Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális, ha egy 5...

Mennyire normális, ha egy 5 és fél éves gyerek elkezd cumizni, ha kistesója született?

Figyelt kérdés
Soha nem cumizott, de rákapott. "Kisbabásat" kell vele játszani: a bugyit pelenkának nevezi, kevertetett velem tápszert, stb. Mennyire kell belemenni a játékba, kell aggódnom? Mással is előfordult ez?

2017. jan. 6. 11:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Ez természetes dolog, gondolj bele, a gyermeked megérzi, hogy kikerült az érdeklődés középpontjából és most a kisbaba a "sztár". Ne aggódj, csak ügyeljetek rá, hogy a nagylányodra is elég figyelem jusson, játsszatok vele, amennyit csak lehet.
2017. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a férjem dühös rám, hogy belemegyek a "játékba". Azt mondja, tegyem helyre a gyereket: ne kapjon egy korty tápszert sem, erőszakkal vegyem el tőle a cumit és dobjam ki, stb. Nem hiszem, hogy jót tenne neki ez a katonás, poroszos módszer....
2017. jan. 6. 12:09
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Normális. Nálunk most a 3 éves beül az etetőszékbe és etetni kell, elkezdett cumisüvegből inni és mászik, mint a kistesója. Őszintén szólva engem eléggé idegesít, de próbálok minnél többet foglalkozni vele.
2017. jan. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem itt csak a férjedet kell "helyretenni", de öt igencsak!
2017. jan. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Beszélgess el a férjeddel, kérdezd meg, hogy tulajdonképpen mi a problémája?
2017. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
ezt nevezik szerepjátéknak... teljesen normális ilyenkor amikor kistesó érkezik nincs min aggódni, egyik előttem szóló mondta jól: a férjedet tedd helyre :)
2017. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

Nekem 7 éves a nagy, a pici 4 hónapos.

Nem ilyen durván, de ő is visszacsúszott (mármint a nagy.)

Nekem anyám nagyon partner benne, eteti, öltözteti az iskolás gyereket, ha vele van. És szerinte nekem is ezt kéne. Èn meg nem tudok így hozzáállni, nem tudnám megszoptatni a 7 évest, stb. Lehet velem van a baj.

2017. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen normális, de nem csinálnék neki tápszert, ez túlzás, a cumival nem foglalkoznék.
2017. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Hajaj. Ilyenkor kell a nagyobb gyerekkel igazán foglalkozni, mert úgy érzi, kevesebb figyelmet kap. Ismerek olyan 9 évest, aki a középső gyerek és még mindig szopja a plüss nyulát.
2017. jan. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Engem max a cumi zavarna, mert attól csúnyán állhat a foga. Én a helyetekben partner lennék a dologban, de csak módjával. Pl. Megkóstolhatná a tápszert,de közben elmesélném neki, hogy a pici babának miért van erre szüksége, és hogy milyen jó, hogy neki már nem kell ilyeneket enni, eheti azt,mint a nagyok, bevonnám a főzésbe, hogy akkor most nézzük meg, a te pocakodnak mire van szüksége, stb. stb. Nyilván úgy érzi, hogy kevesebb időtök van rá, ezzel csekkolja, hogy érte iss megteszitek-e ugyanazt,mint a piciért. Ezért szükséges, hogy belemenjetek a játékba, de csak módjával. És itt jön az, hogy ilyenkor kéne az apukának is kicsit nagyobb részt vállalnia a nagyobb gyerkőccel, pl. elvinni játszótérre, játszóházba, hogy amíg te a picivel letudod a dolgokat, a nagyobb se érezze magát elhanyagolva. Illetve meg kéne osztani a dolgokat a picivel is, pl. apuka fürdethetné,míg míg te a nagyobbal játszol.
2017. jan. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!