Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves fiam jem tűri el hogy...

2 éves fiam jem tűri el hogy foglalkozzak vele, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nézi a verdákat, bármilyen autos filmet. Ha nem kapcsolom be ugy 4 szer megkér, aztán jön a visítás. Énekelek, mondókázok rajzolnék vele, de semmi nem érdekli.

Azt élvezi csai ha kimegyüni sétálni de akkor is csak kismotorral hajlandó jönni. Megpróbálok mindent de semmi;( pár szavas mondatokhan beszél, szol ha valami kell neki, és ennyi. Egyszerűen nem igényli a foglalkozást. Mit tegyek? Nem tvn cseperedett, mielőttvezt irnátok. Ha néha hagyha hogy játszak vele akkor is csak leülök és nézhetem hogyvő hogyan aztozik, épitökockázni szoktunk eggyütt. Szeret csuzdázni. Hogyan vegyem rá hogy rajzoljunk mondókázzunk stb.

Elég önállo, mindent.meg tudok csinálni melette, de jó lenne ga " fogoalkozhatnék vele"


2013. jan. 17. 09:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírásért, jobb kezem eltört, ballal meg nagy odafigyelés kell hogy ne üssek mellé, szokatlan.
2013. jan. 17. 10:00
 2/8 anonim ***** válasza:

:D

lányom is ilyen. 2.5 éves Mikey egér függö de napi 3 nál többe tnem nézhet meg aztan megyünki át amásik szobába és ott lehet mást csinalni és nem mesét nézni. vagy mint mots pár perc s dobom ki a hóra :)

2013. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze én sem hagyom egész nap tvzni, de ha nem tvzünk sem játszik velem". Akkor is csak autozik egyedül. Olyqn jö lenne eggyütt tanulni" színeket stb. De semmi....
2013. jan. 17. 10:06
 4/8 anonim ***** válasza:

De miért baj, ha nem akar énekelni, mondókázni vagy rajzolni? A baj szerintem az lenne, ha abszolút nem kommunikálna, ha semmi nem érdekelné, ha nem akarna játszani sem veled sem egyedül. Én sem mondókázok, éneklek vagy rajzolgatok a fiammal, tud mondókákat, mert bizonyos helyzetekben, mikor tanult beszélni, akkor mondtam, de soha nem erőltettem, azt nem szereti ha éneklek, bár néha szoktam, szóval azt sem erőltetem, ő szokott néha énekelgetni, mikor táncol és közben, rajzolni pedig néha-néha rajzolunk, de amúgy meg ha valakit lát írni, akkor szokott ő is papírt meg tollat kérni és rajzolgat. A pont-pont-vesszőcske megvolt, tudja is, de azt sem erőltetem, csak mikor kedve van hozzá. Kapott karácsonyra rajztáblát, azzal is előszeretettel szokott foglalkozni.

De nem az a lényeg, hogy te akard, hanem hogy ő szeresse. Amúgy a fiamat is most kezdte el érdekelni a mese, ő a bajkeverő majmot imádja és ő is imád motorozni, a szobába is szokott. De ha leülsz vele és játszotok, autóztok, építőkockáztok vagy mesét néztek és közben beszélgetsz vele, elmondod, hogy éppen mi történik, mit raktok össze, mi az esemény a mesében, az is foglalkozás. Ő ennyit igényel, de ezért ne érzed rosszul magad.

2013. jan. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem az jutott eszembe, hogy lehet, hogy ideje a babákat közösségbe vinni (bölcsi, óvoda), elképzelhető, hogy a kortársak társaságát igényelnék már. Anya "uncsi", de nem szó szerint értve, és náluk ez nem is tudatos, tehát ne tessék magatokra venni, ha így van. Csak elérkezett a szocializálás ideje, ami normális dolog.

Biztos, hogy jobban lekötné őt a többi gyerek, kijátszaná magát, és ha fél napig nem látja anyát, mindegy is lenne, mit csinál, mindenhogy jó lenne.

Nem lehet, hogy erről van szó?

2013. jan. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos oviig még van egy év, bölcsi nincs a közelben, barátnöm 4 éves fiához szoktunk menni, nagyon szeret ott játszani, bár inkább egyedül ott is. Persze az a fontos hogy neki mi a jö, fsak rosszul esik hogy nem foglalkozom vele
2013. jan. 17. 10:32
 7/8 anonim ***** válasza:

A gyerekek "mintakövető"ek, nagyon szivesen utánozzák a felnőtteket:). HOgy ez mit jelenthet a Ti esetetekben?

Kapcsold ki a tv-t:), hagyd, hogy játsszon. MEllette "feltűnően" de nem túl direkt módon kezdd el a "foglalkozást", amit kitaláltál egyedül. MOndjuk autózik, de Te szivesen razolnál vele, akkor telepedj mellé és kezdj el rajzolni:). Mutasd meg neki, milyen szépet rajzoltál, vagy hogy milyen szép színe van ennek a ceruzának.a látja, hogy Te jól érzed magad e közben, csatlakozni fog:). Mert "ha ez ilyen tuti dolog, akkor nekem is muszáj csinálnom!:D"

A lényeg, hogy ő még nem tud "elvont" dolgokban gondolkodni, tehát ha azt mondod, gyere rajzolni, ő még nem biztos, hogy tudja, az milyen jó és szórakoztató dolog, de ha már "tapasztalja", tehát látja Rajtad, akkor kedvet fog kapni hozzá:)! És természetesen a rajzolás csak egy példa, igaz ez a gyurmázásra, építésre, bármire:).

2013. jan. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2 éves gyerek magában játszik. minden 2 éves ilyen, mármint az egyedül játékkal, 3 éves korra alakul ki az, hogy másokkal is játsszanak.

ülj le és játssz :) majd utánoz téged.

ha nem akar rajzolni akkor ne erőltesd. de próbálgasd izgalmasabbá tenni, pl. ujjfesték, tempera, tegyél le egy hatalmas papírt a földre és maszatolja össze az egészet :)

tanítsd meg bukfencezni, páros lábbal ugrálni, ezt is élvezni szokták. kapcsolj be halász juditot és táncoljatok :)

2013. jan. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!