Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek visszamenjünk...

Szerintetek visszamenjünk vagy ne foglalkozzak vele?

Figyelt kérdés

Ma mérték a fiunk súlyát. Már akkor csodálkoztam, hogy a mérleg szerint mennyit szedett fel. Én nem láttam rajta semmi változást, nem evett sokat (néha szinte semmit). Ráadásul nehezen gyarapszik a súlya. Most meg 2,5 hónap alatt 2 kilót hízott. Itthon is megmértük és kb 1,5 kg-al kevesebbet mutatott a mérleg, mint a rendelőben.


Én most úgy gondoltam, hogy a jövő héten visszamennék és újra leméretném. Ti foglalkoznátok ezzel? (Attól "tartok", hogy legközelebb kevesebbet mérnek, akkor meg miért fogyott sokat.)


Egyébként 2 éves múlt nemrég, jelen mérés szerint 13kg.


2017. jan. 16. 14:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Lemérte bundába a védőnő a gyereket és beírta.. kövi alkalomnál már csupi súlyt mért és jahj ez nagyon nem jó mert rengeteget fogyott rövid idő alatt... mondtam neki,hogy az előző méréshez képest nem a gyerek hanem a ruha fogyott.

Ennyit foglalkozok az ilyennel...mérte a védőnő mindig és mértem én is itthon mindig így tudtam mikor kellene pánikolni és mikor kijavítani a védőnőt

2017. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
Ki a frászt érdekel??? Meg miért méri a védőnő 2-3 havonta? Nem kisbaba már... Nekünk van odahaza mérlegünk, kb. tudom, mekkorák, évente egyszer leméri őket a védőnő is, ha kb ugyanazt mérte, mint én odahaza szoktam, akkor rábólintok. de hidd el, sehol nem lesz ez se előny, se hátrány, hogy a 2 évesednek hány kiló szerepel a kiskönyvében.
2017. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
14%

Legkozelebb egy ev mulva kell mennetek.


En biztos felhivnam a vedonot!

2017. jan. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
24%
Esélyes, hogy az otthoni merlegetek nem jó
2017. jan. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nálunk védőnő válogatja. Van, akihez minden 1-2-3 hónapban kell menni. (Pedig semmi oka nincs.) Felénk így van. Szóval nem 1 év múlva kell menni. :)

Tudom, hogy alap esetben senkit nem érdekelne ez, de mint írtam, kaptam már, hogy miért nem hízik a gyerek.

Sőt többször jeleztem, hogy a gyerek evése katasztrófa és állandóan mozog (ezért is nem hízik).

2017. jan. 16. 14:26
 6/21 A kérdező kommentje:
Nekünk hagyományos mérlegünk van, nem digitális. Minket jól mért eddig, nem gondolnám, hogy baja van.
2017. jan. 16. 14:27
 7/21 anonim ***** válasza:
71%
A vedono merleget vedd hitelesnek.
2017. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha 2 évesen 13 kg, akkor egészségtelenül sovány nem lehet. Szerintem ne foglalkozz vele, én nem mennék vissza és korrigálni se próbálnám. Ha esetleg 2 hónap alatt tényleg csak fél kilót hízott, az se rossz... Eleve nem is indokolt ennyi idősen ilyen sűrűn mérni. Csak csecsemőkorban van jelentősége.


Hány centiméter a fiad? Csak mert az én fiacskám pl a 3 éves státsuzon se teljesen érte el a 13 kg-t, de ő alacsony is eléggé. Soha, senki nem mondta rá, h baj lenne a súlyával vagy a magasságával. Sőt, mindig azzal nyugtattak, hogy a magassága a normális határok között mozog, a súlya pedig harmonizál a magasságával :-)

2017. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
60%
En raallitanam az otthoni merlegre, es lefotoznam, esetleg bele is egetnem a datumot, es legkozelebb vinnem magammal a fotot, igy nem tudnak belekotni, es vissza sem kell menni.
2017. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.

87cm magas. Nem tudom itt miért mérik őket ilyen sűrűn. De ez védőnőtől függ. Beszéltem már anyukkal és több ilyen is akad, aki ilyen sűrűn rendeli be a gyerekeket. Viszont van, aki valóban évente látja csak a gyereket.

Engem nem zavar, mert nem sok idő.

2017. jan. 16. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!