett megy ez, de borítékolható hogy hamar megutálja ill. így se fog beleférni minden.

2016. aug. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miert kell orakig a jatszoteren lenni?
2016. aug. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem olyan sok az a játszótér. Kb fél 4-re érünk oda(ha bölcsiből nem vásárolni indulunk..)és fél 5-5 között indulunk haza.(gyerekkel a 10 perces út hazafelé fél óra minimum...)igy érünk haza 5-6-ra, hogy 1-1,5 ora volt csak a játszótér..
2016. aug. 17. 14:27
 4/10 anonim ***** válasza:

én a beszélős feladatokat a kádban csináltam vele.

a tsmt feladatsor 10-20 perc, vacsi előtt, fürdés után. 6kor van fürdés, 7kor vacsi.7-8-ig szabad játék, társasozás, ilyenkor jöhet a bab szedés is, én egy lavórba szórtam babot, rizst, lencsét, kukoricát és homokozott vele :) mi játéknak fogtuk fel a feladatokat is

2016. aug. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
(*bölcsibe 3/4 8-ig kell beérni)
2016. aug. 17. 14:33
 6/10 A kérdező kommentje:
4 köszi, szoval egy du/estébe tegyem a mind3 típusú feladatot. És akkor heti 3 nap megmaradna pihenni. Elgondolkodtato..megpróbálom.
2016. aug. 17. 14:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Szintén dolgozó anya vagyok, annyi különbséggel, hogy van egy iskolásom is, és gyakorlatilag egyedül vagyok velük, mert a férjem estig dolgozik.

Azt javaslom, ne menjetek minden nap játszóra, a bölcsisek sokat vannak kint, felesleges. H-Sz-P bölcsi után engedném otthon szabadon játszani kicsit, addig kipakolnék, molyolnék, amit kell ( mosás, stb), aztán tsmt. Plusz az egyik hétvégi napon délelőtt. Semmiképp nem kelteném fel korábban. A mondókázást lehet a torna után, bár nem tudom hány perc és hányszor kell. Ha 5 percnél hosszabb, akkor ne tedd a torna után, nem tud annyi ideig figyelni. A gyurma és egyebek játékként hasznosabbak, minden nap lehet 20 percig is, az nem sok idő. Közben is lehet mondókázni, énekelni. Kedden, csütörtökön játszótér, utána mondóka, gyöngyözés, stb. Szedegetni, válogatni tud gombokat is, vagy lencsét, veled a konyhában pl. Akár útközben is lehet mondókázni, vagy a játszón. Általánosságban szerintem nem kell 2+3 órát lent lenni, ha amúgy levegőn vannak, lehetne kevesebbet is, 1 óra elég, akkor mindenre több időtök marad. Ott pedig a mászókát, hintát ajánlom, jó kiegészítés.

Gyógypedagógus anyuka

2016. aug. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Amúgy a mondókás feladatok is mozgásosak.

Pl kézzel körözni mint a szélmalom, vagy valamelyik végén zsuppszra ugrani, vagy mint a jár a baba, jár -megállni, amikor a mondókában szünet van és akkor lépni ha megy a mondóka stb


Majd irom a hetitervet a válaszok alapján.játszótér csökkentve lesz, az már biztos

2016. aug. 17. 15:02
 9/10 anonim ***** válasza:
És ahogy írtam, arra figyelj még, hogy ne legyen egyszerre sok idő neki. Én a 40 perc tsmt után, vagy előtt nem csinálnám vele a másik feladatsort, még kicsi, nem bírja figyelemmel. Az enyém 4 évesen kezdte, az első 2 feladatsor 40 perc volt, a 3. már majdnem 1 óra, jól kipurcant tőle ő is.
2016. aug. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De miért te csinálod ezeket? Tudom, hogy nagy divat ezt a szülőre hárítani, mert nincs szakember, de minden gyerekpszichológus elmondta, hogy a szülő nem fejlesztőpedagógus! Általában ezekkel a kötelező hosszú házi feladatokkal csak ártunk a gyereknek, mert sok neki, és nagy konfliktusforrás.

TSMT-t mi is próbáltuk, 45 perc, minden nap, különben nem hatásos, ja persze, hát csinálja, aki kitalálta. Fél évig csináltuk, aztán annyira megutálta, hogy semmivel nem tudtam rávenni, így abbahagytuk.

Ráadásul nekem 2 gyerekem van, míg a kicsivel küzdöttem, a nagy meg ott sírt mellettem, hogy én akarom, én akarom, csináld velem is. Na, ez nem megy!

A beszélgetés valóban mehet játékosan pl. fürdés közben. A finommotorika meg olyan, hogy csinálja, amit szeret, játékként. Az én fiam pl. után rajzolni, de azt mondták nekem, hogy ne is erőltessem. Kirakózni, gyurmázni imád, akkor azt csinálja, és nem teher neki, és a finommotorikát az is fejleszti.

2016. aug. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!