Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az kóros (és...

Szerintetek az kóros (és magamon kéne változtatnom) vagy normális hogy 2 és 4 éves gyerekeimet nem merem másra hagyni?

Figyelt kérdés

Nincsenek nagyszülők, a férjem egészségügyben dolgozik és egy kedves ápolónő ismerőse (aki többszörös anyuka, mostmár nagymama is) vigyázna a gyerekekre ( a férjem megbeszélte vele) nyilván nem ingyen, de nem ez a fő bajom. Hanem egyszerűen nem bírom magam rávenni, rosszul vagyok ha csak belegondolok mi minden történhet. A férjem szerint ez már beteges, és hogy szükségünk lenne rá hogy kicsit kettesben legyünk (amiben igaza van) és vágyom is rá meg egy kis nyugira csendre hogy nem fél percenként azt lesem mikor melyik mit csinál, hova rohangál el, mit önt magára stb. Kivagyok idegileg én is mert soha egyetlen percre nem voltak még nélkülem (azaz a fiam igen, mert ő egy éve ovis), és hát ki vagyok fáradva.

Szóval velem van a baj??


2012. jan. 11. 13:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Kórosnak nem nevezném, de normálisnak sem, szerintem egy többszörös anyukára, akit ismertek (és aki ráadásul ápolónő!), nyugodtan rá lehet bízni. Te is beismerted, hogy szükségetek lenne rá, hogy kettesben legyetek.


Ideje kicsit lazítani.

2012. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
4 éves gyereked még sose volt másra hagyva? Ovis beszoktatásnál nem volt gond? Tényleg nincs egyetlen nagykorú ismerősöd sem, akiben megbíznál? Lehet valami igaza a férjednek. Barátaiddal nem szoktál találkozni? Moziba, színházba, fodrászhoz, vásárolgatni nem jársz gyerekek nélkül? Háááát szerintem kicsit lazítanod kéne. Attól még te maradsz az anyjuk ha más vigyáz rájuk 2-3 órán át.
2012. jan. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

de mi van ha a gyerekeimnek rosszul esik ez? Sose hagytam ott őket, mi van ha nem szimpi nekik a néni (bár barátkozós gyerekek, épp az a baj amúgy hogy bárkivel elmennének, sose sírtak még idegentől).

És mások véleménye is zavar legtöbb ember ezt úgy tekinti mint valami borzalmat hogy bébiszitterre lettek bízva a szegény gyerekek..

2012. jan. 11. 14:03
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem volt gond ovis beszoktatásnál!!! Nagyon kedvesek az óvónők és a fiam nagyon szereti őket vidáman megy mindig! Ezzel nem volt baj, meg egyik se "ül/ült a szoknyámon" sose valahogy nem olyan típusok. Fodrásznál de voltam meg 2 szer bevásárolni is:) de akkor apa vigyázott rájuk, az más. Benne megbízom.
2012. jan. 11. 14:05
 5/21 anonim ***** válasza:

Négy év alatt két teljes bevásárlás, te aztán tudsz élni!! :o))


Először úgy találkozzanak a nővel, hogy te is otthon maradsz velük. Látni fogod, hogy kedvelik-e egymást, és nekik sem lesz az az érzésük, hogy egy vadidegenre vannak otthagyva. Másodjára mondd el, hogy ma jön MAnci néni, ő fog vigyázni rátok, mert Anya meg Apa elmegy szórakozni/akárhova. Lehet, hogy sírni fognak, de minél tovább halogatod ezt, annál rosszabb lesz.

2012. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Amikor a nagyobbik gyerkőcöt oviba írattad, nem tartottál attól, hogy nem szimpi neki az óvónő? Akár rossz, akár nem, egyszer el kell tőled szakadniuk, és nem évekre, hanem csak néhány órára, vagy fél napra. Nem fog nekik szerintem rosszul esni, mert nem hagyod őket egyedül, lesz játszópajtásuk, aki ráadásul még segíteni is tud, ha ne adj' Isten baj történik. Én most fogom beadni a kisfiamat bölcsibe, titokban egyedül már én is sírtam, és szerintem fogok is a beszoktatás ideje alatt, de valamikor el kell kezdeni.
2012. jan. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

" négy év alatt 2 bevásárlás" :DDD Tudom hogy furin hangzik...így belegondolva tényleg az, de mindig csak várom és várom hátha elmúlik belőlem ez az érzés hogy olyan kicsik még és nem akarom elhagyni őket (tudom ez nem elhagyás) szegény férjemnek is évek óta mondom hogy na még egy kicsit várjuk mert most még szopik aztán mikor már nem szopiztak akkor jaj most még olyan kicsik, várjuk meg míg beszélni tudnak, na mostmár tudnak beszélni mégis még mindig nem bírom rávenni magam...

Amit írsz hogy elmegyek és sírnak utánam na ettől meg most ki is rázott még a hideg is...

2012. jan. 11. 14:13
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem tartottam tőle mert irtó szimpi volt nekem is mindkét óvónő és úgy álltak a gyerekemhez minden szempontból ahogy én azt elképzeltem. Mintha az én meghosszabbításaim lennének, olyanok. Irtó kedvesek, de nem gyenge kezűek szóval vannak náluk szabályok, de nagyon szeretik a gyerekemet.

És rengeteget fejlődött mióta ovis szóval annak jó hozadékát látom! És mivel nem sírt sose hogy nem akar menni így nem érzem hogy rosszat tettem volna neki.

2012. jan. 11. 14:15
 9/21 anonim ***** válasza:
Szerintem épp itt az ideje, hogy ezt megtegyed. Nem leszel ettől rossz anya, hiszen előbb-utóbb ez az élet rendje, hogy másokkal is megismerkednek, és IGENIS neked is szükséged van kikapcsolódásra, és, hogy a férjeddel kettesben legyetek. A hölgy, akit említettél, elég megbízhatónak tűnik, de esetleg az első 2-3 alkalommal még te is legyél itthon, mikor átjön, megnézheted, mennyire szimpatikus neked és a gyerekeknek. El is magyarázhatod a kicsiknek, hogy szereted őket, de pár órára elmész, persze visszajössz, addig a kedves "XY" néni vigyáz rájuk. Tudom, hogy nehéz, de hidd el, minél tovább húzod, annál nehezebb lesz neked is, és a piciknek is. Na meg valóban szükség van arra, hogy a házasságodra is időt fordíts, ne csak a kicsikre.
2012. jan. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

És ne foglalkozz azzal, mások mit gondolnak a bébiszitteres dologról vagy akármiről. Van aki ezt gondolja róla, van aki azt - mint mindenről. De szerencsére nem egymás életét szervezzük, hanem mindenki a sajátját. Neked is van véleményed mások dolgairól, mégse akarsz döntéseket hozni helyettük.


Nyilvánvalóan ideje (lett volna már korábban is), hogy megtedd ezt a lépést. Nem kell ezen annyit gondolkodni, nem egy emberevő krokodilra bízod rá őket és nem életük hátralévő részére (ami emberevő krokodil esetén például nem is lenne olyan hosszú idő:o)) Bocsánat

2012. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!