Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki, mikor kezdte el a bilizést...

Ki, mikor kezdte el a bilizést, hogyan, mennyi idő után lett meg az első eredmény? Meg ami ezzel kapcsolatos tapasztalat, mindenre kiváncsi vagyok.

Figyelt kérdés
Most a kislányom 20 hónapos. Nagyon szépen ül a bilin, van, hogy 10-15 percet is elüldögél rajta, de még semmi eredmény.
2010. máj. 7. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én 20 hónapos lánykám is csak ücsörög rajta, de még semmi eredmény nem volt :))) Aztán fut két kört és folyik a pisi :(( Nekem a nagyok 2 éves koruk körül nyáron lettek szobatiszták 1 lány, 2 fiú), szinte egyik napról a másikra (1-2 hét alatt teljesen!). Hagytam őket egy kis bugyiban lenni, így sokkal jobban érezték, mi is a pisilés és igyekeztek jelezni, ha jött volna. Meg az esetleges balesetek miatt se volt gond,hisz jó volt z idő, nem fáztak meg :)))
2010. máj. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Na hát nekem a fiam még két évesen is csak ült rajta és semmi. Két és fél évesen a bölcsiben mondták kétszer is, hogy belepisilt, amikor vitték ki a gyerekeket ebéd után bilizni, de itthon még mindig semmi eredmény nem volt. Most egy pár hónappal azóta történt, hogy fürdés közben szól, hogy kakilni kell, és tényleg belekakilt a bilibe. Mondjuk ennek az volt az előzménye, hogy egyszer belekakilt a kádba, és a fürdővizére iszonyat kényes, abban egy szösz, egy hajszál nem lehet, ki is akadt a kakin. Szóval így legközelebb már szólt :) De amúgy ez az egy motiválja, mert más esetekben nem szól.
2010. máj. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Mi is kb 20 honaposon ultunk a bilire es eredmennyel is,de ez idovel valahogy kimaradt.Ugyertem egy ido utan mar nem volt semmi eredmeny,most 6-an toltotte be a 2-t,es reggelente ra ultetem de csak pisilni szokott,es csak reggel.Nem kell meg eroltetni oket,szobatiszta ugy is csak akkor lesz amikor tudjak hogy mit is jelent valojaba az a szo!Addig lehet probalkozni de(tobb) kevesebb esely van ra!
2010. máj. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs ugy ertettem h meg nem nagy baj ha 20 honaposon nem kakil vay pisil a bilibe.Nalunk mar lassan kene!
2010. máj. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi olyan 18hónapos kora körül kezdtüka bilizést, néha bele is pisilt, aztán már hallani sem akart róla, pelus nélkül nem is lehetett. A férjem kb 1 hónapja vett neki jégkorszakos bugyikat( ez a kedvenc meséje), mondta neki, hogy vigyázzon nehogy pisisek legyenek. Onnantól kezdve szobatiszta a kislányunk:) Most 22hónapos
2010. máj. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 8 hónapos volt a fiam mikor elkezdtem biliztetni, minden tisztábatételnél ráültettem. Mikor kibontottam akkor pisilt le mindíg 90%-ban, így sietve ráültettem és bele is pisilt, de ez még nem volt tudatos. Mikor meg láttam, hogy kakilnia kell, tehát elkezdett nyomni, erölködni, gyorsan ráültettem és akkor a bilibe kakilt. 1 éves korától a kaka csak a bilibe ment. Ha kakilnia kellett akkor nyögött és már tudtam, hogy irány a bili mert kakilni fog és kakilt is szépen. Így 1 éves korától már nem volt kakis pelusunk. De minden tisztábatételkor továbbra is ráültettem. 20 hónapos kora óta meg szobatiszta, csak esti alváshoz adok még rá pelust, de általában az is száraz marad. Már tudtam, hogy érzi ha pisilnie kell, mert mikor fürödtük akkor felállt a vízben és nézte, hogy pisil bele. Most húsvétkor határoztam el, hogy na akkor most leszokunk a pelusról. (június végén jön a kistesó, addigra le akartam szoktatni, ne kelljen kettőt pelenkázni egyszerre) Nem adtam rá pelust és szépen elmagyaráztam neki, hogy most nincs pelus és ha érzi, hogy pisilni kell akkor szóljon, vagy menjen a szobájába a pilihez és húzza le a gatyót és üljön rá és pisiljen szépen. Első nap még át kellett öltöztetni egy párszor, másnap már csak egyszer és azóta meg minden megy szépen. Szóval nagyon ügyesen megtanulta, nem is gondotam, hogy ilyen könnyen fog menni.
2010. máj. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!