Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három éves gyerek erőteljesen...

Három éves gyerek erőteljesen beütötte a fejét, lendületből a paloba, a koponyája hátsó részét. Lehet minden jel nélkül vérömleny az agyában, amiből később baj lehet?

Figyelt kérdés
Nagy koppanas volt, és óriási pup lett a fején, borogattuk, voltunk az ügyeleten, látta gyerekorvos, neurológus és sebész, csináltak koponya röntgent, mindent rendben találtak. Külső seb nincs. Az nyugtalanít, vajon minden külső jel ellenére mi van ha mégis keletkezett vérömleny? Ct t nem csináltak. Nagyon aggódom! Vagy ha baj lenne, azt anélkül is edzrevennek? Koszonom!
2017. febr. 8. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Három orvos látta, volt röntgen, szerintem nyugodj meg, semmi baj nem lesz, észrevették volna már, ha lenne.
2017. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is volt ilyen sajnos előfordul ilyen kicsiknél...

de én se bírtam nyugalomba lenni, azt hittem belehalok...

nem aludtam vagy 2-3 napig, és csak figyeltem...csak ültem az ágya mellett míg aludt, és figyeltem hogy lélegzik-e, és ha igen, ezt normálisan teszi?? jaj, együttérzek nagyon..

Ha vmi gáz van, észreveszed..

a szemén, a mozgásán, vagy ha hány, szédül...

2017. febr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Koszonom! szerintem ez természetes egy anyától. Engem is hülyének néztek az ügyeleten, de inkább menjek el 100* feleslegesen, minthogy tényleg baj legyen. Nagyon tulaggodok mindent. De tényleg nagy ütés volt. Ugyanaz a rosszcsont, mint elotte, de nagyon figyelem őt, még az is gyanus ha inkább meset néz, mint játszik.
2017. febr. 8. 17:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

:-) Igen, ilyenkor minden gyanús...


Nekem ráadásul őrült lelkifúrom is volt még hónapokig, pedig ésszel érem, hogy nem tehettem volna ellene semmit, és mégis..:-(


Jobbulást a kis puklinak, és a te lelkednek is...:-))

2017. febr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 😊 Nekem is iszonyat lelkiismeret furdalásom v
2017. febr. 8. 21:33
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom! 😊 Nekem is iszonyat lelkiismeret furdalásom van. A pùpocska már kisebb, és nem is fájlalja már annyira. De a gyomrom azóta is görcsben van. Nektek is nagy esesetek volt?
2017. febr. 8. 21:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen nagy.

2,5 éves volt, és lázas volt nagyon, szinte szedelgett..

Szaladt, bár nem tudom minek, és mire rászóltam, hogy be, már csúszott is el a kanyarba, homlokkal bele az ajtó zsanerjába...3mp alatt krumpli nagyságú fekete púp lett...a dokit visítva hívtam...:'(

Most 6,5 éves, de a hideg kiráz...

Szrtem ez az érzés elkisér életem végéig...

De amúgy nektek hova utotte be? Mert azt nem birom kisilabizalni mi az a palo...:-)

2017. febr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, padló :-) A kanapén játszott, ugrált, és lendülettel atesett a kartamlan, telibe koponyara, nagyot koppant, visitott szegénykem, rögtön szaladtam a fagyhoz, lenyomtam a pupot, ami óriásira nőtt pillanatok alatt, de szépen visszahúzódott ( így is nagy, vagy 3 cms). Rögtön a legrosszabbra gondoltam. Ezért bánt hogy nem csináltak CTt. Elképzelni sem tudom hogy ekkora ütéstől semmi baja, mindig nagyon aggódom. Nektek volt ct? És a pukli teljesen eltűnt, mennyi idő alatt?
2017. febr. 8. 23:07
 9/11 A kérdező kommentje:
Laminált parkettara esett. Azóta a netet bujom,nem e lehet mégis baja. Tiétek se volt semmi, sajnálom, én ilyen helyzetben mindig alkalmatlannak érzem magam az anyaságra.
2017. febr. 8. 23:13
 10/11 anonim ***** válasza:

jaj, szia, ne hari, nem jelzett, hogy írtál...:-(

Remélem azóta kicsit megnyugodtál, és jól van a kisfiatok...:-)


ja, hogy padló...:-) de béna vagyok...

Nekünk se volt ct, csak röntgen, és nagyon alaposan megvizsgáltál neurológiailag...

nekünk a homlokát ütötte be, iszonyat nagy lett azonnal, és fekete :-O, bevérzett, azt hittem szétpattan a feje mindjárt..visítva hisztérikusan hívtam a dokit, aki 1 percre van, és eldobott mindent, és felrohant hozzánk...


a pukli mint egy teniszlabda, akkora volt, majd mikor visszahúzódott neki is ilyen 2-3 centire kiemelkedett a fél homloka, és fekete volt..:( a puklit nem emlékszem, de a bevérzés hónapok volt, mire felszívódott...:'(

én is ostoroztam magam rendesen...és mindig eszembe jut, hogy nincs e vmi maradandó ebből...de sose tudjuk meg szerintem...

2017. febr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!