Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most ez mennyire volt szörnyű...

Most ez mennyire volt szörnyű tett a részemről?

Figyelt kérdés

Rugdosódik mostanában néha a másfél éves gyerekem pelenkázáskor. Nem nagyon, de rossz, néha fáj és nagyon sokszor kértem már, meg szóltam rá hogy ne tegye.

Ma belémrúgott egy olyat ami fájt, és hirtelen elpattant az agyam annyira hogy rácsaptam a lábára. Nem nagyot, de azért csattant...

Ez teljességgel megengedhetetlen?


Meg vagyok hasonulva. Viszonylag liberális neveltetésben részesültem, de azért emlékszem jópár pofonra. (Amúgy nem a fizikai "bántalmazás" hanem a lelki miatt érzem magam kissé sérültnek, bár ez mindegy.) Sosem gondoltam volna hogy megütöm a gyerekemet, mégis már volt rá példa ezen túl is...

Mi a helyes reakció olyan esetben ha hiába kérem hogy ne bántson? Gondolom nem az hogy visszabántom...


2017. febr. 15. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem nagy tragédia, h rácsaptál, viszont valószínűleg nem érti másfél évesen, hogy konkrétan miért ütötted meg.
2017. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Egyetertek elsovel, ugyanezt akartam irni.
2017. febr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Másfél évesen persze, hogy rugdosódik, ezért hülyeség volt ráütnöd. Fogalma sincs, miért kapta, neki ez a fajta mozgás természetes.


Engem is rúgott már mellbe a bébiszitteltem, amitől csillagokat láttam, de nem szándékosan tette. Legközelebb jobban figyeltem, és az egyik karommal határozottan a padlóra szorítottam a lábát, hogy ne tudjon rúgkapálni.

2017. febr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hat o szandekosan teszi
2017. febr. 15. 13:35
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

A szándékosság nem ez. Nem azért rúg, hogy fájdalmat okozzon, hanem hogy hagyd békén. Teljesen normális tőle. Más 1,5 éves is jellemzően küzd a pelenkázás ellen.

Fogd le, térj ki.

2017. febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindenesetre koszonom szepen a valaszokat, es tudom, nem szabadott volna megutnom..
2017. febr. 15. 13:41
 7/12 A kérdező kommentje:
Ertem, koszonom. (Igy megrosszabb)
2017. febr. 15. 13:42
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Egyetértek azzal, aki azt írja, nem szándékosan teszi a gyermeked, és téged is megértelek, amikor azt írod, hogy nagyon is szándékosan. Nem szándékos rúg, mert nem akar tudatosan neked fájdalmat okozni, viszont szándékosan rugdos, mert egy ekkora kisgyermeknek büntetés magatehetetlenül kifektetve feküdni a pelenkázás idején. Mégid azt mondom, nem akar ő fájdalmat okozni, és nem téged akar bosszantani, csak kontrollálni akarja a történéseket, mint egy egészséges másféléves.

Megnyugtatlak, mindkét gyermekemnél előfordult sajnos, hogy amikor már huszadjára is angyali hangon elduruzsoltam nekik, hogy maradjanak nyugton, és Ők mégis szinte lefordultak a kakis pelusról, megszorítottam Őket. Iszonyatos lelkiismeret-furdalás gyötört utána, mert tudtam, hogy természetes a reakciójuk, és nem engem bosszantanak tudatosan. Mégis emberek vagyunk, és amikor ilyen erőteljesen próbára teszik a türelmünket, elszakadhat a cérna.

Én egyébként tudom magamról, hogy soha egy ujjal nem tudnék a gyermekeimhez nyúlni, mégis néha agyfrászt tudnék kapni, olyankor nehéz visszafogni magam...de mindig sikerül.

2017. febr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Le kell fogni, ki kell térni, illetve jóóóó sokszor elmondani, hogy ez neked fáj. Itt lehet teátrálisan szájat biggyeszteni, hüppögést imitálni.

Nekem bevált, amikor az ő hanglejtését utánozva "sírtam", aztán ha megsimogatott (lehetősége volt "jóvátenni"), akkor hirtelen nagyon felvidultam tőle és "már nem is fájt".


Az empátia még most fejlődik ki, egyelőre nem képesek átérezni, hogy fájdalmat okoznak. Egocentrikusak, ami normális ebben a korban.

2017. febr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Adj a kezébe valami érdekeset pelenkázás közben. Lehet akkor nem fog rugdosni, mondjuk az enyém élvezte is a pelenkázást, de amikor forgolódós kedvében volt ez mindig bejött. Zenélős játék, amit csak akkor kap meg.. vagy a popsikrém, amíg ki nem bírja nyitni.
2017. febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!