Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Téli, őszi hónapokban tényleg...

Téli, őszi hónapokban tényleg normális ha egy gyerek havonta, két hetente meg van fázva?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt hallom újabban h gyerekeknel évi 6 vagy annál több megfazas teljesen normális. Ezek is leginkább az őszi téli időszakban. Tegnap olvastam is egy cikket dr. Novák Hunortol aki azt irta h ezekben az időszakokban havi 2 megfazas is teljesen normális,nem immunhiányos ettől a gyermek.


Akkor én most mennyire kezdjek aggódni,hogy az 1 évesem orra megint szörcsög mikor ugyanigy indítottuk az újévet?


2017. jan. 19. 06:18
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Nos, en már régen nem vagyok gyerek és a világon semmi probléma nincs az immunrendszeremmel, ennek ellenére októbertől márciusig szinte nonstop meg vagyok fazva.
2017. jan. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attol fuggoen, hogy mit veszunk megfazasnak, akar normalis is lehet.

Az en gyerekeim nem betegesen, 6 es 7 evesek. Az egyik ebben a tanevben meg egy napot sem hianyzott, a masik kettot, azt is gyomorrontas miatt.

De teny, hogy folyt az orruk epp ahogy megkezdodott a teliszunet, majd januar elejen is volt par taknyos nap es epp tegnap vettem eszre, hogy a kisebbik ismet "szorcsog".

Par nap es elmulik.

ha ugy nezzuk, akkor ez egy jo honapon belul a harmadik ilyen alkalom lesz. Szerintem normalis es kivanom, hogy iden ettol nagyobb "megfazas" ne legyen.


Kisebb gyereknel ez meg gyakoribb es erosebb lehet.

Az enyemek kozossegbe kerultek es az azt koveto 2 evben rengeteget voltak betegek. Amit az egyik nem kapott el, azt elkapta a masik, ha vegre elmult pl az influenza, akkor jott valami szovodmeny.

Nagyon sokat szenvedtunk kozosen.

Aztan mintha elvagtak volna, kb 2 eve szinte soha semmi bajuk nincs, tenyleg az orrfolyas a maximum.

Talan epp az a ket eves beteges idoszak segitett, hogy megerosodjon az immunrendszeruk.

2017. jan. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Orrfolyas lehet fogzastol is. Azt sajnos nem tudom, mi a normalis. A mi 15 honaposunk nyaron kapott el egy virust, 4 napig szivtam az orrat es 1 napig lazas is volt. December vegen 1 hetig folyt az orra, semmi egyeb panasza nem volt, viszont attort nehany foga.
2017. jan. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tavaj kezdtük az ovit. Volt pár olyan nap minden hónapban, hogy tudott óvodába menni, mert éppen nem volt beteg. Most, 1 évre rá kb. 2 havonta beteg pár napot. A többi hyerek kidől mellőle, ő viszont nem betegszik meg. Szerintem mindkettő normàlis. Erősödik az immunrendszerük.
2017. jan. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tény hogy épp fogzik.

Napok óta kinlodunk a felső fogaval.

Illetve van egy ovis nagytesoja. Ő most jól van ez a 3. Hét h tud menni az oviba,előtte két hét ovi két hét betegség .

Remélem nem kiabaltam el.

2017. jan. 19. 09:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Igaz még csak 2 éves a lányom de nem vagyunk betegek. Nem jellemző rá a megfázás. Összesen talán 3szor folydogált a nózija. Sokat járunk közösségbe tehát nem itthon búra alatt él:) lekopogom eddig még semmi gond nem volt.

De az ovis időszakot mar lehet nem usszuk meg ennyivel:(

2017. jan. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 15 hónapos a Kicsi, 5 éves a Nagy. Szeptember óta nem igazán volt két egymás utáni hét,hogy egyikük se legyen beteg. Már kicsit ki vagyok készülve...

Viszont nálunk szeptemberben hányós-hasmenőssel kezdődött, amibe a kicsi pl. másfél hónap alatt kétszer is beleesett, és a doki szerint az a ludas. Nem bírt még felépülni vissza az immunrendszerük, pedig kapnak vitamint, probiotikumot stb.

Egyébként a Nagy eddig soha nem volt ennyit beteg. Tavaly kiscsoporotból egész évben, talán 3x ha hiányzott. Most meg másfél hónap alatt másfél hetet ment...

De most állítólag hiába a hideg, rengeteg vírus van.

2017. jan. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Télen a náthás, légzőrendszert érintő vírusok gyakoribbak, főleg közösségbe járó kisgyerekeknél. Nyáron meg az emésztőrendszeri betegségek.

A gyerekorvosunkat kérdeztem erről, tőle az info.


A lányom lassan 3 éves, másfél éve jár bölcsődébe. Októbertől márciusig folyik az orra. Kb havonta egy betegség, de ahogy egyre idősebb, egyre kevesebb. Szintén az orvosunk mondta, hogy ő nemszámít betegesnek, mert csak havonta-kéthavonta nyal be egy vírust.


Most egy hétig itthon volt torokfájással, rossz közérzettel. A férjem kezdte, ő vagy 3 hete nem érzi teljesen jól magát. Miután a gyerek meggyógyult, nálam csapott le, hasmenés, torokfájás, láz. Én jártam a legrosszabbul, mert láz csak nálam jelentkezett. Plusz orrfolyás. De az mindenkinél volt, de mi felnőttek ellövünk egy csomag papírzsebkendőt, a gyereknek meg inkább szívtuk.

2017. jan. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor ne aggódjam túl ha a kicsi megint megfazott egy hónapon belül 2x ?
2017. jan. 19. 11:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne aggód túl. Nálunk is ez volt, már csecsemőként is gyakori volt a taknyosság, aztán oviban tovább fokozódott.

Itt alapvetően arról van szó, hogy amikor egy kisgyermek szervezete először találkozik egy kórokozóval, akkor azonnal reagál rá. Márpedig egy újszülöttnek minden kórokozó új...

Időbe telik, mire minden bacival, vírussal találkozik életében először és az immunrendszere megtanul védekezni ellenük. Nálunk ez kb. nagycsoportos korra jött el, utána már alig volt beteg, vagy csak nagyon-nagyon enyhe tünetekkel (pár napos enyhe taknyosság).

2017. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!