Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális vagy " kóros"?

Ez normális vagy " kóros"?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2;5 éves; okos később érő fajta.Nem jár bölcsibe mert itthon vagyok az öcsivel( fél éves).Szóval a nagyobbik fiam ha játszótéren vagyunk nem játszik más gyerekekkel..sőt; ha valaki pl ott akar csúszdázni ahol ő akkor féllre löki; hogy " enyém"\" nem".Eléggé magának való típus.Mi sem vagyunk az apjával túl nagy társaságiak.Viszont megfigyeltem; hogy az unokatesójával jól eljátszott 1-2-szer( ő is egykorú vele)Viszont másutt meg nem akar barátkozni.Kérdésrm; hogy ebben a korban ez még normálisnak tekinthető; hogy Ennyire nem keresi a többi gyerek társaságát? Illetve ez a nagy " enyém tudat" is bele fér még? Rokonom szerint ez az én hibám amiért nem irattam bölcsibe és azért ilyen...
2017. febr. 6. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Normális.
2017. febr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális.

Fiam volt bölcsis, ott csak 1 barátja volt, most ovis, lassan 4 éves, de még most is elég "antiszociális".

Bár ő megalkuvó típus inkább. Ha valaki odamegy a csúszdára, ő elmegy onnan. Nagyon jól elvan egyedül. Unokatesóval, aki 1 évvel idősebb, jókat játszik a mamánál (kb évente 3-4x találkoznak).

De idegenekkel nem játszik, szóba sem áll más gyerekkel. Az oviban is csak az az 1-2 gyerek a játszópajtása, akiket ő enged magához közel.

Ő ilyen.

Nem tudom, miért kellene minden gyereknek haverkodónak, barátságosnak, és csacsogósnak lennie. Nem gépek, hogy olyanok, amilyet mi szeretnénk. Hanem egyéniségek, saját természettel, amit esetleg formálhatunk, de meg nem változtathatunk.

2017. febr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pont ilyen volt az enyem is, pedig bolcsibe is jart.Sot, a bolcsibel rosszabb lett, szoval a rokonodnak nincs igaza.
2017. febr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, ne aggódj. Ilyenkor tombol a dackorszak és a kistesó is rátesz egy lapáttal. Nálunk ugyanez volt, elég lassan oldódott csak meg.
2017. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm!!! Megnyugtattatok! Már kezdtem aggódni..
2017. febr. 6. 12:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljesen normális!!!

Nem kell aggódnod.

Viszont mindig szólj rá h osztozni kell, és ne " lökdösődjön"

Egyébként nálunk nem is veszik fel a bölcsibe azt akinek otthon van az egyik szülő!!!

Nem beszélve arról ha mégis bölcsis lenne úgy h te otthon vagy, és emiatt nem kerül be valaki akinek szüksége van rá....

2017. febr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem volt bölcsis, hasonlóan akaratos, önérzetes, tombolt az enyémkorszak, vmint a dackorszak. Ahogy 3,5 évesen oviba került, 1-2 hiszti után rájött arra, hogy milyen szuper a kortársaival játszani. Még csak 5 hónapja ovis, de már van legjobb barátja, a kislányok pedig odavannak érte😄
2017. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A negyedik válaszig olvastam:

"Teljesen normális, ne aggódj. Ilyenkor tombol a dackorszak és a kistesó is rátesz egy lapáttal."


Tökéletesen összefoglalta a lényeget. Annyi apróságot hozzáteszek: a gyerekek többsége NEM játszik más gyermekkel, kb. 4 éves kor előtt - legfeljebb egymás MELLETT. (Tapasztalatom; de egyébként szakkönyvekből is megtudod, ha azt szeretnéd.)

2017. febr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!