Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Augusztusban születik a 2....

Augusztusban születik a 2. gyermekem és szeptembertől óvodaköteles az első, mit tehetek, hogy ne kelljen akkor még óvodába adnom?

Figyelt kérdés
Több okból sem szeretném. Mivel a kicsi még nagyon picike lesz, félek, hogy a nagyobbik sokat lesz beteg és hazahozza az óvodából a kicsinek. Szeretném, ha kicsit erősödne a kicsi. Másrészt félek, hogy a nagy úgy fogja érezni, hogy itt van a kicsi és neki menni-e kell. Nem szeretném, ha sérülne. Valamint ha itthon vagyok a kicsivel, akkor miért ne lehetne ő is itthon velünk még egy pár hónapot? Milyen lehetőségeim vannak, hogy ne kelljen szeptembertől óvodába adnom a nagyot? Köszönöm!
2017. febr. 8. 10:28
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Azért nem tudom hamarabb beszoktatni, mert költözés előtt állunk és ide hiába szokik be, nem ide fog járni. A másik meg még messze van naponta kihordani, hazahozni. És sajnos székletvisszatartással küzdünk, aminek szerintem nem tenne jót, ha most kerülne óvodába.

Utolsó szerintem más az, amikor már jár óvodába és úgy születik meg a kisebb tesó, vagy amikor akkor szokik be egy közösségbe és az elején rögtön elkap mindent.

2017. febr. 10. 09:34
 12/12 anonim ***** válasza:

Kérj felmentést. Jegyző adja, az óvodavezető és a védőnő megkérdezése után.

Simán meg fogod kapni.


És igazad van, én se vinném, a bárányhimlőtől kezdve a hányás-hasmenésig mindent hazavinne a picinek ősszel is, meg január,februárban.


A pici úgyis sokat alszik majd, addig tudtok puzzlezni, Legozni, rajzolni, stb. Nem lesz semmi gond, meglátod.

2017. febr. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!