Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális állapot ez és csak...

Normális állapot ez és csak az én idegeim gyengék?

Figyelt kérdés

kisfiam 5 éves. Amióta megszületett, semmi időm nincs magamra. Be kellett fejeznem a tanfolyamaimat, akkor volt 2 éves és gyakorlatilag nem tudtam tanulni, mert egyetlen percre sem hagyhattam magára (ez akkor természetes volt, hisz két évesen nem lehet elvárni az önállóságot, ez így rendben is volt) Felkeltem hajnalban vagy ha tudtam fennmaradtam sokáig. Valahogy megcsináltam. (Persze amikor napközben aludt, akkor én dolgoztam, mert két hetes kora óta dolgozom)


Két éve kiköltöztünk Németországba. Ami azt jelenti, hogy folyamatosan foglalkoznom kell a némettel, ami elég fárasztó, főleg azután, hogy napi 6 órát dolgozom. Most is megpróbálok hajnalban kelni, ami "hajnali" 6 órát jelent, de mivel eléggé kimerült vagyok, így korábban nem bírok felkelni. Ahogy felkelek, akármilyen csendben vagyok, akkor is felkel a kisfiam, holott Ő 7 órakor kel, 8-ra megyünk oviba.... Így megint nem tudok tanulni. Este 8 óra környékén megyünk aludni, olvasás, éneklés és alvás szokott ilyenkor lenni. Sajnos hiába akarnék fennmaradni 8 körül én is kidőlök (szerintem ez egy kimerült állapot miatt lehet, az egészségem sem az igazi sajnos) Kisfiam nem hajlandó egyedül aludni, hiába van szép ágya, szép szobája, velem akar aludni. Ezt el is fogadom, nincs is szerintem ezzel baj... De az a probléma, hogy amíg én alszom, alszik Ő is, de ahogy megébredek, azonnal mintha megérezné felkel Ő is. Ilyenkor már befeszülök, mert tudom, hogy amit elterveztem, hogy pl. tanulni fogok, az ugrott...

napközben sem tudok kikapcsolni egy órát sem, mert folyamatosan igényli a foglalkozást, egyetlen megoldás a TV nézés lenne, pl. félóra - óra idő, de ha tv-t néz, nem tudja abba hagyni vagy dührohamokat kap. Ezért nem preferálom a TV-t.

Még WC-re sem tud egyedül elmenni, kisdolognál, nagydolognál kísérni kell. (itt nem a popótörléssel van a bajom, hanem azzal, hogy amíg végzi a dolgát, ott kell vele lenni)


Ne értsetek félre, imádom, mert egy nagyon okos, kedves kisfiú, de nagyon önzőnek tartom, amiért nem hagy békén soha. Állandóan játszom vele, megtervezzük, hogy mikor mit fogunk csinálni, de ez sem vált be. Úgy érzem, mintha az akaratomban, a személyes szabadságomban korlátozna, és ha megkérem, hogy most egy picit nézegessen Ő is könyvet, mert Anya tanulna, mert vizsga lesz, akkor is dührohamot kap és még meg is üt. Ordít.


Akármi is a véleményed, nyugodtan írd le. Biztosan kapok majd hideget meleget, de abból tudok csak tanulni :-))


Elnézést, ha kicsit összefüggéstelen volt az írásom, de siettem...


2017. febr. 17. 07:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem érzi, hogy mindig azon agyalsz belül, hogy hogyan rázd le és erre reagál így.

Engedd el ezt a görcsös akarást, hogy egyedül légy és ő is el fog engedni (idővel). Tanulhatsz vele vagyis inkább tőle is (németet).

2017. febr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%
Nem önző, ő csak egy kisgyerek, normális, hogy az anyjával akar lenni és próbálgatja a határait. Én nem hagynám az egy szobában alvást ebben az esetben, inkább küzdenék vele pár hetet, amíg megszokja a saját szobáját. A wc ugyanez, tudjon egyedül pisilni, hidd el az oviban sem áll mellette az ovónéni, ő hisztizik, te meg hagyod neki. A rugdosást én sosem értettem ejkora gyereknél, mi nem csináltunk ilyet anno, anyám óvónő, 40 év alatt egyetlen gyerek sem ütötte meg, nem normális dolog és biztos, hogy keményen fellépnék ez ellen.
2017. febr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%
Mit kell még két év után leülni németet tanulni? Ha a munkád során találkozol németekkel, ragadnia kéne rád a nyelvnek.Mellette nézhetnél németül tv-t, filmeket együtt a fiaddal. stb...Én pár hónap alatt megtanultam az urdu nyelvet(csak az alap nyelvtant kell megtanulni könyvből intenzív tanulással,ez néhány hét alatt megvan. A többi már sima liba).
2017. febr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Kemény lelkiismeretfurdalásom van az egész miatt. Valamit elrontottam :-( amiért megüt és amiért állandóan ordít, hacsak egy percre nem rá figyelek. Néha olyanokat kérdez, hogy ha én meghalnék, akkor Neki új anyukája teremne??? Ebböl nem is tudom, mire gondoljak...


Nem szeretném lerázni, dehogyis, csak néha szeretnék egy kis idöt magamra is. Pl. hajnal 6-7 óra között csak egy órát tanulni....


Vagy néha egy filmet megnézni.


Nem akarom öt lerázni, de egyetlen percem sincs. Lehet, hogy ez a normális és ezt kell elfogadnom, hogy x ideig nem lesz magamra idö, ha tudnám, hogy ez a norma.


(elnézést az rövid ö-k miatt, de ezen a gépen nem tudok hosszút írni)

2017. febr. 17. 08:32
 5/20 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as. nem mindenkinek megy egyformán a nyelvtanulás. Nekem többet kell vele foglalkoznom....
2017. febr. 17. 08:33
 6/20 anonim ***** válasza:
52%
Amikor ő óvodában van, akkor nem tudnál tanulni? Vagy túl korán elhozod? Nem tudom, ott hogyan van, de gondolom kb 17óráig ott is bent lehet hagyni. Az reggel 8tól végülis 9 óra. Az apja hol van a történetben? Ez a wcre mentegetés meg elég abszurd. Miért a gyereked irányít téged? Ezt kéne lerendezned. Az a baj, hogy te meg lereagálod a hisztijét. Még mindig változtathatsz ezen úgy, hogy nem reagálsz rá, vagy betessékeled a szobájába, és megmondod neki, hogy majd ha megnyugodott, akkor jöjjön ki. Esetleg válassz neki olyan játékokat, amikkel (csak) egyedül lehet játszani. Csinálhatsz jutalmazós rendszert is, pl. veszel mindenféle matricát és ha valamit egyedül csinál meg, pl wcre megy, akkor felragaszthatja a hűtőn levő matricagyűjtőbe. Pl ha a kutyákat szereti, akkor lehet ez kutyás album. De csak akkor kap matricát, ha betartja a szabályt. Ha hisztizik, akkor meg aznap nem kap egyet sem.
2017. febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
46%

Egyszerűen elkényeztetted és minden hülyeséget hagytál neki, lényegében tényleg a te hibád.

3-as, egy nyelvet nem lehet úgy megtanulni, hogy csak hallod a munkahelyen, a nyelvtant meg kell tanulni, főleg a németnél, aminek kimondottan nehéz a nyelvtana.

2017. febr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os. Sajnos az apuka nincs a történetben, már a babavárás elsö heteiben elhagyott :-((


Van egy keresztapukája, akinek nincs saját gyereke (56 éves) ezért az én fiamat szeretné kényeztetni. Ö mindent megenged a fiamnak, soha semmiért, még a szemtelenkedésért sem szól rá. Ezért ö most egy kicsit kimarad a nevelésböl, amíg helyre nem hozom a hibáimat.


Az óvoda jeleneg 14 óráig tart (nálunk). èn szintén 14-ig dolgozom :-)


Nemrég adtam be a kérelmet, hogy heti 3-szor 16-ig maradjon. Elvileg márciustól indul, hogy meghatározott napokon tovább marad.

2017. febr. 17. 08:50
 9/20 A kérdező kommentje:

Igazatok van, el lett kényeztetve. Majdnem késöi gyerek, nehezen jött össze. 35 voltam, amikor született. Ráadásul, hogy az apuka meggondolta magát, nehezített a lelkiállapotomon. Mindig vigyáztam, hogy az apahiány ne hagyjon nyomot a kisfiamban, de sajnos átestem a ló túloldalára.


Volt, hogy megpróbáltam a szobájába küldeni, be sem ment, csak ordított...


A wc-re kísérgetés tényleg extrém, föleg úgy, hogy az óvodában egyedül megy, még a popsiját is kitörli egyedül.

2017. febr. 17. 09:00
 10/20 A kérdező kommentje:
Lehet az is probléma, hogy két hetes volt, amikor visszamentem dolgozni? Mivel egyedül kellett megteremtenem az anyagiakat. Anyukám volt a babámmal naphosszat...
2017. febr. 17. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!