Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ezzel el lehet...

Szerintetek ezzel el lehet rontani egy másfél éves gyereket?

Figyelt kérdés

Jó kis szeparációs szorongása van egy-két hónapja. Éj

1. jelente óránként-kétóránknt kel, szóval arra gondoltam hogy mivel nem elég neki hogy az ágya mellé húztam egy matracot amin alszom, kiveszem magam mellé, és alszunk együtt. Erre teljesen rászoktatom és aztán hatalmas kín lesz visszaszoktatni?


2. Iszonyúan rám van kattanva ugyebár (szeparációsszorongás), ha ebben teljesen partner vagyok azzal elrontom? Ha mindent megkap ezen a téren. Tehát nem is tudom... mostanában pl elkezdett nagyon keservesen mamázni (az volnék én, az anyja) de kicsit nekem gyanús hogy manipulálgat, de abba is menjek csak bele? Vagy most húzzam meg a határokat? Nem tudom érthető-e ez a kérdés. Majd még próbálom körülírni.


2017. jan. 19. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Mindkét esetben hosszabb távon ártasz neki és magadnak is.
2017. jan. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kifejtened hogy mire gondolsz?
2017. jan. 19. 09:29
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

1. Én soha nem vettem ki az ágyából. Következetesség, tudod.

Volt időszak, amikor csendben jött át, bebújt mellénk. Felkeltem, visszavittem, visszaaltattam.

Volt időszak, amikor ébredt, és kiabált értem. Mentem visszaaltattam.

AMikor kell, feküdj mellé, és aludjatok az Ő ágyában együtt (legalábbis nálunk ez kivitelezhető a leesésgátlós ágyában)


2. Ezt nem nagyon értem. Hogyhogy rád van kattanva? Azt szeretné, hogy mindig rá figyelj, mindig vele legyél??? Meg kell értenie, hogy néha ez nem kivitelezhető. Nem tudsz 0-24-ben a rendelkezésére állnia.

2017. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem rontod el. Teljesen jol csinalod, ha osztonosen figyelsz ra, az igenyeire. Nyugodtan aludhat veled.
2017. jan. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Én is sokáig a szüleimmel aludtam. Nem lett baja egyikünknek sem tőle. Egy értelmes pár máskor is tud szexelni. Nemcsak este a hálószobában.
2017. jan. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

A lányom is próbálkozott ezzel. Ha beteg volt és az állapota indokolta (nagyon magas láz, hányás), akkor mellettünk aludt (pl. 10 percenként dehidratáló oldattal kellett itatni), egyébként csak bemegyünk megnyugtatjuk, de marad a helyén.

Persze, ő is próbálkozik, sőt, néha éjjel tévét követel, mégsem engedünk.

2017. jan. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ebben nem igazán tudok érdemben nyilatkozni, mert nálunk nem volt gond az éjszakákkal. Egyszer-kétszer fordult elő, hogy a lányom megébredt és keresett. Inkább az altatásnál volt, hogy többször vissza kellett mennem hozzá, az ágya mellett ülve kivárni, míg elalszik, de ezt meg is tettem. Addig maradtam vele, amíg el nem aludt. Ha felriadt, visszamentem és újra ott ültem. Sokszor órákig. Ha (ritkán) mellém akart bújni, engedtem. Nem szokott rá, a szeparációs szorongás elmúltával megtanult szépen önállóan aludni az esti rutinok után a saját ágyában.

2. Ebben a korban ez teljesen NORMÁLIS. Átmeneti időszak, ami elmúlik, ennek tudatában ki lehet bírni. A gyerek ilyenkor tanulja meg, hogy a szülőre lehet számítani, hogy ha el is megy, attól még nem szűnik meg létezni, vissza fog jönni. Igazából annyit lehet tenni, hogy ha tényleg ki kell menni a látóteréből, akkor biztosítom róla, hogy mindjárt visszajövök és TÉNYLEG visszajövök. Idővel megtanulja, hogy valóban bízhat ebben.

Ez nem az az életkor, amikor határokat kell húzogatni. Tényleg csak átmeneti, abszolút kibírható és ettől egy gyerek sem lesz elkényeztetve.


Majd visszasírjátok még ezt az időszakot, amikor jön a kamaszkori "hagyjál békén, egyedül akarok lenni" időszak! ;)

2017. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!