Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem hajlandó itthon enni?

Noisy23 kérdése:

Miért nem hajlandó itthon enni?

Figyelt kérdés
3 éves múlt a fiam és az a bajunk h itthon minden egyes alkalommal egy kész harc amikor enni kell. Nem az van h válogatós,bármit adok neki nem hajlandó magától enni,mikor az oviban simán eszik magától,szinte mindig megeszi az összes ételt amit adnak neki! Mindig mellette kell lennem,szájába adnom az ételt,kiabálás,hiszti,sosem eszi meg amit elé rakok,meg akkor sem ha az egész család együtt eszik (úgy gondoltam h az oviban ahogy többi gyerek is eszik, az raveszi a fiamat h ő is egyen)... nincs már ehhez türelmem,mégis mit tegyek...??
2017. febr. 12. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne tegyél!!! Szedd ki neki, ha éhes megeszi, ha nem, akkor elveszed és csak a következő kajaidőben kap megint enni. Ne erőltesd, látod, hogy ez a baj. Nem kell ekkora feneket keríteni az evésnek, nem fog éhenhalni.
2017. febr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De minden egyes alkalommal...?? Hidd el próbáltam már rahagyni,hozzá se nyúlt az ételhez ,beraktam a hűtőbe,gondoltam majd a legközelebbi evesnel felmelegitem és megeszi. Aha.hogyne...

az apja se tud hatással lenni rá. Remélem ez csak átmeneti dolog

2017. febr. 12. 15:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem átmeneti. Semmi baja nem lesz, ha egy egész nap nem eszik. Ahogy az első írta, az a jó módszer. Ha látja, hogy nem szolgáljátok ki, nem ugráltok körülötte, és éhes lesz, akkor eszik majd magától is>
2017. febr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pedig 1-es jót ír. Az én kisebbik lányom 2 évesen csinálta ezt, volt könyörgés, veszekedés, viccelődés, aztán vér- és székletvizsgálat, stb. Kb. másfél évig tartott, akkor kezdett el enni, amikor látványosan elkezdett nem érdekelni, hogy megeszi vagy nem. Elé raktam az ételt, és még csak rá se néztem, hogy eszik-e, akkor mindig jól evett. A gyerekeknél viszonylag gyakori ez a dackorszakos nem evés. Ha nincs egészségügyi háttere (pl. allergia vagy vashiány), de ha az oviban jól eszik akkor valószínűleg nincs, akkor hagyd rá, hogy ne egyen, csak ne adj helyette nasit.
2017. febr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát jó,megpróbálom...
2017. febr. 12. 23:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Még valami a fenti hozzászólásokhoz. Ne tedd el neki az ételt amit nem kért, főleg ha olyasmi, amit szeret. Vedd el előle és esetleg edd meg az orra előtt. És a következő étkezésnél mondd meg, hogy az már nincs. Ha tudja, hogy úgy is az övé lesz, könnyebben utasítja el, mint ha megérti, hogy amiről egyszer lemondott, arra nem biztos, hogy lesz még egy lehetősége.
2017. febr. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Biztos sok gyereknél beválik az, amit utolsó írt. Nálunk az vált be, hogy ha a gyerek azt mondta nem kéri, én azt feleltem: "jó, akkor hagyd a tányérodon", aztán sokszor mégis eltűnt.
2017. febr. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem eszi, akkor ne adj neki mást. Ha ennyi esze van, hogy inkább képes éhenhalni vagy infúzióra kerülni, akkor így járt. Nehogymár egy 3 éves legyen a domináns a családban. Ha most elkaptod, akkor komoly bajok lesznek később. Estleg lehetne neki gusztán tálalni az ételt. Pl. mosolygó figura alkúra csinálni. Vagy megfenyegeted, hogy másik gyereknek adod. Hátha az oviban is csak irigységből eszi meg. Levegőre sem ártana kivinni. Nincs olyan ember, aki nem éhezik meg utána.
2017. febr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#7 véletlen pontoztalak le,bocsi! Az enyém mindig kész kidobni a szemétbe ha nem kell neki, bármi is a kaja! De jolvan,nem erőltetem.
2017. febr. 16. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!